Blekinge SF

Bank/Plus-gironummer:
851-7005
Hemsida:
Ordförande:
Ulf Lundgren, Kuggebodavägen 98, 37294 Listerby
Telefon:
0457-30258
Epost:

Klubbar i Blekinge SF

Espedalsskolans SK, Ronneby

Kontaktperson:
Jenny Nilsson

Fredriksbergs Skolschackklubb, Ronneby

Kontaktperson:
Margareta Steinbach Olsson, Västra Vittusgatan 14 lgh 1504, 37134 Karlskrona

Friskolan Svettpärlans SK

Spellokalens telefonnr:
0455-618801
Kontaktperson:
Linda Larsson, Östra Skärfvabyväg 6, 37191 Karlskrona
Telefon:
0709146490

G-klavens SK, Ronneby

Kontaktperson:
Anna Karlsson, Emaljervägen 2, 37230 Ronneby

Hörviksdraget

Kontaktperson:
Mats Jonsson, Lindvägen 12, 29472 Sölvesborg
Telefon:
076-863 76 70

Karlshamns Schacksällskap

Ordförande:
Anders Svensson, Sävstigen 5, 37451 Asarum
Telefon:
0454-89318, 0731-822627
Kassör:
Hans Christianssen, Skärpingevägen 51, 37591 Mörrum
Telefon:
0703/864820, 0454/53109
Sekreterare:
Mikhail Dolgov, Kroksjömålav. 254, 37495 Trensum
Telefon:
0733/169241
Styrelseledamot:
Stefan Magnusson, Björlingsvägen 13, 37452 Asarum
Telefon:
073/0452673
Styrelseledamot:
Jörgen Persson, Ekbacken 9, 37450 ASARUM
Telefon:
0760-554518

Karlskrona SV

Bank/Plus-gironummer:
5554-8135
Kontaktperson:
Peter Sandborg, Alamedan 8B, 37131 Karlskrona
Telefon:
0455-12328
Ordförande:
Tommy Magnusson, Kropp 214 Haga, 37194 Lyckeby
Kassör:
Peter Sandborg, Alamedan 8B, 37131 Karlskrona
Telefon:
0455-12328
Sekreterare:
Erik Hallén, Ekedalsvägen 11A, 37160 Lyckeby

Listerbyskolans SSK

Kontaktperson:
Anders Petersson Arenlind, Sjömarksvägen 1, 37274 Listerby
Telefon:
0457-33480...0708-225396

Möllegårdens SSK

Kontaktperson:
David Samuelsson, Ronnebygatan 3 D lgh 1101, 37435 Karlshamn

Nättraby SK

Kontaktperson:
Anders Petersson Arenlind, Sjömarksvägen 1, 37274 Listerby
Telefon:
0457-33480...0708-225396

Prästslättsskolans SK

Spellokalens telefonnr:
0454-81370
Kontaktperson:
Josefine Albinsson, Markastuvägen 5, 37440 Karlshamn
Telefon:
0709329739

Ramdala SK

Kontaktperson:
Helen Nordström, Nissens väg 7, 37165 Lyckeby
Telefon:
0731-541395

Ronneby Schacksällskap

Bank/Plus-gironummer:
656-5014
Kontaktperson:
Anders Petersson Arenlind, Sjömarksvägen 1, 37274 Listerby
Telefon:
0457-33480...0708-225396
Ordförande:
Natik Ahmedhanov, Lindblomsvägen 114 lgh 1101, 37233 Ronneby
Kassör:
Mats Sjögren, Byvägen 7, 37274 Listerby
Sekreterare:
Anders Petersson Arenlind, Sjömarksvägen 1, 37274 Listerby
Telefon:
0457-33480...0708-225396

Ronneby SK

Kontaktperson:
Bengt-Åke Karlsson, Styrsviksvägen 11, 37294 Listerby
Telefon:
0708-306360
Ordförande:
Bengt-Åke Karlsson, Styrsviksvägen 11, 37294 Listerby
Telefon:
0708-306360
Kassör:
Gunnar Jönsson, Lingonvägen 9, 37238 Ronneby
Sekreterare:
Bengt Svensson, Hallonvägen 1, 37238 Ronneby

Rödeby SK

Spellokalens telefonnr:
0707-981199
Bank/Plus-gironummer:
205835-2
Kontaktperson:
Sten Bernhardsson, Alamedan 4, 37131 Karlskrona
Telefon:
0455-262 28, 0707981199
Ordförande:
Magnus Wahlbom, Hjortvägen 12, 37343 Rödeby
Telefon:
0762289656, 0455-40189
Kassör:
Anders Morén, Pilstigen 4, 37030 Rödeby
Telefon:
0455-40661, 0733-827124
Sekreterare:
Sten Bernhardsson, Alamedan 4, 37131 Karlskrona
Telefon:
0455-262 28, 0707981199

Saltö SK

Kontaktperson:
Anders Petersson Arenlind, Sjömarksvägen 1, 37274 Listerby
Telefon:
0457-33480...0708-225396

Schackfyran i Blekinge

Bank/Plus-gironummer:
851-7005
Kontaktperson:
Mats Sjögren, Byvägen 7, 37274 Listerby
Ordförande:
Anders Petersson Arenlind, Sjömarksvägen 1, 37274 Listerby
Telefon:
0457-33480...0708-225396
Kassör:
Natik Ahmedhanov, Lindblomsvägen 114 lgh 1101, 37233 Ronneby
Sekreterare:
Mats Sjögren, Byvägen 7, 37274 Listerby
Styrelseledamot:
Natik Ahmedhanov, Lindblomsvägen 114 lgh 1101, 37233 Ronneby

SK Laxen

Ordförande:
Ola Winfridsson, Rua José de Carvalho Tinoco N. 63, 14784 Borretos
Kassör:
Eskil Thorell, Promenadstigen 46-31, 37636 SVÄNGSTA
Sekreterare:
Håkan Winfridsson, Milstensv 1 C, 33571 Hestra
Telefon:
0703-034230

Spandelstorps SSK

Kontaktperson:
Anders Petersson Arenlind, Sjömarksvägen 1, 37274 Listerby
Telefon:
0457-33480...0708-225396

Thorenframtid SSK

Kontaktperson:
Anette Erlandsson, Fridhemsvägen 8, 37225 Ronneby
Telefon:
0709-53 31 52

Dalarnas SF

Bank/Plus-gironummer:
491729-0
Hemsida:
Ordförande:
Magnus Källström, Axel Johnsons väg 88 A, 77434 Avesta
Telefon:
076-1663761
Epost:
Kassör:
Mari Pettersson, Snytsbo 80 F, 73892 Norberg
Telefon:
0223-60161
Epost:
Styrelseledamot:
Sonja Tiger, Birger Carlsson v. 8, 77461 Avesta
Telefon:
0226-55771...010-4872343
Epost:
Styrelseledamot:
Kjell Brodin, V. Järnvägsgatan 16, 77635 Hedemora
Telefon:
0225-14322....0739-353895
Epost:

Klubbar i Dalarnas SF

Blomsterbäcksskolans SK

Spellokalens telefonnr:
0280-18423
Kontaktperson:
Anna Johansson, Erkusvägen 6, 78291 Malung
Telefon:
070-5883372

Borlänge SK

Spellokalens telefonnr:
0243-12211
Bank/Plus-gironummer:
896-1492
Kontaktperson:
Peter Hellström, Hans Filips väg 12, 78456 Borlänge
Telefon:
073-0247821
Ordförande:
Lars-Åke Hedlund, Vasagatan 31, 78432 Borlänge
Kassör:
Björn Lundberg, Sandgatan 4, 78450 Borlänge
Telefon:
070-5430143
Sekreterare:
Arne Lindström, Vasagatan 14 C, 78432 Borlänge
Telefon:
0243-219793 070-3159693
Styrelseledamot:
John Klasén, Logatan 32 lgh 1102, 78450 Borlänge
Styrelseledamot:
Lars Ahlström, Ljungbergsgatan 28, 78443 Borlänge
Styrelseledamot:
Petter Fälting, Lamellgatan 6 B lgh 1102, 78435 Borlänge
Telefon:
072-0516248

Chessinwhaaaat?

Kontaktperson:
Mats Bergström, Landsvägen 14 B lgh 1102, 77794 Söderbärke

Falu SK

Kontaktperson:
Lars Nilsson, Herrhagsvägen 17 C, 79175 Falun
Telefon:
070-2935926
Ordförande:
Tobias Fredén, Rättviksv. 55, 79020 Grycksbo
Telefon:
0702-743136...023-403 18
Kassör:
Lars Nilsson, Herrhagsvägen 17 C, 79175 Falun
Telefon:
070-2935926
Sekreterare:
Jörgen Olsson, Blystigen 13C, 79156 Falun
Telefon:
0727447716
Styrelseledamot:
Jan Hessel, Erikesgatan 3, 79535 Rättvik
Styrelseledamot:
Mikael Wegblad, Kvarnbergsvägen 9A, 79150 Falun
Telefon:
073-6651088

Hedemora SS

Bank/Plus-gironummer:
8114-10634281406
Kontaktperson:
Kjell Brodin, V. Järnvägsgatan 16, 77635 Hedemora
Telefon:
0225-14322....0739-353895
Ordförande:
Elias Menkens, Munkbogatan 3, 77634 Hedemora
Telefon:
0225-15200
Kassör:
Laila Samuelsson, Dragonv. 12, 77636 Hedemora
Sekreterare:
Kjell Brodin, V. Järnvägsgatan 16, 77635 Hedemora
Telefon:
0225-14322....0739-353895
Ungdomsansvarig:
Kjell Brodin, V. Järnvägsgatan 16, 77635 Hedemora
Telefon:
0225-14322....0739-353895

Horndals SK

Kontaktperson:
Magnus Källström, Axel Johnsons väg 88 A, 77434 Avesta
Telefon:
076-1663761
Ordförande:
Håkan Marcus, Stora vägen 32B, 77467 HORNDAL
Telefon:
40792
Kassör:
Kent Ängskog, Axel Johnsons väg 96 A, 77432 AVESTA
Telefon:
51948
Sekreterare:
Magnus Källström, Axel Johnsons väg 88 A, 77434 Avesta
Telefon:
076-1663761
Styrelseledamot:
Pär Andersson, Stora vägen 55, 77467 Horndal
Telefon:
43083
Styrelseledamot:
Hans Nordin, Manhemsvägen 18, 77468 HORNDAL
Telefon:
40096

Immanuelskolans SK

Spellokalens telefonnr:
0243-16190
Kontaktperson:
Elin Åhman, Blomsterstigen 13, 78468 Borlänge
Telefon:
070-6962562

Internationella Engelska Skolan Faluns SK

Spellokalens telefonnr:
073-6259737
Kontaktperson:
Patson Ncube, Trotzgatan 37 C, 79172 Falun
Telefon:
0736259993

Malungs SK

Spellokalens telefonnr:
076-824 23 23
Kontaktperson:
Gunnar Kristiansson, Bygärdet 2, 78462 Lima
Telefon:
070-573 99 79
Ordförande:
Gunnar Kristiansson, Bygärdet 2, 78462 Lima
Telefon:
070-573 99 79
Kassör:
Olle Johansson, Öjesgården 2, lgh 1102, 78235 Malung
Telefon:
076-133 81 67
Sekreterare:
Torbjörn Björklund, Gärdås 136, 78290 Malung
Telefon:
0280-412 29

Montessoriskolans SK

Kontaktperson:
Henrik Jatko, Borisa 31, 79021 Bjursås
Telefon:
0703-408484

Nordanö SK

Kontaktperson:
Annika Johannsen, Källviken 28, 77494 Avesta
Telefon:
076-2176818

Ornäsfritidshems SK

Kontaktperson:
Amanda Fridolfsson, Malmgatan 28, 78462 Borlänge
Telefon:
070-534 37 30

Sammilsdalsskolans SK

Kontaktperson:
Anders Billtoft, Skommarholsgattu 1, 79397 Siljansnäs
Telefon:
0708-422815

SchackSälarna

Kontaktperson:
Marie-Louise Lifvendahl, Norra Brändan 158, 78067 Sälen
Telefon:
070-680 50 60

Skräddarbacksskolans SK

Kontaktperson:
Bosse Rustas, Byängesvägen 15, 78462 Borlänge
Telefon:
0704-678750

Sundbornsskolans SK

Spellokalens telefonnr:
023-82722
Kontaktperson:
Stefan Kembe, Skansvägen 17, 79146 Falun
Telefon:
072-5330404

Sågmyraskolans SK

Kontaktperson:
Mats Andersson, Kullgärdet 46, 79021 Bjursås
Telefon:
070-369 31 68

Torsångs Schackmatt

Kontaktperson:
Annelie Nordin, Sjöbrisvägen 32, 78437 Borlänge
Telefon:
070-338 66 04

Gotlands SF

Bank/Plus-gironummer:
7165-1573883
Organisationsnummer:
834000-1380
Hemsida:
Ordförande:
Björn Andersson, Suderkvior 1, 62335 Burgsvik
Telefon:
0708-278037
Epost:
Kassör:
Sten Andersson, Suderkvior 1, 62335 Burgsvik
Telefon:
073-6798215
Epost:

Klubbar i Gotlands SF

Burgsvik Alva SK

Kontaktperson:
Sten Andersson, Suderkvior 1, 62335 Burgsvik
Telefon:
073-6798215
Ordförande:
Björn Andersson, Suderkvior 1, 62335 Burgsvik
Telefon:
0708-278037
Kassör:
Sten Andersson, Suderkvior 1, 62335 Burgsvik
Telefon:
073-6798215
Sekreterare:
Axel Åkerman, Etelhem kyrkeby 445, 62374 Stånga
Telefon:
0736-901686
Ungdomsansvarig:
Björn Andersson, Suderkvior 1, 62335 Burgsvik
Telefon:
0708-278037
Styrelseledamot:
Ingvar Gannholm, Burs Ganne 144, 62349 Stånga
Telefon:
0498483020
Styrelseledamot:
Lars Linusson, Vamlingbo Kyrkrum 183, 62331 Burgsvik
Telefon:
073-6160744

Fårösunds SK

Kontaktperson:
Helena Herlitz Olsson, Fårö Butleks 3795, 62467 Fårö
Telefon:
070-5386861

Visby SK

Spellokalens telefonnr:
070-7940938
Bank/Plus-gironummer:
858-3833
Kontaktperson:
Bengt Gällmo, Korallgatan 14, 62140 VISBY
Telefon:
0498 - 21 97 97, 070-794 09 38
Ordförande:
Michael Källström, Lännavägen 9 lgh 1102, 62145 VISBY
Telefon:
0498-21 56 46, 076-264 39 39
Kassör:
Roger Wessberg, Väskinde Stora Norrgårde 733, 62275 VISBY
Telefon:
0498-27 03 10
Sekreterare:
Mattias Sollerman, Stjärngatan 4 C, 62140 Visby
Telefon:
073 - 969 33 13

Gästriklands SF

Bank/Plus-gironummer:
634-4311
Organisationsnummer:
885501-3234
Hemsida:
Ordförande:
Patrik Karlsson, Längsv. 6, 80628 Gävle
Telefon:
026-145958
Sekreterare:
Fredrik Åkerlund, Tallvägen 2b, 80641 Gävle
Telefon:
073-530 43 41
Epost:

Klubbar i Gästriklands SF

Gamma

Kontaktperson:
Raija Johansson, Centralvägen 17 A, 80627 Gävle
Telefon:
073-5061526

Gävle SA

Bank/Plus-gironummer:
32 47 36 - 8
Kontaktperson:
Mirko Vallius, Nyodlingsvägen 9, 80270 Gävle
Telefon:
026 – 61 45 20...0703-12 12 05
Ordförande:
Fredrik Åkerlund, Tallvägen 2b, 80641 Gävle
Telefon:
073-530 43 41
Kassör:
Göran Nilsson, Primulavägen 39, 80638 Gävle
Sekreterare:
Victoria Strömberg, Krusbärsvägen 13 A, 80637 Gävle
Telefon:
073-6798296

Hofors SK

Kontaktperson:
Åke Hellström, Brogatan 36, 81333 Hofors
Telefon:
073-814 41 16
Ordförande:
Leif Westlund, Rönningsgatan 50, 81334 Hofors
Telefon:
0290-27152
Kassör:
Hans-Ove Sjödin, Skräddargatan 24, 81331 Hofors
Telefon:
0290-24843
Sekreterare:
Åke Hellström, Brogatan 36, 81333 Hofors
Telefon:
073-814 41 16

Jernvallsskolans SK

Spellokalens telefonnr:
026-241142
Kontaktperson:
Oskar Eurenius, Timotejvägen 57, 81162 Sandviken
Telefon:
026252574

Lilla Sätraskolans Schacklirare

Kontaktperson:
Sandra Voest Bjermert, Idrottsallén 41 A, 80649 Gävle
Telefon:
073-8311211

Murgårdsschackarna

Kontaktperson:
Emma Linell, Kalvdansvägen 49 C, 81138 Sandviken
Telefon:
0735313665, 026-240440

Sandvikens SK

Spellokalens telefonnr:
Mobil
Bank/Plus-gironummer:
450-6879
Kontaktperson:
Tobias Nordqvist, Bollvägen 9 B, 2tr, lgh 1102, 81132 Sandviken
Telefon:
0700-912545
Ordförande:
Per Åkerman, Järbovägen 616, 81191 Sandviken
Telefon:
026-216012...0703-125680
Kassör:
Kenneth Gabrielsson, Slöjdgatan 4, 81161 Sandviken
Telefon:
076-7115064
Sekreterare:
Patrik Wiklund, Gesällvägen 8, 81161 SANDVIKEN
Telefon:
026-274522
Ungdomsansvarig:
Tobias Nordqvist, Bollvägen 9 B, 2tr, lgh 1102, 81132 Sandviken
Telefon:
0700-912545
Styrelseledamot:
Bengt Arne Saari, Björkgatan 1A, 81139 Sandviken
Telefon:
026-269249

Solängsskolans SK

Spellokalens telefonnr:
026-179921
Kontaktperson:
Zahra Eivazy, Andratvärgatan 24 B, 80284 Gävle
Telefon:
o737243390

Storviks SK

Spellokalens telefonnr:
0290-10704
Kontaktperson:
Anders Bodin, Ålbron 2295, 81394 Torsåker
Telefon:
0290-91057
Ordförande:
Thomas Pettersson, Kvarnvägen 2C, 81230 Storvik
Telefon:
0290-10717 070-6392174
Kassör:
Torsten Isberg, Klockstigen 12, 81231 Storvik
Telefon:
0290-10704
Sekreterare:
Anders Bodin, Ålbron 2295, 81394 Torsåker
Telefon:
0290-91057

Sätrakungarna, Sandviken

Kontaktperson:
Veronica Söderblom, Lillstuvägen 15, 81170 Järbo
Telefon:
070/6541170

Överhärde SK

Bank/Plus-gironummer:
840082-2
Kontaktperson:
Håkan Englund, Tomtas Överhärde, 81891 Valbo
Telefon:
026-32405
Ordförande:
Håkan Englund, Tomtas Överhärde, 81891 Valbo
Telefon:
026-32405
Kassör:
Bengt-Olof Eriksson, Grönsinkavägen 1, 81794 Axmar
Telefon:
070-6853297
Sekreterare:
Per-Olof Bomark, Vretasvägen 55d, 81834 Valbo
Telefon:
0730557966

Göteborgs SF

Bank/Plus-gironummer:
288443-5
Hemsida:
Ordförande:
Christer Thörnqvist, Mintensgatan 5 B, 41663 Göteborg
Telefon:
031-19 02 09
Epost:
Sekreterare:
Joakim Elfving, Bögatan 50 A, 41272 GÖTEBORG
Telefon:
031-18 04 66
Epost:
Kassör:
Niklas Sidmar, Emausgatan 37E, 72221 Västerås
Telefon:
0730-442983
Epost:

Klubbar i Göteborgs SF

Bergums Kasparovs

Spellokalens telefonnr:
031-3652439
Kontaktperson:
Susanna Perriraz, Lerumsvägen 20, 42470 Olofstorp
Telefon:
0704280706

Bergums skola 4-9s SK

Spellokalens telefonnr:
031-3652439
Kontaktperson:
Camilla Erenmalm, krassevägen 5, 44370 gråbo
Telefon:
0763 131514

Bifrost Allmänna Schackklubb

Kontaktperson:
Andreas Rendahl, Klensmedsgatan 3, 41507 Göteborg
Telefon:
0707-433840

Bosna SK

Spellokalens telefonnr:
031-54 59 42
Bank/Plus-gironummer:
483 14 77-7
Kontaktperson:
Mustafa Budimlic, Dimvädersgatan 42 lgh 1301, 41837 Göteborg
Ordförande:
Rasim Bahtic, Höstvädersgatan 69, 41833 GÖTEBORG
Telefon:
073-7087870
Kassör:
Mustafa Budimlic, Dimvädersgatan 42 lgh 1301, 41837 Göteborg
Sekreterare:
Mustafa Budimlic, Dimvädersgatan 42 lgh 1301, 41837 Göteborg

Chess Club IES Johanneberg

Kontaktperson:
Diederich Castro, Pukegatan 5 A, 41658 Göteborg
Telefon:
073-9733838

Chess Club IES Krokslätt

Kontaktperson:
Ammar Noori, Temperaturgatan 28, 41841 Göteborg
Telefon:
070-1646336

Chessmasters

Kontaktperson:
Kenneth Mossberg, Prilyckegatan 67, 42532 Hisings Kärra
Telefon:
070-686 56 56

De fyra snabba löparna

Kontaktperson:
Karin Öjebrink, Nordostpassagen 71 lgh 1204, 41311 GÖTEBORG
Telefon:
073-9893339

Djupedalsskolans SK

Kontaktperson:
Staffan Löwenadler, Andra Långgatan 53 lgh 1001, 41327 Göteborg

Drag-ut

Kontaktperson:
Simon Sundelius, Södra Viktoriagatan 37 lgh 1502, 41130 Göteborg
Telefon:
070-5561139

Ekenäs SSK

Kontaktperson:
Emma Solver, Svalörtsvägen 1, 44445 Stunungsund
Telefon:
076-044 91 73

Förskoleklass-schack Sandbackaskolan

Kontaktperson:
Ulrica Brogren, Madängsgatan 13, 44233 Kungälv
Telefon:
0706-222525

Garnvindans SK

Kontaktperson:
Annita Othzén, Sålanda 205, 44694 Skepplanda
Telefon:
0303-33 07 97

Gothenburg Johanneberg Chess Club

Kontaktperson:
Diederich Castro, Pukegatan 5 A, 41658 Göteborg
Telefon:
073-9733838

Götaverkens SK

Spellokalens telefonnr:
0730 825 111
Bank/Plus-gironummer:
Pg 623418-1
Kontaktperson:
Sture Hellberg, A C Lindbergs Gata 1, 41871 GÖTEBORG
Telefon:
0738424646 alt 538947
Ordförande:
Lennart Karlsson, Storegårdsvägen 5, 43362 Sävedalen
Telefon:
031 260767
Kassör:
Sune Fagerbrant, Dimvädersgatan 65, 41837 GÖTEBORG
Telefon:
031-54 47 59
Sekreterare:
Curt Marcusson, Båtsman lustigs gata 70, 42257 Hisings-Backa
Telefon:
031-529095

Göteborgs SS

Kontaktperson:
Joakim Elfving, Bögatan 50 A, 41272 GÖTEBORG
Telefon:
031-18 04 66
Ordförande:
Joakim Elfving, Bögatan 50 A, 41272 GÖTEBORG
Telefon:
031-18 04 66
Kassör:
Eino Pajunen, Sörgårdsgatan 10, 43137 MÖLNDAL
Telefon:
031-20 61 91
Sekreterare:
Björn Lindskog, Vårlöksgatan 5F, 41706 GÖTEBORG
Telefon:
031-232620

Henån SSK

Kontaktperson:
Mia Larsson, Kårtvet 229, 47397 Henån
Telefon:
0727422461

Hunnebostrands SK

Kontaktperson:
Anton Oresten Sollman, Flugsvampsvägen 3, 45662 Hunnebostrand
Telefon:
073-0412954

Hällsviks Bycenters SK

Kontaktperson:
Maria Jaxelius, Kraftrunegatan 6, 42346 Torsllanda
Telefon:
070-604 76 10

IFK Hindås

Spellokalens telefonnr:
0301-10469
Bank/Plus-gironummer:
5803-3481
Kontaktperson:
Ulrik Sixt, Boråsvägen 21, 43854 Hindås
Telefon:
0301-10107...070-970 42 85
Ordförande:
Monika Hult, Älmhultsvägen 4, 43063 Hindås
Kassör:
Ulrik Sixt, Boråsvägen 21, 43854 Hindås
Telefon:
0301-10107...070-970 42 85
Sekreterare:
Annika Gustavsson, Ingelsevägen 22, 43063 Hindås

Kode Schack

Kontaktperson:
Jenny Klang, Källeröd 215, 44293 Kareby
Telefon:
070-627 16 68

Kålltorps SS

Kontaktperson:
Per Bergström, Björcksgatan 62 C, 41651 Göteborg
Telefon:
0738 361347
Ordförande:
Irene Van Manen, Solrosgatan 21 B, 41651 Göteborg
Kassör:
Christer Andreen, Sparrgrensgatan 3, 2 tr, 41654 Göteborg
Telefon:
0454-326077
Sekreterare:
Bodil Sundvall, Forsstenagatan 4 B, 41651 Göteborg

Kärra SS

Kontaktperson:
Patrik Andersson, Nordenskiöldsgatan 2, 41309 GÖTEBORG
Telefon:
031-22 63 36
Ordförande:
Patrik Andersson, Nordenskiöldsgatan 2, 41309 GÖTEBORG
Telefon:
031-22 63 36
Kassör:
Arto Niskala, Lia 3, 42372 SÄVE
Telefon:
031-96 05 80
Sekreterare:
Jonas Mårdell, Folkungagatan 11A, 6tr, 41102 Göteborg
Telefon:
031-7143400

Kärraskolans SK

Spellokalens telefonnr:
0313669232
Kontaktperson:
Sofia Janslätt, Ligustervägen 22, 43448 Kungsbacka
Telefon:
0313669641

Lundby SS

Bank/Plus-gironummer:
46037-8
Kontaktperson:
Roland Häll, Berättelsegatan 21, 42242 HISINGS BACKA
Telefon:
0702903128
Ordförande:
Matti Virolainen, Slättadammsgatan 1 E, 41727 GÖTEBORG
Telefon:
073-5553004
Kassör:
Antero Tikkanen, Nostravägen 19, 41743 GÖTEBORG
Telefon:
0705213146
Sekreterare:
Roland Häll, Berättelsegatan 21, 42242 HISINGS BACKA
Telefon:
0702903128
Ungdomsansvarig:
Matti Virolainen, Slättadammsgatan 1 E, 41727 GÖTEBORG
Telefon:
073-5553004
Styrelseledamot:
Aulis Mundin, Mossbergsvägen 8, 41729 Göteborg
Telefon:
031-54 22 52
Styrelseledamot:
Uno Nävert, Färgerivägen 3, 43539 MÖLNLYCKE
Telefon:
031-7305580 0705-080039

Lunden Chess

Kontaktperson:
Jenny Bolander, Kamgatan 14, 41506 Göteborg
Telefon:
0704-247559

Lundens SSK

Kontaktperson:
Marianna Rapcsak, Malörtsgatan 15, 42461 Angered
Telefon:
0736-656265

Länsmansgårdens SS

Bank/Plus-gironummer:
e postgiro 473 94 40 - 8
Kontaktperson:
Jan-Erik Björklund, Rimfrostgatan 91, 41840 Göteborg
Telefon:
0738771095
Ordförande:
Jan-Erik Björklund, Rimfrostgatan 91, 41840 Göteborg
Telefon:
0738771095
Kassör:
Dan-Håkan Nordberg, Rimfrostgatan 23, 41840 Göteborg
Telefon:
031-3681649
Sekreterare:
Tommy Antti, Slottsberget 16, 41713 GÖTEBORG
Telefon:
031-22 72 57

Majornas SS

Spellokalens telefonnr:
0706-940773
Bank/Plus-gironummer:
628024-2
Kontaktperson:
Leif Ström, Lilla Bergsgatan 3, 41128 Göteborg
Telefon:
031-68 15 34
Ordförande:
Bo Berg, Åsamossevägen 10, 42456 Gunnilse
Telefon:
031-7069592
Kassör:
Leif Ström, Lilla Bergsgatan 3, 41128 Göteborg
Telefon:
031-68 15 34
Sekreterare:
Klas Fors, Bangatan 36, 41464 Göteborg
Telefon:
031-24 74 74
Styrelseledamot:
Jan Krüger, Smyckegatan 51, 42650 Västra Frölunda
Telefon:
031-41 68 88
Styrelseledamot:
Kenneth Fahlström, Kommendörsgatan 33 D, 41464 Göteborg
Telefon:
031-14 17 71
Styrelseledamot:
Leif Lindén, Grinnekullegatan 70, 41742 Göteborg
Telefon:
031-55 05 45
Styrelseledamot:
Thomas Thornfält, Bautastensgatan 83, 41875 Göteborg
Telefon:
031-22 38 82

Mattadoren

Kontaktperson:
Johan Wahlberg, Furulundsskolan, 43375 Jonsered

Mölndals SK

Spellokalens telefonnr:
031-167380
Bank/Plus-gironummer:
639995-0
Kontaktperson:
Mats Johansson, Seminariegatan 18, 41313 Göteborg
Telefon:
031-881199
Ordförande:
Henrik Teiffel, Stallberga 2, 42356 Torslanda
Telefon:
031-923289, 070-2287428
Kassör:
Niklas Sidmar, Emausgatan 37E, 72221 Västerås
Telefon:
0730-442983
Sekreterare:
Niklas Sidmar, Emausgatan 37E, 72221 Västerås
Telefon:
0730-442983
Ungdomsansvarig:
Mats Johansson, Seminariegatan 18, 41313 Göteborg
Telefon:
031-881199

Nolereds SK

Bank/Plus-gironummer:
675034-3
Kontaktperson:
Mats Harrén, Röds Ängar 8, 42334 TORSLANDA
Telefon:
0705-441829
Ordförande:
Mats Harrén, Röds Ängar 8, 42334 TORSLANDA
Telefon:
0705-441829
Kassör:
Caroline Backman, Röds Plutostig 5, 42334 Torslanda
Telefon:
0733721445
Sekreterare:
Åsa Samuelsson, Röds Norgård 12, 42334 TORSLANDA
Telefon:
031-456233
Styrelseledamot:
Stefan Forsinge, Röds Marsstig 28, 42334 TORSLANDA
Telefon:
031-198173

Notre Dame Chess

Kontaktperson:
Kazimierz Wojnakowski, Kaprisgatan 88, 42444 Angered
Telefon:
031 3387630

Nya Åkeredsskolans SK

Kontaktperson:
Anna Eriksson, Espås Bergsväg 11, 43734 Lindome
Telefon:
073-033 00 58

Nya Åkeredsskolans SK Sjöhästarna

Nygårdsskolans SK

Kontaktperson:
Dzevat Zuta, Chapmansgatan 4 lgh 1101, 41454 Göteborg
Telefon:
0735-943929

Orust SK

Bank/Plus-gironummer:
8353-53666171-8
Kontaktperson:
Gunilla Svensson, Hedströms väg 12, 47295 Varekil
Telefon:
0768193068
Ordförande:
Gunilla Svensson, Hedströms väg 12, 47295 Varekil
Telefon:
0768193068
Kassör:
Henrik Svensson, Hedströms väg 12, 47295 Varekil
Telefon:
0304-26401
Sekreterare:
Gunilla Svensson, Hedströms väg 12, 47295 Varekil
Telefon:
0768193068
Styrelseledamot:
Henrik Svensson, Hedströms väg 12, 47295 Varekil
Telefon:
0304-26401
Styrelseledamot:
Stefan Torkar, Krabberödsvägen 11, 47296 Varekil
Styrelseledamot:
Anders Svensson, Hedströms väg 12, 47295 Varekil
Telefon:
0762525980
Styrelseledamot:
Yngve Adesjö, Långeby 111, 47296 Varekil

Oscar Fredriksskolans SK

Spellokalens telefonnr:
031-3658271
Kontaktperson:
Rebecca Norinder, Monsungatan 70, 41766 Göteborg
Telefon:
031-3658282

Patt

Kontaktperson:
Niklas Thorkilsson, Håvet Västergården, 43897 Rävlanda
Telefon:
0737-610066

Pawns och Kings

Kontaktperson:
Matias Alpsoy, Mölnesjögatan 88, 42450 Angered
Telefon:
073-969 53 44

Sandeklev Blå

Kontaktperson:
Niklas Pettersson, Teleskopgatan 12, 41518 Göteborg
Telefon:
070-499 19 89

Sandeklev Grön

Kontaktperson:
Niklas Pettersson, Teleskopgatan 12, 41518 Göteborg
Telefon:
070-499 19 89

Sandeklev Röd

Kontaktperson:
Niklas Pettersson, Teleskopgatan 12, 41518 Göteborg
Telefon:
070-499 19 89

Schack ettan

Kontaktperson:
Pernilla Hänninen, Smevägen 6, 46332 Lilla Edet
Telefon:
070-515 44 13

Schack Matt Klöverback

Kontaktperson:
Helene Almgren, Slånbärsvägen 3, 44242 Kungälv
Telefon:
073-368 12 15

Schack Matt Utbynäs

Kontaktperson:
Belinda Esbjörnsson, Kulperödsvägen 33, 44295 Hålta
Telefon:
031 - 3653311

Schack Tvåan

Kontaktperson:
Lotta Hyvlander, Storgårdsgatan 7, 46333 Lilla Edet
Telefon:
070-133 34 44

Schackis Kärna

Kontaktperson:
David Nordin, Hällebergsgatan 62, 44254 Ytterby

SK 3-6 fritids Eklandaskolan

Kontaktperson:
Daniel Forsander, Målvägen 7, 43490 Vallda
Telefon:
0707-730191

SK Henån 7-9 Orust

Kontaktperson:
Rezgar Kelesh, Opalgatan 119, 42162 Västra Frölunda
Telefon:
070-4941502

SK Kamraterna

Bank/Plus-gironummer:
41448-2
Kontaktperson:
Matti Svenn, Fornäng 2B, 46371 Lödöse
Telefon:
0702-344260
Ordförande:
Anton Åberg, Kungsladugårdsg. 113 A , 1401, 41476 Göteborg
Telefon:
0735-140390
Kassör:
Matti Svenn, Fornäng 2B, 46371 Lödöse
Telefon:
0702-344260
Sekreterare:
Katarina Ledin, Stockholmsgatan 6C, 41670 Göteborg
Telefon:
0707-618333
Ungdomsansvarig:
Dan Hallesten, Ungmästaregatan 37, 41506 Göteborg
Telefon:
031-46 39 36
Styrelseledamot:
Lennart Olsson, Överstegatan 2 A, 41657 Göteborg
Telefon:
031-51 40 67
Styrelseledamot:
Ingvar Andréasson, Kaptensgatan 29 D, 41459 Göteborg
Telefon:
031-25 49 91

SK Proletären

Spellokalens telefonnr:
0706226167
Bank/Plus-gironummer:
48 43 570 - 5
Kontaktperson:
Rolf Peterson, Sjögräsvägen 15, 42361 TORSLANDA
Telefon:
0706226167
Ordförande:
Anders Ahrebäck, Skäpplandsgatan 13, 41478 Göteborg
Telefon:
0723 696 900
Kassör:
Johnny Andersson, Fyrmästaregången 16, 41318 GÖTEBORG
Telefon:
031-42 32 53/ 0707784001
Sekreterare:
Rolf Peterson, Sjögräsvägen 15, 42361 TORSLANDA
Telefon:
0706226167
Styrelseledamot:
Johan Ulff, Kaggeledsgatan 35 B, 41674 göteborg
Telefon:
0737604260

SK Solrosen

Spellokalens telefonnr:
031-7116697
Bank/Plus-gironummer:
´Forex 9420 3583837
Kontaktperson:
Martin Carlsson, Hjällsnäsvägen 79, 44373 Gråbo
Telefon:
0768-675592
Ordförande:
Tor Nygård, Kaponjärgatan 2D lgh 1103, 41302 Göteborg
Telefon:
031-128585
Kassör:
Martin Carlsson, Hjällsnäsvägen 79, 44373 Gråbo
Telefon:
0768-675592
Sekreterare:
Johan Wästlund, Storsjövägen 52 lgh 1201, 12059 ÅRSTA
Telefon:
0735-002583

Sleipner

Kontaktperson:
Margareta Anto, Konstnärsvägen 1, 42353 Torslanda
Telefon:
076-099 66 32

Smedens SK

Kontaktperson:
Jonas Sundberg, Sjömilsgatan 24 lgh 1101, 42170 Västra Frölunda
Telefon:
070-424 47 90

Snäckans SK

Kontaktperson:
Karin Ward, Slottsskogsgatan 43 B, 41470 Göteborg
Telefon:
070-454 50 91

Solberga SK

Kontaktperson:
Erika Olsson, Snäckliden 9, 44271 Kärna
Telefon:
0708-133789

SS Manhem

Spellokalens telefonnr:
031-24 47 45
Bank/Plus-gironummer:
Pg 42 28 22 - 7
Kontaktperson:
Mats Eriksson, Pärt-Antons gata 53, 42679 V FRÖLUNDA
Telefon:
031-291182
Ordförande:
Mats Eriksson, Pärt-Antons gata 53, 42679 V FRÖLUNDA
Telefon:
031-291182
Kassör:
Göran Andersson, Lerum Andersvägen 132, 44330 LERUM
Sekreterare:
Mattias Fredriksson, Gröna Gatan 49 lgh 1203, 41454 GÖTEBORG
Telefon:
073-685 41 18
Ungdomsansvarig:
Mats Eriksson, Pärt-Antons gata 53, 42679 V FRÖLUNDA
Telefon:
031-291182

Stenkulans SK

Kontaktperson:
Krister Haglund, Vändstensvägen 14, 43330 Partille
Telefon:
073 684 44 33

Stenungsunds SK

Spellokalens telefonnr:
0704 674341
Bank/Plus-gironummer:
266-5115
Ordförande:
Claes Nylander, Alfridas Väg 20, 44461 STORA HÖGA
Telefon:
0303-798787 / 0702 331765
Kassör:
Ulf Brändén, Gråkullevägen 55, 44447 STENUNGSUND
Telefon:
0303-771895 0761105619
Sekreterare:
Leif Isaksson, Timotejvägen 24, 44442 Stenungsund
Telefon:
0303-771219 , 0702 471147
Styrelseledamot:
Sture Westerlind, Trollyckan 8 F, 47160 MYGGENÄS
Styrelseledamot:
Mark Peters, Myrtorpsvägen 2 A, 44297 KODE
Telefon:
0303-921 97...070-467 43 41
Styrelseledamot:
Knut Knutsen, Amdalen 310, 44495 ÖDSMÅL
Telefon:
0303-773616

Strandskolans namnlösa SF

Kontaktperson:
Gun Louise Hogmalm Ryderstam, Kulperödsvägen 24, 44295 Hålta
Telefon:
0303-22 58 92

Strömsdraget

Kontaktperson:
Jonna Niklasson, Kattunga 370, 46396 Nygård

Svartvita Tornet

Spellokalens telefonnr:
031-214632
Kontaktperson:
Karina Pihl, Örtorp 410, 45197 Uddevalla
Telefon:
0737 760391

The A-Team

Kontaktperson:
Kenneth Mossberg, Prilyckegatan 67, 42532 Hisings Kärra
Telefon:
070-686 56 56

The Bishops

Kontaktperson:
Ann-Kristin Nilsson, Sven-Agne Larssons väg 6, 41721 Göteborg
Telefon:
073-157 09 30

The Knights

Kontaktperson:
Gunnar Lund, Vildkaprifolen 11, 42333 Torslanda
Telefon:
070-771 31 43

Toltorpsskolans SK 1

Kontaktperson:
Josefin Jungtell, Fredriksdalsgatan 5 F, 41265 Göteborg
Telefon:
730-396 67 03

Tunge SK

Kontaktperson:
Lars Sandström, Briljantvägen 57, 44260 Kode
Telefon:
0766-167459

Ugglums SK

Spellokalens telefonnr:
031-7921504
Kontaktperson:
Stefan Johansson, Svensksundsgatan 1c, 41661 Göteborg
Telefon:
0767112665

Victoriaskolans SK

Kontaktperson:
Andreas Delshammar, Rörstrandsgatan 1 A lgh 1101, 41703 Göteborg
Telefon:
0701-481151

Vättleskolans SK

Kontaktperson:
Hai Phuong Tran, Bergsgårdsgärdet 77 lgh 1202, 42432 Angered
Telefon:
073-4076837

Önnerödskolans SK

Kontaktperson:
Henrik Börjesson, Smörgatan 100 lgh 1504, 41276 Göteborg
Telefon:
0704-283919

Örgryte SK

Bank/Plus-gironummer:
435657-2
Kontaktperson:
Ari Ziegler, Kärralundsgatan 12B, 41656 GÖTEBORG
Telefon:
031-256830...0707-158505
Ordförande:
Nina Ziegler, Kärralundsgatan 12B, 41656 Göteborg
Telefon:
073-6981095
Kassör:
Ari Ziegler, Kärralundsgatan 12B, 41656 GÖTEBORG
Telefon:
031-256830...0707-158505
Sekreterare:
Kristina Henriques
Telefon:
0702-380213
Ungdomsansvarig:
Ari Ziegler, Kärralundsgatan 12B, 41656 GÖTEBORG
Telefon:
031-256830...0707-158505
Styrelseledamot:
Johan Eksmyr, Bagarevägen 5, 44361 Stenkullen
Telefon:
0731 800777
Styrelseledamot:
Mikael Carlsson, Björkekärrsgatan 8, 41680 GÖTEBORG
Telefon:
031-213838
Styrelseledamot:
Robert Anderzén, Korpåsvägen 1A, 43376 Jonsered
Telefon:
0762-765850

Östergårdsskolans SK

Spellokalens telefonnr:
031-7953210
Kontaktperson:
Jessica Elgeskog, Ålegårdsgatan 52, 43150 Mölndal
Telefon:
072-2454312

Hallands SF

Bank/Plus-gironummer:
822-4784
Organisationsnummer:
849000-7229
Hemsida:
Ordförande:
Gert Gustavsson, Hertig Valdermars v 14, 31137 Falkenberg
Telefon:
0346-15117...0706-059884
Epost:

Klubbar i Hallands SF

Bläshammarskolans SK

Kontaktperson:
Henrik Stjernberger, Makrillvägen 100, 43274 Träslövsläge

Bockstens Skolschackklubb

Kontaktperson:
Madelene Eriksson, Plogg 15, 43237 Varberg
Telefon:
0703-541 897

Brunnsåkersskolans bondeuppror

Spellokalens telefonnr:
035-138662
Kontaktperson:
Jennifer Wahlberg, Silverringen 14, 30259 Halnmstad
Telefon:
0730451313

Buaskolans SK

Kontaktperson:
Lena Hage, Vallinsvägen 30, 43237 Varberg
Telefon:
073-7137021

Bäckagårdsskolans schackgäng

Kontaktperson:
Johanna Ekmarck, Kumminvägen 22, 30596 Edsberga
Telefon:
0733-170999

Eketångas SSK

Kontaktperson:
Marie Forsberg, Byaledsgränden 6, 30233 Halmstad
Telefon:
0763-40 58 69

Falkenbergs SK

Bank/Plus-gironummer:
822-5179
Kontaktperson:
Josef Prerovsky, Kärrets väg 3B, 31135 Falkenberg
Telefon:
82498
Ordförande:
Josef Prerovsky, Kärrets väg 3B, 31135 Falkenberg
Telefon:
82498
Kassör:
Lennart Nylander, Blåklintsvägen 14, 31042 Haverdal
Telefon:
035-52595
Sekreterare:
Tobias Persson, Gamletullsgatan 21 lgh 1202, 30227 Halmstad
Telefon:
035-36136...070-2884447
Ungdomsansvarig:
Göran Johansson, Långrevsvägen 13, 31133 Falkenberg
Telefon:
0346-82952

Fjordskolan Kungens SK

Spellokalens telefonnr:
0300-835601
Kontaktperson:
Pia Tabury, Slupvägen 2, 43935 Onsala
Telefon:
0762-700187

GT04C

Spellokalens telefonnr:
035-138950
Kontaktperson:
Jennifer Wennerholm, Grangatan 11, 30564 Gullbrandstorp
Telefon:
076-2541580

Hallands S4an allians

Bank/Plus-gironummer:
822-4784 (Hallands SF)
Kontaktperson:
Fredric Hillertz, Bondegatan 9, 31132 Falkenberg
Telefon:
0346-87473...070-595 17 74...072-213 63 86
Ordförande:
Fredric Hillertz, Bondegatan 9, 31132 Falkenberg
Telefon:
0346-87473...070-595 17 74...072-213 63 86
Kassör:
Håkan Ljungberg, Haverdalsv. 58, 31042 Haverdal
Telefon:
035-51055
Sekreterare:
Zella Eklöv, Gullkragegatan 12, 43237 Varberg

Harplinge SS-Halmstad

Spellokalens telefonnr:
0706-432636
Bank/Plus-gironummer:
593-2330
Kontaktperson:
Magnus Filipsson, Aggaredsv.2, 30560 Harplinge
Telefon:
035-50492 0706-432636
Ordförande:
Magnus Filipsson, Aggaredsv.2, 30560 Harplinge
Telefon:
035-50492 0706-432636
Kassör:
Håkan Ljungberg, Haverdalsv. 58, 31042 Haverdal
Telefon:
035-51055
Sekreterare:
Thorbjörn Andersson, Långhusallén 10, 30256 Halmstad
Telefon:
0707414187

Hedeskolans SK

Spellokalens telefonnr:
0300-836400
Kontaktperson:
Elin Lind, Skogskällevägen 2, 43493 Vallda
Telefon:
0707-266 761

Kollaskolans SK

Spellokalens telefonnr:
0300-834786
Kontaktperson:
Charlotte Larsson, Ginstvägen 12, 42935 Kullavik
Telefon:
0768-895382

Kungsbacka SK

Bank/Plus-gironummer:
177854-7
Ordförande:
Pia Andrén, Lejdaren 10, 43933 Onsala
Telefon:
0300-29470
Kassör:
Claes Olsson, RödeHolmevägen 40, 43993 Onsala
Telefon:
0300-626 87
Sekreterare:
Pia Andrén, Lejdaren 10, 43933 Onsala
Telefon:
0300-29470
Ungdomsansvarig:
Pia Andrén, Lejdaren 10, 43933 Onsala
Telefon:
0300-29470
Revisor:
Sture Ekberg, Hanhalsholmevägen 15, 43498 Kungsbacka
Telefon:
0300-74474

Kunskapsskolan Varberg SK

Kontaktperson:
Torbjörn Molvig, Kapellg 6, 43237 Varberg
Telefon:
0706-23 40 55

Landeryds SF

Kontaktperson:
Nina Regnér, Boarp Rävagården 1, 31492 Långaryd
Telefon:
0768-371139

Mattschack

Kontaktperson:
Gustav Engdahl, Hunnestads By 105, 43291 Varberg
Telefon:
0732-434391

Mellbystrandskolans SK

Kontaktperson:
Ronny Holm, Sydvästvägen 11 G, 31260 Mellbystrand
Telefon:
0731515251

Monte SK

Kontaktperson:
Mariette Störby, Norra Långås Björkliden 200, 31193 Långås
Telefon:
070-5093577

Okome Skolschackklubb

Kontaktperson:
Anita Johansson, Slättelynga 206, 31044 Getinge
Telefon:
0708-209518

Rutan

Kontaktperson:
Micaela Strandberg, Rindövägen 76, 18541 Vaxholm
Telefon:
0703-425205

Schackalacka

Kontaktperson:
Christin Nordström, Sälgvägen 8, 31020 Knäred
Telefon:
0430-26626, 0702-333862

Schackklubben Sture

Kontaktperson:
Roy Svensson, Åsgårdensvägen 4, 30293 Halmstad
Telefon:
0705-97 28 45

Sibbarp skola F-5 och fritidshems SK

Spellokalens telefonnr:
0340-697830
Kontaktperson:
Ida Fyrlund, Ryssdalsvägen 4, 43277 Tvååker
Telefon:
034691094

SK Bonde söker dam

Kontaktperson:
Lars Persson, Härdgropsvägen 6, 30292 Halmstad
Telefon:
070-3835084

SK Vi-Mo

Bank/Plus-gironummer:
33 90 67-1
Kontaktperson:
Uno Nilsson, Morup Gästis, 31193 Långås
Telefon:
0346-94005
Ordförande:
Lennart Jonsson, Vidablicksvägen 53, 31138 Falkenberg
Telefon:
0346-15591 0703-77 00 62
Kassör:
Lennart Nylander, Blåklintsvägen 14, 31042 Haverdal
Telefon:
035-52595
Sekreterare:
Uno Nilsson, Morup Gästis, 31193 Långås
Telefon:
0346-94005

Snöstorpsskolans SK

Kontaktperson:
Ida Lundqvist, Kornhills Norrgränd 2, 30258 Halmstad
Telefon:
0739-833802

Sofiebergs Skol och fritids SK Schackstjärnorna

Kontaktperson:
Mats Skoog, Vilshärad 478, 31041 Gullbrandstorp
Telefon:
070-43 93 699

Tingsbergsskolans SK

Kontaktperson:
Jessica Hollbjär, Bäckmans gård 130, 43435 Kungsbacka
Telefon:
0702-459901

Varbergs SK

Kontaktperson:
Niclas Warefelt, Skepparns väg 19, 43295 Varberg
Telefon:
0340-623636
Ordförande:
Lennart Wahlström, Skånegatan 175, 43230 Varberg
Telefon:
0340-805 73, 073-2230056
Kassör:
Anders Sternerzon, Sveagatan 75, 43242 Varberg
Telefon:
679229
Sekreterare:
Niclas Warefelt, Skepparns väg 19, 43295 Varberg
Telefon:
0340-623636
Ungdomsansvarig:
Lennart Wahlström, Skånegatan 175, 43230 Varberg
Telefon:
0340-805 73, 073-2230056

Våxtorpsskolan -05

Kontaktperson:
Elaine Kagg, Dyreborgsvägen 13, 31020 Knäred
Telefon:
0430-15084

Älvsåkersskolans SK

Kontaktperson:
Niklas Einarsson, Torpa Maaväg 50, 43974 Fjällås
Telefon:
0733-679701

Hälsinglands SF

Styrelseledamot:
Ulf Norell, Grängsjö 473, 82077 Gnarp
Telefon:
0652-140 21:::070-6573516...0652-20435a
Epost:

Klubbar i Hälsinglands SF

Alfta Bollnäs SK

Spellokalens telefonnr:
0702279211
Kontaktperson:
Lars Erik Sjöstrand, Skräddrabo 336, 82895 Viksjöfors
Telefon:
0702279211
Ordförande:
Lars Erik Sjöstrand, Skräddrabo 336, 82895 Viksjöfors
Telefon:
0702279211
Kassör:
Madani Omar, Anneforsvägen 31, 82230 Alfta
Telefon:
0729250174
Sekreterare:
Steven Krueger, Älvkarhed 215, 82895 Viksjöfors
Telefon:
0768557888
Styrelseledamot:
Omar Mosli, Anneforsvägen 31, 82230 Alfta
Telefon:
0762582347
Styrelseledamot:
Niklas Kindström, Polacksgatan 21A, 82133 Bollnäs
Telefon:
0725517905

Forsabygdens SK

Bank/Plus-gironummer:
179143-3
Kontaktperson:
Mats Johansson, Fiskeby 16, 82493 Hudiksvall
Telefon:
0650-31173
Ordförande:
Jon Åkesson, Sörviksta, 82065 Forsa
Telefon:
0650-32175
Kassör:
Mats Johansson, Fiskeby 16, 82493 Hudiksvall
Telefon:
0650-31173
Sekreterare:
Mats Johansson, Fiskeby 16, 82493 Hudiksvall
Telefon:
0650-31173

Galna Hästar

Kontaktperson:
Tord From, Landbovägen 3, 82492 Hudiksvall
Telefon:
076-218 23 62

Gnarps SK

Spellokalens telefonnr:
0703945904
Kontaktperson:
Ulf Norell, Grängsjö 473, 82077 Gnarp
Telefon:
0652-140 21:::070-6573516...0652-20435a
Ordförande:
Ulf Norell, Grängsjö 473, 82077 Gnarp
Telefon:
0652-140 21:::070-6573516...0652-20435a
Kassör:
Karl-Erik Berggren, Karelen 3, 82074 Stocka
Sekreterare:
Simon Ingelman-Sundberg, Södra Fiskargatan 10 B, 80280 Gävle

Hudiksvalls SK

Kontaktperson:
Mats Johansson, Fiskeby 16, 82493 Hudiksvall
Telefon:
0650-31173
Ordförande:
Mats Johansson, Fiskeby 16, 82493 Hudiksvall
Telefon:
0650-31173
Kassör:
Mats Johansson, Fiskeby 16, 82493 Hudiksvall
Telefon:
0650-31173
Sekreterare:
Sven-Erik Olsson, Utnäs 37, 82065 Forsa
Telefon:
0650-26035
Styrelseledamot:
Emil Olsson, Utnäs 37, 82065 Forsa
Telefon:
0650-26035

Kilafors skola F-9s SK

Spellokalens telefonnr:
0278-626300
Kontaktperson:
Mimmi Blom Burman, Stagårdsv.88, 82140 Bollnäs
Telefon:
0761269715

Mo skolas SK

Kontaktperson:
Nilla Ekberg, Oxtorgsgatan 4 D, 82632 Söderhamn
Telefon:
070-147 56 10

Schackkycklingarna

Kontaktperson:
Joel Jonsson, Nordanbrovägen 6, 82078 Hassela
Telefon:
070-790 88 51

SK Kungen Viksjöfors

Kontaktperson:
Helena Ehrstrand, Styggbo 116, 82895 Viksjöfors

Stenhamreskolan SK 1-3

Kontaktperson:
Madeleine Bergström, Prästgränd 3, 84093 Hede
Telefon:
070-221 04 21

Stenhamreskolans SK 4-6

Kontaktperson:
Mårten Fredin, Tingsgatan 17 B, 82733 Ljusdal

Sörängs skolas SK

Spellokalens telefonnr:
0278-39113
Kontaktperson:
Matts Blomqvist, Freluga 4609, 82193 Bollnäs
Telefon:
0730556744

Jämtland-Härjedalens SF

Bank/Plus-gironummer:
17 77 80-4
Organisationsnummer:
893200-4628
Hemsida:
Kontaktperson:
Sven-Olof Andersson, Genvägen 29 B, 83143 Östersund
Telefon:
070-362 25 53, 063-12 60 62
Epost:
Ordförande:
Sven-Olof Andersson, Genvägen 29 B, 83143 Östersund
Telefon:
070-362 25 53, 063-12 60 62
Epost:
Sekreterare:
Adrian Bohman Karlholm, Pilgrimsvägen 5, 83023 Hackås
Telefon:
070-692 38 57
Epost:
Kassör:
Henrik Johansson, Stapelmohrs väg 18 A, 83140 Östersund
Telefon:
070-6704369
Epost:
Ungdomsansvarig:
Lennart Burman, Skolgatan 31 C, 83145 Östersund
Telefon:
076-1391094, 063-518575
Epost:
Styrelseledamot:
Jonas Wik, Kyrkgatan 15 D, 83070 HAMMERDAL
Telefon:
0644-10203
Styrelseledamot:
Bo Wik, Kyrkgatan 15 D, 83070 HAMMERDAL
Telefon:
070-237 20 23, 0644-10203
Epost:
Styrelseledamot:
Christer Mäki, Kyrkgatan 23 C, 83131 Östersund
Telefon:
073-8249738, 063-10 03 71
Epost:
Styrelseledamot:
John Carlsson, Fordmovägen 12, 84093 Hede
Telefon:
070-3299195, 0684-10131
Epost:

Klubbar i Jämtland-Härjedalens SF

Arnljotskolans SK

Kontaktperson:
Mikko Scheffer, Rådhusgatan 107 B lgh 1001, 83146 Östersund
Telefon:
070-6591939

Bräcke SS

Kontaktperson:
Jonas Sandbom, STÖVARGATAN 89, 12461 BANDHAGEN
Telefon:
073-613 19 73
Ordförande:
Jonas Sandbom, STÖVARGATAN 89, 12461 BANDHAGEN
Telefon:
073-613 19 73
Kassör:
Bengt Sahlin, Gränsgatan 24 A, 84060 Bräcke
Telefon:
076-849 33 85, 0693-66 14 41
Sekreterare:
Margareta Karlsson, Sösjötorpet 150, 84060 Bräcke
Telefon:
070-667 30 26

Cederschack

Kontaktperson:
Eva-Lisa Andersson, Lägdenvägen 18, 83060 Föllinge
Telefon:
070-668 61 55

Centralskolans SK

Kontaktperson:
Anette Svensson, Skolgatan 22, 83351 Hoting

East Mountain Chess Club

Kontaktperson:
Berteric Carlsson, Krutvaktargränd 29 lgh 1101, 83138 Östersund
Telefon:
0702499012

En Passant - Östersunds Waldorfskola

Kontaktperson:
Tobias Lundqvist, Pilgrimstad Stationsvägen 15 B, 84058 Pilgrimstad
Telefon:
073-8321794

Fritids Fjällrävarnas schackklubb

Spellokalens telefonnr:
0647 - 301 12
Kontaktperson:
Veronica Pellen, Östbacken 215, 83593 Alsen
Telefon:
070-5528422

Furulundsskolans SK, Lillhärdal

Kontaktperson:
Therese Jonsson, Gravarvägen 11, 84080 Lillhärdal
Telefon:
070-603 81 83

Kungar & Drottningar SK

Kontaktperson:
Markus Sahlin, Hålltålln 110, 83076 Stugun
Telefon:
070-6827877

Lofsdalen Chess Spies

Kontaktperson:
Carina Hagstedt, Uppvallen Älgen 6, 84085 Lofsdalen
Telefon:
070-7153763

Mickes SK

Kontaktperson:
Micke Petersson, Borgen 257, 83024 Oviken

Midgårds SK

Kontaktperson:
Liselotte Svanberg, Gillevägen 22, 83143 Östersund
Telefon:
070-303 17 58

Prolympia Östersund

Kontaktperson:
Annica Sjödin

Schack-88 Hammerdal

Spellokalens telefonnr:
070 -23 720 23
Bank/Plus-gironummer:
467 96 16 - 5
Kontaktperson:
Bo Wik, Kyrkgatan 15 D, 83070 HAMMERDAL
Telefon:
070-237 20 23, 0644-10203
Ordförande:
Bo Wik, Kyrkgatan 15 D, 83070 HAMMERDAL
Telefon:
070-237 20 23, 0644-10203
Kassör:
Per-Jonas Wik, Strandvägen 5, 83070 HAMMERDAL
Telefon:
0644-10828
Sekreterare:
Sune Zackrisson, Håxås 422, 83070 HAMMERDAL
Telefon:
0644-10938

Sonfjällsskolans SK

Kontaktperson:
John Carlsson, Fordmovägen 12, 84093 Hede
Telefon:
070-3299195, 0684-10131

Stamgärde skolas SK

Kontaktperson:
Christina Olausson, Hålland 760, 83010 Undersåker
Telefon:
070-968 71 01

Sånghusvallens SSK

Kontaktperson:
Anna-Karin Handler, Ösav. 60, 83695 Ås
Telefon:
070-3286397

Treälvsskolans SK

Spellokalens telefonnr:
0642-44881
Kontaktperson:
Malin Jonsson, Fjäl 177, 83691 Lit
Telefon:
070-5134332, 0642-10939

Åre Skolas SK

Spellokalens telefonnr:
0647-16810
Kontaktperson:
Eric Hedberg, Källvägen 13 lgh 1103, 83013 Åre
Telefon:
073-9388339

Östersunds SS

Kontaktperson:
Christer Mäki, Kyrkgatan 23 C, 83131 Östersund
Telefon:
073-8249738, 063-10 03 71
Ordförande:
Yngve Sundien, Sigurds väg 11, 83255 Frösön
Telefon:
073-076 41 34
Kassör:
Henrik Johansson, Stapelmohrs väg 18 A, 83140 Östersund
Telefon:
070-6704369
Sekreterare:
Adrian Bohman Karlholm, Pilgrimsvägen 5, 83023 Hackås
Telefon:
070-692 38 57
Ungdomsansvarig:
Åke Myrberg, Skiljegränd 4, 83135 Östersund
Telefon:
070-5272600, 063-125100
Styrelseledamot:
Sven-Olof Andersson, Genvägen 29 B, 83143 Östersund
Telefon:
070-362 25 53, 063-12 60 62
Styrelseledamot:
Bengt Öberg, Lillfjällvägen 8C, 83171 Östersund
Telefon:
070-533 67 64, 063-10 88 78

Medelpads SF

Ordförande:
Lars Sandin, Fridhemsgatan 17 D, 85460 Sundsvall
Epost:
Sekreterare:
Ronny Heijdenberg, Galaxvägen 10, 86332 Sundsbruk
Telefon:
070-202 28 55
Epost:
Kassör:
Eric Carlsson, Tegelbruksgatan 59 A, 85357 Sundsvall
Telefon:
060-126618
Epost:

Klubbar i Medelpads SF

Allsta skolas SK

Kontaktperson:
Annsofi Tengström, Kabelvägen 1, 73060 Ramnäs
Telefon:
073-0378819

Ankarsviks skolas SK

Spellokalens telefonnr:
060-194935
Kontaktperson:
Lisa Normelli, Korvettvägen 24, 86551 Ankarsvik
Telefon:
0731599950

Fagerviks SK

Bank/Plus-gironummer:
PG-51 41 12-2
Kontaktperson:
Ronny Heijdenberg, Galaxvägen 10, 86332 Sundsbruk
Telefon:
070-202 28 55
Ordförande:
Ronny Heijdenberg, Galaxvägen 10, 86332 Sundsbruk
Telefon:
070-202 28 55
Kassör:
Ingemar Larsson, Syrenvägen 1, 86030 Sörberge
Telefon:
073-055 56 23
Sekreterare:
Björn Ödman, Körsbärsvägen 2, 86200 Kvissleby
Telefon:
070-600 04 68
Styrelseledamot:
Ruben Fuentes, Haparandavägen 73, 85731 Sundsvall
Telefon:
073-733 87 55

Hagaskolan 1s SK

Spellokalens telefonnr:
060-192700
Kontaktperson:
Yoana Molund, Geijergatan 2, 85643 Sundsvall
Telefon:
o60-192715

Hagaskolans Fritids SK

Kontaktperson:
Ann-Sofie Axelsson, Vidarstigen 1 E, 85240 Sundsvall
Telefon:
060-19 27 11

Heliås SK

Kontaktperson:
Joacim Toivonen, Skogsgatan 7, 85460 Sundsvall
Telefon:
070-2129282

Heliås Svartviks SK

Kontaktperson:
Tom Eriksson, Lysekilsvägen 15, 85733 Sundsvall
Telefon:
070-495 67 49

Kings and Queens

Kontaktperson:
Andreas Bergström, Dehlinsvägen 2, 86592 Alnö
Telefon:
070-203 07 91

Kyrkmons skolas SK

Kontaktperson:
Maria Bergqvist, Njurunda-Långsjön 210, 86294 Njurunda

Schackerian

Kontaktperson:
Ann-Christin Eriksson, Spånkullevägen 2, 86032 Fagervik
Telefon:
076-881 16 12

Schackissarna

Spellokalens telefonnr:
0691-662100
Kontaktperson:
Wilmer Törnlund, Näckrosvägen 3, 86013 Stöde
Telefon:
0732632806

Schackstjärnan

Kontaktperson:
Katarina Åkeborg, Motorbåtsvägen 1, 86532 Alnö
Telefon:
076-868 70 53

SK Schackmästarna Bosvedjeskolan

Kontaktperson:
Annelie Dimeus, Periskopvägen 31, 86533 Alnö
Telefon:
070-382 11 20

Sundsvalls Montessoriskolas SK

Spellokalens telefonnr:
060-199765
Kontaktperson:
Anna Emanuelz, Södra Mårtensbacken 29, 85357 Sundsvall
Telefon:
0705884606

Sundsvalls SS

Kontaktperson:
Thomas Bydén, Luleåvägen 15, 85731 Sundsvall
Telefon:
060-502340....070-280 04 51
Ordförande:
Jonas Wålinder, Parkgatan 28B, 85236 Sundsvall
Telefon:
0702500119
Kassör:
Eric Carlsson, Tegelbruksgatan 59 A, 85357 Sundsvall
Telefon:
060-126618
Sekreterare:
Mikael Skoglund, Kungsvägen 12, 85640 Sundsvall
Telefon:
060-174532

Södermalmsskola SK

Kontaktperson:
Britt-Marie Nilsson, Baldersvägen 9, 85234 Sundsvall
Telefon:
070-6708758

Nordskånes SF

Bank/Plus-gironummer:
519-4691
Hemsida:
Ordförande:
Göran Steffert, Johan Åkermansg 10, 28234 Tyringe
Telefon:
0702 - 33 87 46
Epost:
Kassör:
Roland Larsson, Persiljestigen 12, 29633 Åhus
Telefon:
044-24 37 70
Epost:
Styrelseledamot:
Bo Plato, Dalgatan 8, 28149 Hässleholm
Telefon:
0451-128 50
Epost:
Styrelseledamot:
Bengt Frånberg, Kaptensgatan 6 B, 28148 Hässleholm
Telefon:
0706-76 12 48
Epost:
Styrelseledamot:
Steinar Halldorsson, Jakobs väg 28, 29160 KRISTIANSTAD
Telefon:
0707 671429...044-211221
Epost:

Klubbar i Nordskånes SF

Antonskolan Blekedamm SK

Kontaktperson:
Bernhard Svanström, Kvarngatan 2 A, 29154 Kristianstad

Brösarps SSK

Kontaktperson:
Håkan Sigurdsson, Vallbjörkavägen 10, 29194 Krisitanstad
Telefon:
0709-189904

Centralschack

Kontaktperson:
Annette Svensson, Ulf Jarls Väg 17, 29161 Kristianstad

Finja SK

Bank/Plus-gironummer:
8403-8, 33399725-2
Kontaktperson:
Torgny Nilsson, Trossgatan 12, 28153 Finja
Telefon:
0451-16261
Ordförande:
Torgny Nilsson, Trossgatan 12, 28153 Finja
Telefon:
0451-16261
Kassör:
Ulf Nilsson, Skolgatan 2, 28831 Vinslöv
Sekreterare:
Göran Steffert, Johan Åkermansg 10, 28234 Tyringe
Telefon:
0702 - 33 87 46
Ungdomsansvarig:
Göran Steffert, Johan Åkermansg 10, 28234 Tyringe
Telefon:
0702 - 33 87 46

Georgshillsskolan

Kontaktperson:
Eva Nilsson, Ystadvägen 45, 24233 Hörby

Grönängsskolans SK

Kontaktperson:
Jan Vendel, Mästermansgatan 3, 28136 Hässleholm
Telefon:
070 641 3833

Hammars skolas SK

Kontaktperson:
Michael Kristensson, Carls Väg 7, 29150 Kristianstad
Telefon:
0733-124821

Hässleholms SK

Bank/Plus-gironummer:
512-8715
Ordförande:
Benjamin Ehmann, Åkervägen 9, 28146 Tormestorp
Telefon:
0761-68 24 38
Kassör:
Stig Idegran, Lommarp 2107, 28890 Vinslöv
Sekreterare:
Bengt Frånberg, Kaptensgatan 6 B, 28148 Hässleholm
Telefon:
0706-76 12 48
Ungdomsansvarig:
Göran Steffert, Johan Åkermansg 10, 28234 Tyringe
Telefon:
0702 - 33 87 46

Kiaby skolas SK

Kontaktperson:
Annika Håkansson, Landövägen 417, 29034 Fjälkinge
Telefon:
0723-612174

Knislinge SK

Spellokalens telefonnr:
0708-484436
Bank/Plus-gironummer:
bankkonto:8313-9;3345156-8
Kontaktperson:
Tomas Lennartsson, S Järnvägsgatan 31, 28831 Vinslöv
Ordförande:
Sven-Eric Olsson, Vinkelvägen 7, 29162 Kristianstad
Telefon:
044 -124757
Kassör:
Tomas Lennartsson, S Järnvägsgatan 31, 28831 Vinslöv
Sekreterare:
Tomas Lennartsson, S Järnvägsgatan 31, 28831 Vinslöv

Kristianstads SK

Bank/Plus-gironummer:
8313-9-504361926-0
Kontaktperson:
Jonny Sjöstedt, Vemmenhögsgatan 4, 29137 Kristianstad
Telefon:
0768 010023
Ordförande:
Johannes Norrman, Näsbychaussén 56B, 29136 KRISTIANSTAD
Kassör:
Torbjörn Friberger, Åstavägen 29B, 29162 KRISTIANSTAD
Sekreterare:
Jonny Sjöstedt, Vemmenhögsgatan 4, 29137 Kristianstad
Telefon:
0768 010023
Styrelseledamot:
Sammy Isaksen, Taxivägen 1, 29772 EVERÖD
Telefon:
0739954084

Kulltorpskolans SK

Spellokalens telefonnr:
044-136296
Kontaktperson:
Seth Brosjö, Hovslagaregatan 3c, 29154 Kristianstad
Telefon:
0736002121

Ludvigsborgs Friskolas SK

Kontaktperson:
Kristoffer Jönsson, Kommendantsvägen 5 lgh 1002, 29136 Kristianstad
Telefon:
0766-528479

Markaryds SK

Bank/Plus-gironummer:
5608-8719
Kontaktperson:
Tore Andersson, Drottninggatan 27 A lgh 1002, 28531 Markaryd
Telefon:
0735257452
Ordförande:
Tore Andersson, Drottninggatan 27 A lgh 1002, 28531 Markaryd
Telefon:
0735257452
Kassör:
Hans-Erik Karlsson, Stavshult 4231, 28022 Vittsjö
Telefon:
0451-91189 070-8387663
Sekreterare:
Roland Brandt, Haga 4674, 28591 Markaryd
Telefon:
0706915322
Styrelseledamot:
Henrik Andersen, Hagtornsvägen 7, 29159 Kristianstad
Telefon:
0705882111

Schack-kompisar

Kontaktperson:
Jenny Andersson, Bondrum 1329, 27392 Skåne-Tranås

Springaren i Kristianstad

Kontaktperson:
Paul Olsson, Arkelstorpsvägen 31, 29194 KRISTIANSTAD
Telefon:
070-848 88 50

Spängerskolans SK

Saknad kontaktperson:
502398

Tormestorps SSK

Kontaktperson:
Marlen Olsson, Österg. 36 G, 28133 Hässleholm
Telefon:
0451-267337

Önnestad SK

Kontaktperson:
May Myte, Ulahallsvägen 2, 29170 Kristianstad

Österlens SV

Spellokalens telefonnr:
0414-73598
Bank/Plus-gironummer:
631-4090
Kontaktperson:
Mikael Aspegren, Källagårdsv.6, 27350 Brösarp
Telefon:
0414-73598 070-6373598
Ordförande:
Mikael Hansson, Lindvägen 6, 27350 Brösarp
Telefon:
0414-60782 / 0708-750 447
Kassör:
Ingvar Persson, Brunnsviksvägen 7, 27350 Brösarp
Telefon:
0414-73091
Sekreterare:
Mikael Aspegren, Källagårdsv.6, 27350 Brösarp
Telefon:
0414-73598 070-6373598

Östraby Bondesällskap

Kontaktperson:
Henrik Svensson, Slångatan 8 F, 24234 Hörby
Telefon:
070-6965099

Nordvästra Skånes SF

Bank/Plus-gironummer:
pg 112349-6
Organisationsnummer:
843001-5167
Hemsida:
Kontaktperson:
Stefan Håkansson, Södergårdsvägen 12, 25592 Helsingborg
Telefon:
0731433696
Epost:
Ordförande:
Stefan Håkansson, Södergårdsvägen 12, 25592 Helsingborg
Telefon:
0731433696
Epost:
Sekreterare:
Roland Johansson, Ärlagatan 21, 26023 Kågeröd
Telefon:
0418-442146...0704-787004
Epost:
Kassör:
Fredrik Sievert, Mårtenstorpsgatan 19, 25667 HELSINGBORG
Telefon:
042-150703
Epost:
Styrelseledamot:
Eric Nordin, Karlskronagatan 2, 3 tr, 25250 Helsingborg
Telefon:
0736-164240
Epost:
Styrelseledamot:
Leif Bohman, Östra Nygatan 1, 26433 Klippan
Telefon:
0736-407253
Epost:
Styrelseledamot:
Daniel Mena, Unionsgatan 23, 26039 Hasslarp
Telefon:
042-206806
Epost:
Styrelseledamot:
Mikael Svensson, Badhusgatan 15, 26130 Landskrona
Telefon:
0733447098
Epost:

Klubbar i Nordvästra Skånes SF

Antilopenskolans SK

Bank/Plus-gironummer:
112349-6 (NV Skåne)
Kontaktperson:
Leif Bohman, Östra Nygatan 1, 26433 Klippan
Telefon:
0736-407253

Bruksskolans SK

Kontaktperson:
Gustaf Rohde, Persgatan 64 lgh 1104, 25222 Helsingborg
Telefon:
042-33 77 91

Båstad Montessori SK

Kontaktperson:
Anton Kvarnström, Röglevägen 96, 26294 Ängelholm

Dalhemsskolans SK

Kontaktperson:
Jadwiga Wojcik, Gröna gång 3, 25591 Helsingborg
Telefon:
0703264660

Elinebergsskolans SK

Kontaktperson:
Lisa Lindgren, Lövsångareg. 4, 25450 Helsingborg
Telefon:
042-122418

Engelholms SK

Ordförande:
Peter Dalling, Daniellundsgatan 10, 26233 Ängelholm
Telefon:
0431-17504 070-669 29 66
Kassör:
Susanne Ellerstrand, Östergatan 17, 26232 Ängelholm
Telefon:
073-9187320
Sekreterare:
Viktor Lundberg, Planteringsvägen 7A, 26251 ÄNGELHOLM
Telefon:
073-390 47 23

Gantofta skolas schackklubb

Kontaktperson:
Sebastian Bengtsson, Dalstigen 5, 26030 Vallåkra
Telefon:
042-104140

Helsingborgs ASK

Spellokalens telefonnr:
042-135954
Bank/Plus-gironummer:
202244-0
Kontaktperson:
Patrik Nilsson Hask, Bärnstensgatan 22, 25361 Helsingborg
Telefon:
0733-363462
Ordförande:
Stefan Håkansson, Södergårdsvägen 12, 25592 Helsingborg
Telefon:
0731433696
Kassör:
Patrik Nilsson Hask, Bärnstensgatan 22, 25361 Helsingborg
Telefon:
0733-363462
Sekreterare:
Eric Nordin, Karlskronagatan 2, 3 tr, 25250 Helsingborg
Telefon:
0736-164240

Helsingborgs SS

Spellokalens telefonnr:
042-13 59 54
Bank/Plus-gironummer:
512016-7
Kontaktperson:
Åke Westin, Frillestadsvägen 215, 25353 PÅARP
Telefon:
042-229132
Ordförande:
Åke Westin, Frillestadsvägen 215, 25353 PÅARP
Telefon:
042-229132
Kassör:
Rolf Johansson, Plutonsgatan 1, 25461 HELSINGBORG
Telefon:
042-161636
Sekreterare:
Fredrik Sievert, Mårtenstorpsgatan 19, 25667 HELSINGBORG
Telefon:
042-150703

HG Schack, Helsingborg

Kontaktperson:
Kurt Ahlgren, Tyringegatan 12, 25276 Helsingborg
Telefon:
042-130249
Ordförande:
Kurt Ahlgren, Tyringegatan 12, 25276 Helsingborg
Telefon:
042-130249
Kassör:
Sixten Salomonsson, Runristargatan 47, 25361 Helsingborg
Sekreterare:
Zdenko Botic, Skaragatan 37, 25263 Helsingborg

I Ur och Skur SK Ljungbyhed

Kontaktperson:
Maria Ahlin, Vallarevägen 4, 24132 Eslöv
Telefon:
070-928 58 13, 0435-441088

ISH Chess Club

Kontaktperson:
Majken Johansson, Östra Vallgatan 9, 25437 Helsingborg
Telefon:
042-10 57 35

Kattarps Skolans SK

Kontaktperson:
Birgitta Thim, Unionsgatan 26, 25471 Hasslarp
Telefon:
042-206430

Klippans SK

Spellokalens telefonnr:
0734-272229
Bank/Plus-gironummer:
691-6035
Kontaktperson:
Bertil Öjerskog, Västra Blomstergatan 19, 26434 Klippan
Telefon:
0435-13 182
Ordförande:
Bertil Öjerskog, Västra Blomstergatan 19, 26434 Klippan
Telefon:
0435-13 182
Kassör:
Ted Sandbech, Pappersvägen 1, 26439 Klippan
Telefon:
0729-414092
Sekreterare:
Ivan Kolobaric, Västra Blomstergatan 19, 26434 Klippan
Telefon:
076-9410867
Styrelseledamot:
Bogoljub Miladinovic, Bryggerigatan 5E, 26433 Klippan
Telefon:
070-695 19 69
Styrelseledamot:
Karl-Göran Nordström, Pl 2151 Forsby, 26492 Klippan
Telefon:
0435-127 06

KUBIK Skolans SK

Spellokalens telefonnr:
042 - 12 61 00
Kontaktperson:
Per Malkert, Larmvägen 31, 25456 Helsingborg
Telefon:
042 - 12 61 00

Landskrona SK

Spellokalens telefonnr:
0733447098
Bank/Plus-gironummer:
86 53 47-9
Kontaktperson:
Mikael Svensson, Badhusgatan 15, 26130 Landskrona
Telefon:
0733447098
Ordförande:
Mikael Svensson, Badhusgatan 15, 26130 Landskrona
Telefon:
0733447098
Kassör:
Sven Nilsson, Målargränden 6, 26137 Landskrona
Telefon:
041858650
Sekreterare:
Jan Kinberg, Vargögatan 45, 25731 Rydebäck
Telefon:
070-67012 80
Ungdomsansvarig:
Mikael Svensson, Badhusgatan 15, 26130 Landskrona
Telefon:
0733447098
Styrelseledamot:
Magnus Kullberg, Löpargatan 36 A, 26145 Landskrona
Telefon:
076-232 52 85
Styrelseledamot:
Fredrik Juhlin, Vengatan 34 G, 26139 Landskrona
Telefon:
0738473879/ 0768-491 976

Nanny Palmkvistskolan SK

Kontaktperson:
Tobias Alexandersson, Tyringegatan 28, 25276 Helsingborg
Telefon:
042-131798

Norra Lyckanskolans SK

Spellokalens telefonnr:
---
Kontaktperson:
Jan Bengtsson, Ormastorpsgatan 14 B, 26535 ÅSTORP
Telefon:
0737-78 18 20

Nyhamnsskolans SK

Kontaktperson:
Madeleine Brink, Havregatan 16, 27237 Simrishamn
Telefon:
0702-36 00 99

Nyvångs skola SK

Kontaktperson:
Per-Olof Ganestam, Mörtgränd 43, 26241 ÄNGELHOLM
Telefon:
073-425 42 82

Peter Svensskolans SSK

Kontaktperson:
Andreas Croneld, Björkavägen 16B, 25474 Ödåkra
Telefon:
042-176745

Påarps skolas SK

Kontaktperson:
Sofie Snecker, Eldaregatan 19, 25353 Påarp
Telefon:
070-844 81 71

Ringstorpsskolans SK

Rydebäcks Montessori SK

Spellokalens telefonnr:
042 - 22 18 78
Kontaktperson:
Katarina Roos, Rydebäcks Stationsgata 3 lgh 1301, 25734 Rydebäck
Telefon:
0769-41 56 96

Råå Södra SSK

Spellokalens telefonnr:
042-10 76 30
Kontaktperson:
Marina Sjunnesson, Ludvikagatan 6, 25263 Helsingborg
Telefon:
042-215661

S:t Jörgens skola SK

Spellokalens telefonnr:
042-105724
Kontaktperson:
Andreas Thulin, Kadettgatan 56 A, 25455 Helsingborg
Telefon:
042-10 57 08, 070-040 87 61

Sally Bauerskolans SK

Kontaktperson:
NIna Granath, Tingsgatan 4, 25656 Helsingborg
Telefon:
070-394 79 30

Schackföreningen Bosna Landskrona

Spellokalens telefonnr:
0418 - 282 14
Bank/Plus-gironummer:
8214-9 904.863.205-4
Kontaktperson:
Ismet Sadikovic, Borgmästargatan 18:III, 26132 LANDSKRONA
Telefon:
0418-14629, 0767-168134
Ordförande:
Ismet Sadikovic, Borgmästargatan 18:III, 26132 LANDSKRONA
Telefon:
0418-14629, 0767-168134
Kassör:
Haris Agic, Rönnebergsgatan 17, 26151 LANDSKRONA
Telefon:
073-585 03 17 eller 0418-30 10 32
Sekreterare:
Jan Bengtsson, Ormastorpsgatan 14 B, 26535 ÅSTORP
Telefon:
0737-78 18 20

Schackrutan

Kontaktperson:
Carina Parssinen, Storgatan 25 O 2tr, 26337 Höganäs
Telefon:
0705-588971

Skromberga ASS

Spellokalens telefonnr:
0739-564234
Bank/Plus-gironummer:
724-8701
Kontaktperson:
Roland Johansson, Ärlagatan 21, 26023 Kågeröd
Telefon:
0418-442146...0704-787004
Ordförande:
Roland Johansson, Ärlagatan 21, 26023 Kågeröd
Telefon:
0418-442146...0704-787004
Kassör:
Walter Steffert, Gruvgatan 4, 26775 Ekeby
Telefon:
042-77626
Sekreterare:
Tord Andersson, Rååvägen 84 C, 25270 Råå
Telefon:
0768-681143
Ungdomsansvarig:
Sven Olsson, Jakobsgatan 15, 26775 Ekeby
Telefon:
070-4475549.hem 0702-476590

Slotthöjdens SSK

Kontaktperson:
Marina Lindberg, Snöbollsgatan 28, 25473 Ödåkra
Telefon:
0705-20 27 11

Slottvångsskolan SSK

Spellokalens telefonnr:
042-10 57 30
Kontaktperson:
Cecilia Sörensson, Bergaliden 24, 25223 Helsingborg
Telefon:
042-10 57 30

Strövelstorps SK

Kontaktperson:
Hoger Muhamed, Storgatan 18, 26232 Ängelholm
Telefon:
0737-603960

Säbyholms Montessoriskolas SK

Spellokalens telefonnr:
0418-10085
Kontaktperson:
Johanna Andersson, Vårgatan 28, 26152 Landskrona
Telefon:
0709 - 67 11 87

Söndrebalgs SSK

Spellokalens telefonnr:
0431 - 46 83 00
Kontaktperson:
Staffan Jonsson, Gånarpsvägen 600, 26675 HJÄRNARP
Telefon:
0706-58 88 02

Tellus Montessoriskola SSK

Spellokalens telefonnr:
070 - 788 34 28
Kontaktperson:
Theodor Engstrand, Stenorsgatan 40, 26365 Viken
Telefon:
070336619

Tingdals SSK

Kontaktperson:
Jan Bengtsson, Ormastorpsgatan 14 B, 26535 ÅSTORP
Telefon:
0737-78 18 20

Vittra Adolfsberg SSK

Kontaktperson:
Sandra Billström, Södra Hunnetorpsvägen 52, 25662 Helsingborg
Telefon:
042 - 490 70 70

Wieselgrensskolans SK

Åstorps SS

Spellokalens telefonnr:
073-778 18 20
Bank/Plus-gironummer:
5827-3608
Kontaktperson:
Cai Jussila, Trädgårdsgatan 11, 25224 HELSINGBORG
Telefon:
0725553558
Ordförande:
Cai Jussila, Trädgårdsgatan 11, 25224 HELSINGBORG
Telefon:
0725553558
Kassör:
Gösta Petersson, Storgatan 4 C, Lgh 1403, 26534 Åstorp
Telefon:
042-50175
Sekreterare:
Daniel Mena, Unionsgatan 23, 26039 Hasslarp
Telefon:
042-206806
Ungdomsansvarig:
Jan Bengtsson, Ormastorpsgatan 14 B, 26535 ÅSTORP
Telefon:
0737-78 18 20
Styrelseledamot:
Staffan Thomasson, Häggehusvägen 36, 26294 Ängelholm
Telefon:
0431-23157

Ättekulleskolans SK

Kontaktperson:
Hugo Nilsson, Olof Skötkon. G37, 25362 Helsingborg
Telefon:
042-293323

Norrbottens SF

Bank/Plus-gironummer:
64829-5
Hemsida:
Ordförande:
Tobias Pettersson, Storgatan 100, 93081 Glommersträsk
Telefon:
070-6618048
Epost:
Sekreterare:
Patrik Harlin, Odlingsvägen 20, 95442 Södra Sunderbyn
Telefon:
070-638 10 40
Epost:
Kassör:
Greg Olsson-Lalor, Västra Lillgärdsv 28, 96150 Boden
Telefon:
0761023746
Epost:
Styrelseledamot:
Magnus Stenberg, Logementgatan 14, 97631 Luleå
Telefon:
0727-126789
Epost:
Styrelseledamot:
Anders Åström, Odalvägen 27, 95441 S Sunderbyn
Telefon:
0920-281377
Epost:
Styrelseledamot:
Per-Olov Rova, Repslagaregatan 50C, 95331 Haparanda
Telefon:
0922-148 10
Epost:

Klubbar i Norrbottens SF

Arvidsjaurs SK

Kontaktperson:
Muhammed Yousef, Järnvägsgatan 65 K, 93332 Arvidsjaur

Bodens SK

Kontaktperson:
Tomas Yttling, Bastugatan 2A, 96175 Boden
Telefon:
073-5013576
Ordförande:
Tomas Yttling, Bastugatan 2A, 96175 Boden
Telefon:
073-5013576
Kassör:
Stig Asplund, Jakobsgatan 13E, 96162 Boden
Telefon:
0921 - 56810
Sekreterare:
Curt Boström, Duvgatan 1, 96174 Boden
Telefon:
0921 - 211009

Friluftsskolan Vargens SK

Spellokalens telefonnr:
0980-80088
Kontaktperson:
Christina Christensen, Hjalmarlundbomsvägen 41, 98134 Kiruna
Telefon:
0706411074

Gällivare SS

Kontaktperson:
David Persson, Drivhusv 4, 98238 Gällivare
Telefon:
0970-12807
Ordförande:
Lars-Erik Olsson, Skogsvägen 5, 98239 Gällivare
Telefon:
0970-55851
Kassör:
Patrik Lundqvist, Bolagsvägen 36 B, 98332 Malmberget
Telefon:
070-2135424
Sekreterare:
Lars-Erik Olsson, Skogsvägen 5, 98239 Gällivare
Telefon:
0970-55851

Hertsöskolans SK

Kontaktperson:
Barbro Hedemalm, Rundgatan 24, 97433 Luleå

Kläppens SK

Kontaktperson:
Liselotte Åkerman, Kråkbergsvägen 3, 95442 Södra Sunderbyn

Norrsken

Kontaktperson:
Ingrid Pahlin, Lasarettsvägen 1, 94101 Piteå
Telefon:
0702-158083

Piteå SK

Kontaktperson:
Lars Sjöstedt, Porsnäsvägen 23, 94531 Norrfjärden
Telefon:
070-327 27 95
Ordförande:
Mikael Löfstrand, Sörgårdsgatan 1, 94532 Norrfjärden
Kassör:
Lars Sjöstedt, Porsnäsvägen 23, 94531 Norrfjärden
Telefon:
070-327 27 95
Sekreterare:
Erland Eriksson, Kolgårdsvägen 11, 94153 Piteå
Telefon:
0911-68214

Schack 64, Haparanda

Bank/Plus-gironummer:
5178-4684
Kontaktperson:
Lennart Wuopio, Fågelvägen 1, 95335 Haparanda
Telefon:
072-5594503
Ordförande:
Jari Ikonen, Stationsgat 17, 95337 Haparanda
Telefon:
0722134490
Kassör:
Jere Maunu, Björnvägen 12, 95335 Haparanda
Telefon:
0922-108 86
Sekreterare:
Benjamin Wikberg, Vuonovägen 99, 95392 Haparanda

Sjulsmark skolenhets SK

Spellokalens telefonnr:
0911-697589
Kontaktperson:
Maria Thurfjell, Gamla Sjulsmarksvägen 35, 94593 Sjulsmark
Telefon:
0911697519

SK Damen, Örnässkolan

Kontaktperson:
Annica Brosäter, Knalltorpsvägen 28, 97593 Luleå
Telefon:
0920-30277, 0920-455094

SK Löparen, Örnässkolan

Kontaktperson:
Ann-Karin Järvi, Mörtgränd 3 lgh 1101, 97452 Luleå

SK Springaren, Boskataskolan

Kontaktperson:
May-Liss Sirkka-Jakobsson, Lävägen 250, 97634 Luleå

SK Springaren, Örnässkolan

Kontaktperson:
Annica Brosäter, Knalltorpsvägen 28, 97593 Luleå
Telefon:
0920-30277, 0920-455094

SK Tornet, Örnässkolan

Kontaktperson:
Monica Almgren, Västra Varvsgatan 22 B, 97236 Luleå
Telefon:
0920-45 50 94

Smarta Bodens Schackskola

Spellokalens telefonnr:
070-3522429
Bank/Plus-gironummer:
753-4654
Kontaktperson:
Greg Olsson-Lalor, Västra Lillgärdsv 28, 96150 Boden
Telefon:
0761023746
Ordförande:
Magnus Bäckström, Hektarvägen 43, 95442 Södra Sunderbyn
Telefon:
076-7641780
Kassör:
Greg Olsson-Lalor, Västra Lillgärdsv 28, 96150 Boden
Telefon:
0761023746
Sekreterare:
Roland Eriksson, Svampvägen 19, 96148 Boden
Telefon:
070-6127592...
Styrelseledamot:
Patrik Harlin, Odlingsvägen 20, 95442 Södra Sunderbyn
Telefon:
070-638 10 40

SS Luleå

Bank/Plus-gironummer:
5136-3927
Kontaktperson:
Martin Almström, Radiomasten 143, 97343 Luleå
Telefon:
0920-267502
Ordförande:
Martin Almström, Radiomasten 143, 97343 Luleå
Telefon:
0920-267502
Kassör:
Tobias Pettersson, Storgatan 100, 93081 Glommersträsk
Telefon:
070-6618048
Sekreterare:
Kent Björkbom, Edeforsgatan 60, 97438 Luleå
Telefon:
0920-94226

Ängskolans SK

Kontaktperson:
Lena Johansson, Västra Villavägen 13 B, 97253 Luleå

Örnässkolans SK - Schackma Gandhi

Kontaktperson:
Annica Brosäter, Knalltorpsvägen 28, 97593 Luleå
Telefon:
0920-30277, 0920-455094

Roslagens SF

Bank/Plus-gironummer:
870-2847
Organisationsnummer:
814400-8730
Hemsida:
Kontaktperson:
Lennart Gunnarsson, Knutbyvägen 39, 2 tr, 76163 Norrtälje
Telefon:
073-582 73 68
Ordförande:
Anders Grandell, Tidaholmsvägen 39, 12148 Johanneshov
Telefon:
073-8060751
Epost:
Sekreterare:
Lennart Gunnarsson, Knutbyvägen 39, 2 tr, 76163 Norrtälje
Telefon:
073-582 73 68
Kassör:
Bo Andersson, Ålandsgatan 15, 76141 Norrtälje
Telefon:
0176-13029
Epost:
Styrelseledamot:
Per Hultin, Hellasgatan 2, 76142 NORRTÄLJE
Telefon:
0176-557 73...070-7574171
Epost:
Styrelseledamot:
Peter Hlawatsch, Gustaf Bergs väg 17 lgh 1701, 18369 Täby
Telefon:
08-7680028
Epost:
Styrelseledamot:
Nicklas Röttorp, Idrottsvägen 13, 76261 Rimbo
Telefon:
0175-734 22

Klubbar i Roslagens SF

Drottningdal skolas SK

Spellokalens telefonnr:
0176-237100
Kontaktperson:
Nancy Weston, Drottningdals skola, Roslagsbrovägen 193, 76175 Norrtälje
Telefon:
0176-237001

Faringe SK

Spellokalens telefonnr:
Kontaktperson:
Lennart Forsman, Kvarnboda 1, 74012 Knutby
Telefon:
0174- 401 67
Ordförande:
Lennart Forsman, Kvarnboda 1, 74012 Knutby
Telefon:
0174- 401 67
Kassör:
Per-Olov Forsman, Solvalla 107, 74010 Almunge
Telefon:
0174-211 80
Sekreterare:
Jan Tagesson, Öster Edinge 421, 74793 Alunda
Telefon:
0174-501 14

Jordens SK

Kontaktperson:
Roger Eriksson Bjurström, Lännagatan 2, 76145 Norrtälje
Telefon:
070-289 94 15

Löparteamet

Kontaktperson:
Jan-Olof Andersson, Utlunda 5050, 76175 Norrtälje
Telefon:
0176-238078, 070-265 39 74

Roslagsbro SK

Kontaktperson:
Hans Eriksson, Kvilundavägen 1, 76175 Norrtälje
Telefon:
0176-237118
Ordförande:
Hans Eriksson, Kvilundavägen 1, 76175 Norrtälje
Telefon:
0176-237118
Kassör:
Claes Holmström, Grundholmsvägen 13, 76175 Norrtälje
Telefon:
0176-235137
Sekreterare:
Bo Andersson, Ålandsgatan 15, 76141 Norrtälje
Telefon:
0176-13029

Rånäs SK

Kontaktperson:
Gunnar Grandin, Mjölstavägen 20, 76296 RÅNÄS
Telefon:
0175-612 76
Ordförande:
Nicklas Röttorp, Idrottsvägen 13, 76261 Rimbo
Telefon:
0175-734 22
Kassör:
Johnny Säterli, Villagatan 17, 76231 Rimbo
Telefon:
0175-720 31 / 0762-499973
Sekreterare:
Mats Gillsäter, Forsmarksbruk 1 A, 74294 Östhammar
Telefon:
0173-50041 070-1700047

SK Team Viking

Spellokalens telefonnr:
0738060751
Bank/Plus-gironummer:
8242-00038851804
Kontaktperson:
Anders Grandell, Tidaholmsvägen 39, 12148 Johanneshov
Telefon:
073-8060751
Ordförande:
Rauan Sagit, Lysviksgatan 51, lgh 1001, 12342 Farsta
Telefon:
070-3 784705
Kassör:
Anders Grandell, Tidaholmsvägen 39, 12148 Johanneshov
Telefon:
073-8060751
Sekreterare:
Anders Grandell, Tidaholmsvägen 39, 12148 Johanneshov
Telefon:
073-8060751
Styrelseledamot:
Bo Lindberg, Cembalogatan 2 lgh 1405, 12628 Hägersten
Telefon:
0707-34 14 06

SS Gambit, Norrtälje

Bank/Plus-gironummer:
8242-0, 3913653-6
Kontaktperson:
Lennart Gunnarsson, Knutbyvägen 39, 2 tr, 76163 Norrtälje
Telefon:
073-582 73 68
Ordförande:
Per Hultin, Hellasgatan 2, 76142 NORRTÄLJE
Telefon:
0176-557 73...070-7574171
Kassör:
Lennart Gunnarsson, Knutbyvägen 39, 2 tr, 76163 Norrtälje
Telefon:
073-582 73 68
Sekreterare:
Anders Grandell, Tidaholmsvägen 39, 12148 Johanneshov
Telefon:
073-8060751
Styrelseledamot:
Simon Karlin Björk, Hästhagsvägen 1, 74010 ALMUNGE
Telefon:
073-515 42 49

Svanberga SSK

Kontaktperson:
Jan-Olof Andersson, Utlunda 5050, 76175 Norrtälje
Telefon:
0176-238078, 070-265 39 74

Skånes SF

Bank/Plus-gironummer:
307717-9
Hemsida:
Ordförande:
Stellan Brynell, Föreningsg. 77 B, 21214 Malmö
Telefon:
0703-181241
Epost:

Klubbar i Skånes SF

2^64 SK

Kontaktperson:
Enrique Zuloaga, Döbelnsgatan 3A, 21213 Malmö
Telefon:
0735261860

3:ans SK

Kontaktperson:
Elin Mörnhed, Södra vägen 7 B lgh 1203, 22358 Lund
Telefon:
0733-447675

Alens SK

Kontaktperson:
Andree Olsen, Linåkersvägen 25, 23836 Lomma
Telefon:
0733-400868

Amazingplanetchessclub

Kontaktperson:
Richard Thörnvall, Dragonvägen 62-0, 24591 Staffanstorp
Telefon:
073-384 09 37

Bjärehovskolans SK

Spellokalens telefonnr:
040-6411772
Kontaktperson:
Henriq Nygren, Järnåkravägen 15 d, 22225 Lund
Telefon:
0703948797

Blankebäcksskolans SK

Kontaktperson:
Zijah Malagic, Spelmansgatan 19, 21579 Malmö
Telefon:
070-8974857

Bosanska Krajina-Mladost

Kontaktperson:
Dragutin Dolenec, Ormvråksgatan 27., 21562 Malmö
Telefon:
040-960655, 0702-269883
Ordförande:
Ferid Suljanovic
Kassör:
Mustafa Suljic
Sekreterare:
Mesud Mulaomerovic

Boukefs SK

Kontaktperson:
Victoria Kvist, Axel Danielssonsväg 450, 21582 Malmö
Telefon:
040-421167 703-153 55 37

Byskolans SK

Kontaktperson:
Patrik Mars, Spinnarevägen 15, 24735 Södra Sandby
Telefon:
070-243 44 94

Crazychess

Kontaktperson:
Richard Thörnvall, Dragonvägen 62-0, 24591 Staffanstorp
Telefon:
073-384 09 37

Dammfriskolans SK

Spellokalens telefonnr:
040-346790
Kontaktperson:
Blazenga Puaca, lorensborgsgata 4a, 21761 malmö
Telefon:
0762471823

En Passant, Svedala

Spellokalens telefonnr:
040-401989
Bank/Plus-gironummer:
966415-2
Kontaktperson:
Roland Johansson, Högviltsgr 14, 22652 Lund
Telefon:
0768-354429
Ordförande:
Roland Johansson, Högviltsgr 14, 22652 Lund
Telefon:
0768-354429
Kassör:
Christofer Carlsson, Henriksdalsv 21C, 23634 Höllviken
Telefon:
23 70 68
Sekreterare:
Christofer Carlsson, Henriksdalsv 21C, 23634 Höllviken
Telefon:
23 70 68
Ungdomsansvarig:
Roland Johansson, Högviltsgr 14, 22652 Lund
Telefon:
0768-354429

Eslövs SK

Bank/Plus-gironummer:
81 65 71 - 4
Kontaktperson:
Daniel Jogstad, Fågelsångsv. 13, 24131 Eslöv
Telefon:
0413-17676...0730-390208
Ordförande:
Daniel Jogstad, Fågelsångsv. 13, 24131 Eslöv
Telefon:
0413-17676...0730-390208
Kassör:
Leif Lindkvist, Södergatan 17A, 24130 Eslöv
Telefon:
0725-108219
Sekreterare:
Tom Glans, Tredalersvägen 10, 24136 Eslöv
Styrelseledamot:
Kjell Lindström, Nygård, 24172 Marieholm
Styrelseledamot:
Leif Lindkvist, Södergatan 17A, 24130 Eslöv
Telefon:
0725-108219

Europaportens grundskolas SK

Spellokalens telefonnr:
040-80556
Kontaktperson:
Amer Rizvic, Europaportens Skolor Erik Perssons Väg 10, 21762 Malmö
Telefon:
0735850077

Framtidskompassens SK

Kontaktperson:
Åsa Löfstedt, Nevisborg 6 B, 24545 Staffanstorp

Freinetskolan i Lunds SK

Kontaktperson:
Christer Nilsson, Gråsparvsvägen 104, 22731 Lund
Telefon:
046356446

Fridhemsskolans SK

Kontaktperson:
Håkan Roslin, Västra Rönneholmsvägen 50 B, 21741 Malmö
Telefon:
0735-846128

Grillbiffarna

Kontaktperson:
Martina Ivarsson, Lutavägen 23, 24542 Staffanstorp

Heleneborgs SSK

Kontaktperson:
Gunilla Karlman, Bögerup Backamark, 24196 Stockmöllan
Telefon:
0413-544102, 0730-694564

Herrestorps SK

Kontaktperson:
Jean-Pascal Lindberg, Nikolaigatan 16 lgh 1401, 21421 Malmö
Telefon:
0721-616368

Hjärups skolas SK

Kontaktperson:
Joakim Lindekrans, Lindeborgsgatan 45 lgh 1103, 21581 Malmö
Telefon:
0731422826

Humlans Sk

Kontaktperson:
David Svenning, Sergels väg 10 B lgh 1401, 21757 Malmö
Telefon:
0733-647679

Hyllie Park Folkhögskolas SK

Kontaktperson:
Fredrik Tufvesson, Barsebäcksgatan 31, 21620 Malmö
Ordförande:
Fredrik Tufvesson, Barsebäcksgatan 31, 21620 Malmö
Sekreterare:
Mats Tängermark
Styrelseledamot:
Daniel Svensson

Idalaskolans SK

Kontaktperson:
Andreas Svensson, Björkerödsvägen 1, 24760 Veberöd
Telefon:
0709-481533

Jinnarp SK

Kontaktperson:
Jonas Nilsson, Simrishamnsvägen 1, 27336 Tomelilla

Karstorps SK

Kontaktperson:
Faton Xhila, Hamnallén 18, 23440 Lomma
Telefon:
070-474 28 50

Kirsebergskolans SK

Kontaktperson:
Jenny Dontsios, Simrishamnsgatan 34 A lgh 1002, 21423 Malmö
Telefon:
073-369 65 30 , 076-176 86 06

Klostergårdsskolans SK

Kontaktperson:
Hossein Karbassi, Östen Undéns gata 72, 22762 Lund

Klågerupskolans SK Schackis

Kontaktperson:
Susanne Celin Karlsson, Rudhögsg. 48, 21231 Malmö
Telefon:
0768-533166

Korvarna

Kontaktperson:
Andreas Wallin, Åkersshus 12 A, 24537 Staffanstorp
Telefon:
046-25 12 90

Kristineberg SK

Spellokalens telefonnr:
0700-902001
Bank/Plus-gironummer:
5101-9198
Ordförande:
Thomas Olsson, Vintertingsvägen 8, 23837 Kristineberg
Telefon:
040-890 20
Kassör:
Björn Fovér, Övägen 4B, 21612 Limhamn
Telefon:
040-547041
Sekreterare:
Mikael Kelada, Calle Ljungbecks gata 15, 21240 Calle Ljungbecks gata 15
Telefon:
040-181706
Styrelseledamot:
Marcus Rörlien, Rågåkersvägen 66, 23836 Rågåkersvägen 66
Telefon:
0709-815007
Styrelseledamot:
Marijan Pavcevic, Södra Bulltoftavägen 60 B Lgh 1202, 21243 Malmö
Telefon:
0703-343308

Kulparkskolans SK - Schackkungarna

Kontaktperson:
Linda Ehrenstam, Kompanivägen 20, 22651 Lund
Telefon:
070-3222581

Köpingebro skolas SK

Spellokalens telefonnr:
0411-551031
Kontaktperson:
Maria Lalin Idemark, Hagermansgatan 11, 27132 Ystad
Telefon:
0739049534

Lilla C

Kontaktperson:
Per Rönnängssgård, Gårdstånga 307, 24797 Flyinge
Telefon:
0704-443471

Lilla schackklubbs stjärnan

Kontaktperson:
Malin Jönsson, Rökarevägen 20, 24632 Löddeköping
Telefon:
0735-885190

Limhamns SK

Spellokalens telefonnr:
040-151891/150417
Bank/Plus-gironummer:
PG 538493-8
Kontaktperson:
Conny Holst, Sandegårdsg. 24B, 21611 Malmö
Telefon:
040-153647,150417
Ordförande:
Stellan Brynell, Föreningsg. 77 B, 21214 Malmö
Telefon:
0703-181241
Kassör:
Johan Berntsen, Tryckerigatan 2, 22236 Lund
Telefon:
0709-317574
Sekreterare:
Kamelia Tadjerbashi, Lorensborgsg. 5D, 21761 Malmö
Styrelseledamot:
Lars Åström, Högerudsg. 8B, 21618 Malmö
Telefon:
0734304132
Styrelseledamot:
Philip Lindgren, Karlshögsg. 8, 21229 Malmö
Telefon:
0704-796108
Styrelseledamot:
Osmani Peñalver, Vendelsfridsgatan 5 D lgh 1804, 21764 Malmö

Lorensborgsskolans SF

Kontaktperson:
Niklas Axgart, Eldtornsgränd 18, 23363 Bara
Telefon:
0701-448262

Lunds ASK

Spellokalens telefonnr:
046-121700
Bank/Plus-gironummer:
BG 422-3855
Ordförande:
Sven-Ingvar Sundin, Terminsvägen 11, 24564 Hjärup
Telefon:
073-4309746
Kassör:
Calle Erlandsson, Nyckelkroken 14, 22647 Lund
Telefon:
073-3264033
Sekreterare:
Björn Ahlander, Vickelvägen 11, 21580 Malmö
Telefon:
073-8342969
Ungdomsansvarig:
Björn Ahlander, Vickelvägen 11, 21580 Malmö
Telefon:
073-8342969
Styrelseledamot:
Adam Morell, Orkestervägen 14, 22472 Lund
Telefon:
070-8865840
Styrelseledamot:
Kjell Petersson, Torsvägen 6, 22270 Lund
Telefon:
040-461591

Lunds Montessorigrundskolas SK

Spellokalens telefonnr:
046-2119675
Kontaktperson:
Patricia Möller, Vikingavägen 21B, 22476 Lund
Telefon:
0707-742520

Lunds Schackakademi (LSAK)

Spellokalens telefonnr:
046-121700
Bank/Plus-gironummer:
BG 675-1358
Kontaktperson:
Calle Erlandsson, Nyckelkroken 14, 22647 Lund
Telefon:
073-3264033
Ordförande:
Bengt Kvisth, Nils Månssons väg 4, 21836 Bunkeflostrand
Telefon:
076-1110369
Kassör:
Calle Erlandsson, Nyckelkroken 14, 22647 Lund
Telefon:
073-3264033
Sekreterare:
Johan Sigeman, Källarekroken 64, 22467 Lund
Telefon:
046-184453....0705-186772

Lunds SK

Spellokalens telefonnr:
046 - 211 00 21
Kontaktperson:
Högni Hansson, S:t Månsgatan 7B, 22229 Lund
Telefon:
14 18 09 - 0721555648
Ordförande:
Högni Hansson, S:t Månsgatan 7B, 22229 Lund
Telefon:
14 18 09 - 0721555648
Kassör:
Ronny Grip, Valdemars väg 145, 22474 Lund
Telefon:
30 56 40 - 0760666604
Sekreterare:
Olof Regnell, Winstrupsgatan 10 lgh 1101, 22222 Lund
Ungdomsansvarig:
Högni Hansson, S:t Månsgatan 7B, 22229 Lund
Telefon:
14 18 09 - 0721555648

Lyans SK

Kontaktperson:
Ann-Christin Rosenborg, Morellg. 7, 24136 Eslöv
Telefon:
0708-751985

Malmö AS

Spellokalens telefonnr:
040-89904
Bank/Plus-gironummer:
BG832-6902
Kontaktperson:
Roger Magnusson, Spårvägsgatan 10:47, 21427 Malmö
Telefon:
0734233634
Ordförande:
Roger Magnusson, Spårvägsgatan 10:47, 21427 Malmö
Telefon:
0734233634
Kassör:
Joakim Wahlström, Kornettsgatan 16a, 21150 Malmö
Telefon:
070-5878955
Sekreterare:
Alexander Elofsson, Kronotorpsgatan 42 A, 21226 Malmö
Telefon:
07333645639
Ungdomsansvarig:
Olle Persson, Baskemöllegatan 3C, 21440 Malmö
Telefon:
070-147 69 56
Styrelseledamot:
Martin Silwer, Axgatan 5, 21459 Malmö
Telefon:
0702-883760

Malmö SA

Spellokalens telefonnr:
040-150388
Bank/Plus-gironummer:
6365320-8
Kontaktperson:
Johan Berntsen, Tryckerigatan 2, 22236 Lund
Telefon:
0709-317574
Ordförande:
Johan Berntsen, Tryckerigatan 2, 22236 Lund
Telefon:
0709-317574
Kassör:
Lars Eric Boregren, Västanväg 47C, 21613 Malmö
Sekreterare:
John Löfgren, Sevedsgatan 1, 21445 Malmö
Telefon:
0739-080485

Malmö SS

Bank/Plus-gironummer:
Nordea 4077 01 45821
Kontaktperson:
Sverker Thulin, Axel Danielsson väg 386, 21582 Malmö
Telefon:
040 - 13 44 41
Ordförande:
Ronald Hansson, Vattenverksvägen 27E, 21221 Malmö
Telefon:
073 - 563 06 69
Kassör:
Sverker Thulin, Axel Danielsson väg 386, 21582 Malmö
Telefon:
040 - 13 44 41
Sekreterare:
Claes Gustavsson, Stadiongatan 61 C, 21762 MALMÖ
Telefon:
076-8243848

Mariaskolans Schackrutor

Kontaktperson:
Helen Andersson, Östra Spetsgatan 2, 27431 Skurup
Telefon:
0708-454836

Mölle Vingens SF

Kontaktperson:
Gunilla Sjöö, Lilltorpet 248, 27493 Skurup
Telefon:
0708-521255 arb. 0411-53 82 04

Oves SK

Spellokalens telefonnr:
--
Kontaktperson:
Karl Eriksson, Gråvädersvägen 4 L lgh 1502, 22228 Lund
Telefon:
0739-415220
Ordförande:
Karl Eriksson, Gråvädersvägen 4 L lgh 1502, 22228 Lund
Telefon:
0739-415220
Kassör:
Henrik Olsson, Norra Skolgatan 5, 21152 Malmö
Telefon:
070 - 284 5555
Sekreterare:
Adam Brzezinski, Möllevångsgatan 34, 21420 Malmö

Oxievångskolans SK

Kontaktperson:
Kristina Elehorn, Sundholmsgatan 13 lgh 1103, 21643 Limhamn
Telefon:
070-9581379

Palettskolans SK

Kontaktperson:
Eva-Lotta Johannesson, Södervångsvägen 179 B, 24636 Löddeköpinge

Rinnebäcksskolans SK

Kontaktperson:
Lasse Hammander, Spelmansvägen 16, 24466 Furulund
Telefon:
046-73 90 77

Rutans SK

Kontaktperson:
Jonas Bodén, Lottagatan 4, 28234 Tyringe
Telefon:
073-2960525

Salle Schackmatt

Kontaktperson:
Ingela Gullberg, Axelvoldsvägen 8, 24135 Eslöv
Telefon:
070-959 59 90

Sallerupsskolans SK

Kontaktperson:
Jenny Andersson, Grönalundsvägen 6, 24162 Löberöd
Telefon:
070-8001952

Salles SK

Kontaktperson:
Helena Hjorth, Kopparvägen 30, 24636 Löddeköpinge
Telefon:
070-632 13 14

Schack Matt 06

Kontaktperson:
Ylva Kjellberg, Albovägen 22, 24134 Eslöv
Telefon:
073-3735585

Schack-Alen

Kontaktperson:
Marko Chukman, Sveagatan 84, 21614 Limhamn
Telefon:
0768-702007

Schackgudarna

Kontaktperson:
Cilla Ingvarsdotter-Persson, Lillvägen 21, 24432 Kävlinge
Telefon:
070-9283961

Schackkungar och Drottningar

Kontaktperson:
Blanca Lilia Lozano Sanchez, Åkersbergsgatan 10, 24332 Höör
Telefon:
046-355605, 0739-222925

Schackmatt 4

Kontaktperson:
Mattias Johnsson, Bäckavägen 7 C lgh 1201, 24130 Eslöv
Telefon:
0736291677

Schackmatt Hyllie Park

Kontaktperson:
Marianne Hansson-Frank, Solhemsgatan 7, 21620 Malmö

Schackrutans SK

Kontaktperson:
Sara Gydenius Lundquist, Örnvägen 18 lgh 1101, 22732 Lund

Schackrutigt

Kontaktperson:
Josefin Dignert, Lerkroksgatan 2, 21621 Malmö

Sk 05

Kontaktperson:
Karin Malmström Lundquist, Åldermansvägen 4 B, 24135 Eslöv
Telefon:
070-845-46-04

SK Bara Bönder

Bank/Plus-gironummer:
51 05 58-0
Ordförande:
Roland Thapper, Nordanväg 10, lgh 1, 22228 Lund
Telefon:
0708-655 212
Kassör:
Mats Janér, Spannmålsvägen 2, 24755 Dalby
Telefon:
046-125954
Sekreterare:
Gunilla Leonardsson, Assartorps Fälad 1133 Vismarlöv, 23041 Klågerup
Telefon:
040-500456
Ungdomsansvarig:
Roland Thapper, Nordanväg 10, lgh 1, 22228 Lund
Telefon:
0708-655 212

SK Halör

Spellokalens telefonnr:
040-425522
Kontaktperson:
Ulf Sandberg, Syllvägen 2, 23136 Trelleborg
Telefon:
0709915429
Ordförande:
Ulf Sandberg, Syllvägen 2, 23136 Trelleborg
Telefon:
0709915429
Kassör:
Tobias Brushammar, Rabyvägen 32, 23691 Höllviken
Sekreterare:
Nikola Vidas, Rängs Byväg 199, 23591 Vellinge
Ungdomsansvarig:
Johannes Ahlin, Ängavägen 392, 23591 Vellinge
Telefon:
0702063736

SK Kungarna, Järnåkraskolan

Kontaktperson:
Helena Bladh, Järnåkraskolan, 22653 x
Telefon:
046-357205

SK Mumien

Kontaktperson:
Anil Surender, Österportsgatan 3A, 21128 Malmö
Telefon:
040-78112, 070-5494918
Ordförande:
Anil Surender, Österportsgatan 3A, 21128 Malmö
Telefon:
040-78112, 070-5494918
Kassör:
Carl Martin Sikström, Trollsjövägen 71, 23733 Bjärred
Telefon:
0708-495259
Sekreterare:
Anil Surender, Österportsgatan 3A, 21128 Malmö
Telefon:
040-78112, 070-5494918
Styrelseledamot:
Roger Nilsson, Strandvägen 88C, 23431 Lomma
Telefon:
0769-051464
Styrelseledamot:
Jonas Martinsson, Beritta Gurrisgatan 25, 21775 Malmö
Telefon:
0708-147079
Styrelseledamot:
Erik Kasselstrand, Fornstigen 4, 61532 Valdemarsvik
Telefon:
076-891 69 01

SK Salleman

Kontaktperson:
Margaretha Moberg, Malmgatan 72, 24131 Eslöv
Telefon:
070-6672840

SK Sandlöparen

Spellokalens telefonnr:
0703-81 00 88
Bank/Plus-gironummer:
111-1004
Kontaktperson:
Claes Jönsson, Klockarevägen 13 F, 24734 Södra Sandby
Telefon:
046-125469
Ordförande:
Claes Jönsson, Klockarevägen 13 F, 24734 Södra Sandby
Telefon:
046-125469
Kassör:
Jesper Blomberg, Sofielundsvägen 36, 24734 Södra Sandby
Sekreterare:
Johan Grönte, Näktergalsvägen 22, 24736 SÖDRA SANDBY

SK Schackstjärnan

Kontaktperson:
Camilla Bäckström, Orrspelsvägen 3 B, 24763 Veveröd

SK Snigeln

Kontaktperson:
Maria Jepson, Länsmansvägen 13, 23731 Bjärred
Telefon:
0727-261126

SK Spelkulan

Kontaktperson:
Camilla Nejdesjö, Välkomstgränden 2, 22651 Lund
Telefon:
0733-841700

Skånes Schackfyranallians

Spellokalens telefonnr:
040-15 03 88
Bank/Plus-gironummer:
307717-9 (Skånes SF)
Kontaktperson:
Carl-Axel Nilsson, Slussgatan 14, tr 11, 21130 Malmö
Telefon:
040-12 63 68...0739-705437
Ordförande:
Roland Johansson, Högviltsgr 14, 22652 Lund
Telefon:
0768-354429
Kassör:
Leif Lindkvist, Södergatan 17A, 24130 Eslöv
Telefon:
0725-108219
Sekreterare:
Carl-Axel Nilsson, Slussgatan 14, tr 11, 21130 Malmö
Telefon:
040-12 63 68...0739-705437

Sleipners SK

Kontaktperson:
My Persson, Mårtenslovsvägen 16, 22467 Lund
Telefon:
0706038230

Slimminge By Skolas SK

Kontaktperson:
Maria Hammarstrand, Slimminge 2016, 27492 Skurup
Telefon:
070-275 79 32

SS Springaren, Kävlinge

Spellokalens telefonnr:
-
Bank/Plus-gironummer:
-
Kontaktperson:
Nils Nordahl, Veterinärvägen 11, 23732 Bjärred
Telefon:
0708294922
Ordförande:
Thorsten Nilsson, Storgatan 47, 24439 Kävlinge
Telefon:
0707-686206
Kassör:
Thorsten Nilsson, Storgatan 47, 24439 Kävlinge
Telefon:
0707-686206
Sekreterare:
Nils Nordahl, Veterinärvägen 11, 23732 Bjärred
Telefon:
0708294922

SSSK Sallerups Superschackklubb

Kontaktperson:
Jenny Juhlin, Gröna Torg 1 E, 24130 Eslöv
Telefon:
076-98984883

Staffanstorps Montessori SK

Kontaktperson:
Håkan Lyngsjö, Odens väg 5, 24564 Staffanstorp

Stenkulans SK

Kontaktperson:
Arnold Molnar, Nils Forsbergs plats 2, 21754 Malmö
Telefon:
070-812 90 11

Storkskolans SK

Kontaktperson:
Fredrika Kempff Ek, Hans Ols väg 41-12, 27021 Glemmingebro

Strandskolans SK - Löparen

Kontaktperson:
Alexander Daftner, Skanörsgatan 3 B, 21438 Malmö
Telefon:
0708-865917

Strandskolans SK - Springaren

Kontaktperson:
Alexander Daftner, Skanörsgatan 3 B, 21438 Malmö
Telefon:
0708-865917

Söderkullaskolans SK

Kontaktperson:
Jasna Brkic, Aglaiavägen 86, 21363 Malmö
Telefon:
0708616290

Södra Sandby SS

Bank/Plus-gironummer:
inaktiv
Kontaktperson:
Roland Thapper, Nordanväg 10, lgh 1, 22228 Lund
Telefon:
0708-655 212
Ordförande:
Roland Thapper, Nordanväg 10, lgh 1, 22228 Lund
Telefon:
0708-655 212
Kassör:
Mats Janér, Spannmålsvägen 2, 24755 Dalby
Telefon:
046-125954
Sekreterare:
Gunilla Leonardsson, Assartorps Fälad 1133 Vismarlöv, 23041 Klågerup
Telefon:
040-500456
Ungdomsansvarig:
Roland Thapper, Nordanväg 10, lgh 1, 22228 Lund
Telefon:
0708-655 212

The Black Knights of Ängdala

Kontaktperson:
George Doggart, Norrjevägen 68 A, 23634 Höllviken
Telefon:
0739-434831

The Kings

Kontaktperson:
Marie Björklund, Skegrie Byaväg 2, 23169 Skegrie
Telefon:
0410-73 43 10

Tångvallaskolans SK

Kontaktperson:
Jenny Sten, Ringbovägen 18, 23691 Höllviken
Telefon:
0736-550446

Uggle SK

Kontaktperson:
Kerstin Blom, Hällestadsvägen 166, 24750 Dalby
Telefon:
072-2152615

USK Rörsjön

Spellokalens telefonnr:
0739-70 54 37
Bank/Plus-gironummer:
432399-4 (Malmö SF)
Kontaktperson:
Carl-Axel Nilsson, Slussgatan 14, tr 11, 21130 Malmö
Telefon:
040-12 63 68...0739-705437
Ordförande:
Michael Lindgren, Stensåkervägen 292, 23833 Oxie
Telefon:
040-544023
Kassör:
Carl-Axel Nilsson, Slussgatan 14, tr 11, 21130 Malmö
Telefon:
040-12 63 68...0739-705437
Sekreterare:
Carl-Axel Nilsson, Slussgatan 14, tr 11, 21130 Malmö
Telefon:
040-12 63 68...0739-705437

Vipan Black & White

Kontaktperson:
Lars Andersson
Telefon:
046 - 35 81 83

Vipans SK

Kontaktperson:
Martin Borg, Sågarestigen 11, 24770 Genarp
Telefon:
046-358129, 0705-666624

Vittra Västra Hamnens SK

Kontaktperson:
Andreas Palmblad, Smålandsgatan 18 J, 23435 Lomma
Telefon:
070-242 21 34

Våräpplets SK

Kontaktperson:
Ulf Nilsson, Revingegatan 17 A, 22359 Lund

Ystads SS

Spellokalens telefonnr:
0411-74453
Bank/Plus-gironummer:
391244-1
Kontaktperson:
Stein Jörgensen, Sankta Helenas väg 2, 27132 Ystad
Telefon:
0411-72788/0411-74453
Ordförande:
Valdet Heta, Magistratsvägen 27 A lgh 1002, 22643 LUND
Telefon:
0411-18289/073-8374966
Kassör:
Stein Jörgensen, Sankta Helenas väg 2, 27132 Ystad
Telefon:
0411-72788/0411-74453
Sekreterare:
Birger Eriksson, Matrosgatan 21, 27152 Ystad
Telefon:
0411-72429
Styrelseledamot:
Fredrik Hansen, Erik Dahlbergsgatan 3 A, 27151 Ystad
Telefon:
0411-550739
Styrelseledamot:
Joakim Eriksson, Vildandsvägen 22 D lgh 1108, 22734 LUND
Telefon:
0411-72429
Styrelseledamot:
Stefan Batalka, Mjölnaregatan 19, 27154 Ystad
Telefon:
0708-150282/0411-150282
Styrelseledamot:
David Ståhlberg, Blekegatan 5, 27133 YSTAD
Telefon:
0735401152

Zenith Löpare

Spellokalens telefonnr:
040-343810
Kontaktperson:
Jon Lindén, Södra Promenaden 39 A, 21138 Malmö
Telefon:
0735-526708

Zenith Springare

Kontaktperson:
Jon Lindén, Södra Promenaden 39 A, 21138 Malmö
Telefon:
0735-526708

Ängdalas Svarta hästar

Kontaktperson:
Jesper Ekenberg, Gamla Landsvägen 22, 23599 Höllviken
Telefon:
0733-320779

Ängslätt SK

Kontaktperson:
Erik Peterson, Rådmansgatan 15 H lgh 1202, 21146 Malmö
Telefon:
070-2111925

Ögårdsskolans SK

Kontaktperson:
Carl Johan Kamf, Månsgatan 16 C, 23334 Svedala
Telefon:
0708451183

ÖP Schack

Kontaktperson:
Nadja Olsson, Fjärdingsmansvägen 4, 23843 Oxie

Örnens vinge

Kontaktperson:
Gunilla Holmqvist, Älggatan 37 B, 21615 Limhamn
Telefon:
0763-693111

Östergårds SK

Kontaktperson:
Håkan Willard, Södra Bulltoftavägen 25:29, 21222 Malmö
Telefon:
0730-301975

Östergårdsskolans SK

Kontaktperson:
Leif Andersson, Broddas väg 2, 27454 Skivarp

Smålands SF

Bank/Plus-gironummer:
163133-2
Hemsida:
Kontaktperson:
Lennart Beijer, Stora Torget 4, 57730 HULTSFRED
Telefon:
0705-304214
Epost:
Ordförande:
Lennart Beijer, Stora Torget 4, 57730 HULTSFRED
Telefon:
0705-304214
Epost:
Sekreterare:
Göte Nissinen, Tegnérgatan 9, 36131 Emmaboda
Telefon:
073-2181670
Epost:
Kassör:
Ove Fransson, Högbergsg 8, 33141 Värnamo
Telefon:
0370-10304
Epost:
Revisor:
Per-Olov Nordström, Hjortronstigen 1 B, 57137 Nässjö
Telefon:
070-6014936
Epost:
Styrelseledamot:
Johanna Lundström, Hagtornsvägen 9, 38690 Färjestaden
Telefon:
0730-741360
Epost:
Styrelseledamot:
William Svensson, Vesslestigen 8, 57262 Oskarshamn
Telefon:
073-369 94 40
Epost:

Klubbar i Smålands SF

Alstermoskolans SK

Kontaktperson:
Tobias Svensson, Timmermålavägen 4, 38040 Orrefors
Telefon:
0709-526899

Bergakungarna

Kontaktperson:
Carin Forsmark, Grönkulla, 34155 Vittaryd
Telefon:
076-814 82 41

Blackstads skolas SK

Spellokalens telefonnr:
0493-257321
Kontaktperson:
Sandra Andersson, Backsippevändan 2, 59376 Blackstad
Telefon:
0493-21521

Bonde söker fru

Kontaktperson:
Lise-Lott Foghagen, Alsteråvägen 24, 38440 Ålem
Telefon:
073-5002903

Brinellgymnasiet

Kontaktperson:
Andreas von Schéele, Rävsnäsvägen 17, 57195 Nässjö
Telefon:
072-5137971

BSK Svarta Löparen

Kontaktperson:
Isac Johansson, Egnahemsvägen 9 C, 33152 Värnamo
Telefon:
768296662

Chess Knights

Kontaktperson:
Kenneth Ivarsson, Rågången 191, 57138 Nässjö
Telefon:
0729020526

Djurängsskolans SK

Kontaktperson:
Malin Engström, Sankt Eriksgatan 5, 39246 Kalmar
Telefon:
070-647 89 25

Ekenskolans SK

Kontaktperson:
Ola Viktorsson, Fiskarvägen 1, 33027 Hestra
Telefon:
073-847 03 02

Eksjö SK

Kontaktperson:
Håkan Åkvist, Läroverksgatan 9, 57531 Eksjö
Telefon:
0381-137 79, 070 - 726 31 30
Ordförande:
Håkan Åkvist, Läroverksgatan 9, 57531 Eksjö
Telefon:
0381-137 79, 070 - 726 31 30
Kassör:
Per-Olov Nordström, Hjortronstigen 1 B, 57137 Nässjö
Telefon:
070-6014936
Sekreterare:
Roger Karlsson, Gyesjögatan 29, 57596 Eksjö
Telefon:
070-4389187

Emmaboda SS

Bank/Plus-gironummer:
8006-9,3 161 714-5
Kontaktperson:
Bernt Elgán, RINGVÄGEN 11, 36060 VISSEFJÄRDA
Telefon:
0471-20571
Ordförande:
Joel Henriksson, Ölandsgatan 6B, 36131 Emmaboda
Telefon:
0736315048
Kassör:
Bernt Elgán, RINGVÄGEN 11, 36060 VISSEFJÄRDA
Telefon:
0471-20571
Sekreterare:
Ulf Hedvall, ÖSTRA VÄGEN 14, 36052 KOSTA
Telefon:
0478-50558
Styrelseledamot:
Lorenzo Valle, Södergatan 25 C lgh 1102, 36131 Emmaboda
Telefon:
070-2713483
Styrelseledamot:
Milan Matosevic, BJÖRNBÄRSVÄGEN 6, 36142 LINDÅS
Telefon:
0471-13195

Flerohopps SK

Kontaktperson:
Annika Olsson, Kristinavägen 7, 38290 Örsjö
Telefon:
070-2193386

Fröviskolans SK

Kontaktperson:
Helen Svensson, Hästhovsgränd 4, 57933 Högsby

Furulundsskolans SK, Mariannelund

Kontaktperson:
Mariola Andersson, Pelarne 710, 59891 Vimmerby

Genidraget

Kontaktperson:
Mikael Lundström, Hagtornsvägen 9, 38690 Färjestaden
Telefon:
0739-459928

Gripenbergs SSK

Kontaktperson:
Ulrika Brickarp, Brickarp Brickarphemmet 1, 57397 Tranås
Telefon:
070-3396580

Gunnebo skolas SK

Spellokalens telefonnr:
0490-257321
Kontaktperson:
Yvonne Greiffe, ringvägen 13, 59375 gunnebo
Telefon:
0730-847797

Gårdby skolas SK

Kontaktperson:
Lilianne Sannestam, Sandby 403, 38692 Färjestaden
Telefon:
076-1160922

Hagenskolans SK

Spellokalens telefonnr:
036-4428000
Kontaktperson:
Marcus Karlsson, Skolgatan box 211, 56624 Habo
Telefon:
0364428102

Handskerydsskolans SK

Kontaktperson:
Mikael Samuelsson, Norrbodavägen 26, 57134 Nässjö
Telefon:
0730-496459

Hjortsbergskolans SK

Kontaktperson:
Monica Lundahl, Vislandavägen 52, 34139 Ljungby
Telefon:
070-2894045

Holsby skolas SK

Spellokalens telefonnr:
0383-50159
Kontaktperson:
Petter Karlqvist, Ekebäcksvägen 4 C, 57439 Vetlanda
Telefon:
0709-301119

Hovslättskolans SK

Kontaktperson:
Marcus Hellström, Björngränd 1 lgh 1006, 55320 Jönköping
Telefon:
0707-396046

Hultets SSK

Kontaktperson:
Jakob Flyckt, Bastugatan 10, 55465 Jönköping
Telefon:
0708-555741

Hultsfreds SK

Bank/Plus-gironummer:
Bg 5713-3126
Kontaktperson:
Patrik Lindborg, Blockstigen 13, 57737 HULTSFRED
Telefon:
0739583834
Ordförande:
Lennart Beijer, Stora Torget 4, 57730 HULTSFRED
Telefon:
0705-304214
Kassör:
Fabian Beijer, Egnahemsvägen 12, 23239 ARLÖV
Telefon:
040-434700
Sekreterare:
Patrik Lindborg, Blockstigen 13, 57737 HULTSFRED
Telefon:
0739583834
Ungdomsansvarig:
Lennart Beijer, Stora Torget 4, 57730 HULTSFRED
Telefon:
0705-304214

IESJ Chess

Kontaktperson:
Daren Richardson, Humlevägen 7 lgh 1002, 55338 Jönköping
Telefon:
0705459452

IESJ Fritids Chess Club

Kontaktperson:
Maria Leeming, Cirkelvägen 204, 55625 Jönköping
Telefon:
072-374 69 51

Ingelstad-Uråsa SK

Bank/Plus-gironummer:
701-4954
Kontaktperson:
Dennis Lindsten, Storgatan 64A, 35236 VÄXJÖ
Telefon:
076-3408927
Ordförande:
Dennis Lindsten, Storgatan 64A, 35236 VÄXJÖ
Telefon:
076-3408927
Kassör:
Rolf Johnsson, Tallvägen 5, 35571 INGELSTAD
Telefon:
0470-30655
Sekreterare:
Marcus Johnsson, Lillestadsvägen 37, 35243 VÄXJÖ
Telefon:
0470-29536
Styrelseledamot:
Lars-Göran Petersson, Araby Karlslund, 35260 VÄXJÖ
Telefon:
0470-63944

Jönköpings SS

Bank/Plus-gironummer:
516-7416
Kontaktperson:
Jörgen Alfvén, Ridstigen 4, 55447 JÖNKÖPING
Telefon:
036-126425
Ordförande:
Jörgen Alfvén, Ridstigen 4, 55447 JÖNKÖPING
Telefon:
036-126425
Kassör:
Jörgen Alfvén, Ridstigen 4, 55447 JÖNKÖPING
Telefon:
036-126425
Sekreterare:
Weine Nilsson, Pollaregatan 23, 55324 JÖNKÖPING
Telefon:
070-592 63 68
Ungdomsansvarig:
Jakob Flyckt, Bastugatan 10, 55465 Jönköping
Telefon:
0708-555741
Styrelseledamot:
Jon Miksa, Kungsgatan 9 D, 55331 JÖNKÖPING
Telefon:
036-123078
Styrelseledamot:
Dennis Miskulin, Fiskgjusegatan 4, 55614 Jönköping
Telefon:
0702327598

Kungarna och damerna i Hovet

Kontaktperson:
Henrick Johnson, Rotvägen 10, 36051 Hovmantorp

Lindblomsskolans SK

Kontaktperson:
Torbjörn Karlsson, Tältstigen 12, 57736 Hultsfred

Linderås SSK

Kontaktperson:
Zandra Ahlberg, Ringvägen 24, 57832 Aneby
Telefon:
070-577 46 37

Lindöskolans SK

Kontaktperson:
Mikael Persson, Röde Orms gränd 9, 39363 Kalmar
Telefon:
0480-23289

Ljungby SK

Bank/Plus-gironummer:
Bankgiro 576-5102
Kontaktperson:
Robert Johansson, Lasarettsgatan 6B, 34135 Ljungby
Telefon:
0706 822 756
Ordförande:
Robert Johansson, Lasarettsgatan 6B, 34135 Ljungby
Telefon:
0706 822 756
Kassör:
Mattias Olsson, Ågårdsvägen 60, 34141 Ljungby
Telefon:
0739 42 35 89
Sekreterare:
Anders Lundberg, Furustigen 13, 34139 Ljungby
Telefon:
0708646885
Styrelseledamot:
Jim Christofersson, Strömgatan 9 A, 34137 Ljungby
Telefon:
0372-15031
Styrelseledamot:
Leo Andersen, Nöttja Brödraberg 2, 34013 Hamneda

Magnus Ladulåsskolans CC

Kontaktperson:
Joakim Kalvik, Ståltorpsgatan 44, 55331 Jönköping
Telefon:
076-627 32 96

Misterhults friskolas SK

Spellokalens telefonnr:
0491-32084
Kontaktperson:
Ulf Jönsson, Mörtfors Bjurstams Backe, 57296 Fårbo
Telefon:
0706-709520

Montessoriskolan Regnbågens SK

Kontaktperson:
Jan Johansson, Åbro 108, 39595 Rockneby
Telefon:
0706-218142

Nybro SS

Spellokalens telefonnr:
-
Bank/Plus-gironummer:
684127-4
Kontaktperson:
Ingemar Johansson, Långhult 1, 34253 Lönashult
Telefon:
0470-757064
Ordförande:
Lennart Andersson, Älvstigen 5, 38237 Nybro
Kassör:
Ingemar Johansson, Långhult 1, 34253 Lönashult
Telefon:
0470-757064
Sekreterare:
Jan Arbman, Långviksvägen 28, 39247 KALMAR
Telefon:
0480-411706

Nye Schackers

Kontaktperson:
Alexander Harbrecht, Vintergatan 6, 57436 Vetlanda
Telefon:
0763-460805

Oskarshamns SS

Kontaktperson:
Josip Vrabec, Ingenjörsvägen 50 3TR, 57261 Oskarshamn
Telefon:
070-56 111 23
Ordförande:
Stefan Fransson, Sommarvägen 24, 57263 Oskarshamn
Telefon:
0491-174 95 070-388 61 25
Kassör:
Josip Vrabec, Ingenjörsvägen 50 3TR, 57261 Oskarshamn
Telefon:
070-56 111 23
Sekreterare:
Stefan Fransson, Sommarvägen 24, 57263 Oskarshamn
Telefon:
0491-174 95 070-388 61 25
Ungdomsansvarig:
Josip Vrabec, Ingenjörsvägen 50 3TR, 57261 Oskarshamn
Telefon:
070-56 111 23
Styrelseledamot:
Zaim Jelcinovic, Slanastigen 21, 57262 Oskarshamn
Telefon:
0491-78 02 51 070-462 76 72
Styrelseledamot:
Nabih Semaan, Cederbaumsväg 7, 57251 Oskarshamn
Telefon:
0491-78 03 63 072-397 97 13
Styrelseledamot:
Thies Reyelts, Sulegång 6, 57296 Fårbo
Telefon:
0491-320 31 072-221 23 65
Styrelseledamot:
Bengt Reyelts, Sulegång, 57292 Fårbo
Styrelseledamot:
Bozur Gajic, Ormvråksvägen 3, BV, 21562 Malmö
Telefon:
040-876 38 073-567 57 12

Prolympia Jönköping SK

Kontaktperson:
Vedad Muhic, Stockrosgatan 37, 55457 Jönköping
Telefon:
073-715 53 90

Prolympia Virserum SK

Kontaktperson:
Linnea Uebel, Norra Trädgårdsgatan 5, 57080 Virserum
Telefon:
0703890499

Sandby/Gårdby SK

Kontaktperson:
Urban Arvidsson, Sandby 202, 38692 Färjestaden
Telefon:
0485-33181
Ordförande:
Urban Arvidsson, Sandby 202, 38692 Färjestaden
Telefon:
0485-33181
Kassör:
Ulf Rosén, Norra Sandby 212, 38692 Färjestaden
Telefon:
0485-33095
Sekreterare:
Leif Svensson, Sandby 228, 38692 Färjestaden
Telefon:
0766-333676

SK Draget

Kontaktperson:
Jörgen Sjöberg, Skogshemsgatan 4 A, 55474 Jönköping
Telefon:
0702-301730

SK Fullt Drag

Kontaktperson:
Daniel Johansson, Skansvägen 12 B, 35242 Växjö
Telefon:
070-2610162

SK Äpplet

Kontaktperson:
Per Zetterqvist, Brunnsgatan 8, 56141 Huskvarna
Telefon:
070-755 57 90

Slottsskolans SK

Kontaktperson:
Magnus Flygare, Norrlidsvägen 108 lgh 1102, 39353 Kalmar
Telefon:
073-5040252

Sommens SK

Kontaktperson:
Ylva Karström, Stigbergsgatan 1, 57339 Tranås
Telefon:
076-886 80 74

SS Kalmarunionen

Kontaktperson:
Mikael Ohlsson, Silkeborgsg 4, 39243 KALMAR
Telefon:
0768-407790
Ordförande:
Mikael Ohlsson, Silkeborgsg 4, 39243 KALMAR
Telefon:
0768-407790
Kassör:
Cajsa Lindberg, Karlevi bygata 55, 38693 Färjestaden
Telefon:
070-6295588
Sekreterare:
Peter Linden, Stensbergsvägen 54 B lgh 1003, 39245 Kalmar
Telefon:
073-3937776
Ungdomsansvarig:
Kevin Söderberg, Kungsgårdsvägen 34A, 39353 Kalmar
Telefon:
0730541992
Styrelseledamot:
Mats Leden, Kaggensgatan 37b, 39232 Kalmar
Telefon:
0480-429499

Stensholmsskolans SK

Kontaktperson:
Petter Alfredsson, Värnhemsvägen 50, 56131 Huskvarna
Telefon:
0739-645957

Strandskolans Schack

Kontaktperson:
Mats Fyrphil, Kortebovägen 33, 56435 Bankeryd
Telefon:
073-073 07 22

Sörgårdsskolans SK

Kontaktperson:
Lina Beiving, Ängsgatan 2, 56230 Norrahammar
Telefon:
070-5854937

Tallbackaskolans SK

Kontaktperson:
Anna-Lena Bohman, Konserthusgatan13, 57831 Aneby
Telefon:
073-827 93 79

The Kings and Queens of Hult

Kontaktperson:
Victor Ejeby, Albert Engströms väg 39, 57592 Hult
Telefon:
073-530 16 20

Torsås SK

Spellokalens telefonnr:
0486-33480
Bank/Plus-gironummer:
8169-5 403006939-9
Ordförande:
John Fridolfsson, Norra Brogårdsgatan 4, 38530 TORSÅS
Telefon:
0760168280
Kassör:
Håkan Petersson, Korsvägen 6, 38534 TORSÅS
Telefon:
0486-10817
Sekreterare:
Lars Folkesson, Tallkottevägen 1B, 38592 GULLABO
Telefon:
073-324 82 34
Ungdomsansvarig:
Lars Folkesson, Tallkottevägen 1B, 38592 GULLABO
Telefon:
073-324 82 34
Revisor:
Gustav Karlsson, Gunnilkroka 107, 38532 Torsås
Telefon:
0702528956

Torsås Skolschackklubb

Spellokalens telefonnr:
0486-33480
Kontaktperson:
Lars Folkesson, Tallkottevägen 1B, 38592 GULLABO
Telefon:
073-324 82 34

Tranås Skolschackklubb

Bank/Plus-gironummer:
176545-2
Kontaktperson:
Werner Aust, Nygatan 36 H, 57333 Tranås
Telefon:
0140-139 97...0703-05 87 51

Vaggeryds SK

Spellokalens telefonnr:
070-3803370
Bank/Plus-gironummer:
382-9694
Kontaktperson:
Bengt-Åke Andersson, Södra Ågatan 12, 56731 Vaggeryd
Telefon:
0393-10016
Ordförande:
Andreas Råvik, Bäckalyckevägen 8, 56733 Vaggeryd
Telefon:
0703-803370
Kassör:
Torbjörn Lindberg, Smedjegatan 7, 56730 Vaggeryd
Telefon:
0393-12286
Sekreterare:
Johan Krohn, Torsgatan 1, 56732 Vaggeryd
Telefon:
070-7710440
Ungdomsansvarig:
Andreas Råvik, Bäckalyckevägen 8, 56733 Vaggeryd
Telefon:
0703-803370
Revisor:
Zdenko Tencic, Odengatan 15B, 55322 Jönköping
Telefon:
070-5955780
Styrelseledamot:
Niclas Hermansson, Dunkehallavägen 35 C, 55447 Jönköping
Telefon:
070-8280897
Styrelseledamot:
Murat Sukurica, Bäckstigen 4, 56830 Skillingaryd
Telefon:
0370-718 00

Venhagskolans SK

Kontaktperson:
Lena Botvidson

VIGS SK

Kontaktperson:
Hanna Gustafsson, Legevedsvägen 51, 29034 Fjälkinge
Telefon:
0721-683040

Vissefjärda skolschack

Kontaktperson:
Ida Kallenberg, Torggatan 30, 36130 Emmaboda

Vittraryds SF

Kontaktperson:
Sandra Åhman, Bolmstadsvägen 29, 34135 Ljungby
Telefon:
070-3574517

Värnamo SS

Bank/Plus-gironummer:
26 04 24-7
Kontaktperson:
Gunnar Axelsson, Bergholmsvägen 30, 56230 Norrahammar
Telefon:
0706246591
Ordförande:
Ulf Therén, Bigatan 4, 33151 Värnamo
Telefon:
0706926730
Kassör:
Arnold Hermansson, Klarbärsvägen 3, 33143 Värnamo
Telefon:
0370-46503
Sekreterare:
Gunnar Axelsson, Bergholmsvägen 30, 56230 Norrahammar
Telefon:
0706246591
Ungdomsansvarig:
Ulf Therén, Bigatan 4, 33151 Värnamo
Telefon:
0706926730
Styrelseledamot:
Johan Sundeby, Krögarvägen 66, 33153 Värnamo
Telefon:
0370-15098
Styrelseledamot:
Martin Göransson, Stickvägen 8, 35251 Växjö
Telefon:
0470-47343...0702-220254

Västerviks ASK

Spellokalens telefonnr:
070-65 12 486
Bank/Plus-gironummer:
631-6749
Ordförande:
Anders Svensson, Gustavsbergsvägen 18, 37260 Bräkne-Hoby
Telefon:
073/6538479
Kassör:
Jörgen Karlsson, Stora trädgårdsgatan 61, 59342 VÄSTERVIK
Telefon:
070-65 12 486
Sekreterare:
Victor Nilsson, Hallströmsgatan 11 lgh 1003, 59331 VÄSTERVIK
Telefon:
0490-16191 / 070-042 28 49
Ungdomsansvarig:
Anders Svensson, Gustavsbergsvägen 18, 37260 Bräkne-Hoby
Telefon:
073/6538479

Västerängs SK

Kontaktperson:
Sebastian Hultman, Germundsgatan 3 A lgh 1002, 39245 Kalmar
Telefon:
0762-189592

Växjö SK

Kontaktperson:
Håkan Jalling, Lilla Sandsbrovägen 15, 35249 VÄXJÖ
Telefon:
0729 74 72 06
Ordförande:
Håkan Jalling, Lilla Sandsbrovägen 15, 35249 VÄXJÖ
Telefon:
0729 74 72 06
Kassör:
Leopold Martin, Budkavlevägen 8, 35246 VÄXJÖ
Telefon:
070 792 21 99
Sekreterare:
Emilio Gonzalez, Bramstorp Bramstorps Växthus, 36044 INGELSTAD
Telefon:
0470-66446
Ungdomsansvarig:
Emilio Gonzalez, Bramstorp Bramstorps Växthus, 36044 INGELSTAD
Telefon:
0470-66446
Styrelseledamot:
Ronald Heidenfors, Långstorps gård, 35593 VÄXJÖ
Telefon:
0736-774974
Styrelseledamot:
Per-Åke Johansson, Ringblomsvägen 29, 35250 Växjö
Telefon:
0470-737480

Ölands SS

Kontaktperson:
Jan Henell, Albrunna 139, 38663 Degerhamn
Telefon:
0485-660261
Ordförande:
Jan Henell, Albrunna 139, 38663 Degerhamn
Telefon:
0485-660261
Kassör:
Ingvar Svensson, Lundeby 4701, 38074 Löttorp
Telefon:
0485-26348
Sekreterare:
Albin Olsson, Egby 67, 38795 Köpingsvik
Telefon:
073-995 07 30
Ungdomsansvarig:
Albin Olsson, Egby 67, 38795 Köpingsvik
Telefon:
073-995 07 30
Styrelseledamot:
Christer Erlandsson, Biskopsg 3, 38750 Köpingsvik
Telefon:
0485-72122
Styrelseledamot:
Paul Johansson, Ripvägen 1A, 39470 Kalmar
Telefon:
0722619199

Örsjö SchackStjärnor

Spellokalens telefonnr:
0481-20310
Kontaktperson:
Magnus Johansson, Gamla Vägen 61 B, 38840 Trekanten
Telefon:
073-9242145

Stockholms SF

Bank/Plus-gironummer:
25 79 58-9
Organisationsnummer:
802002-9321
Hemsida:
Kontaktperson:
Jonas Sandbom, STÖVARGATAN 89, 12461 BANDHAGEN
Telefon:
073-613 19 73
Epost:
Ordförande:
Jan Wikander, HORNSGATAN 84, 3TR, 11821 STOCKHOLM
Telefon:
070-642 76 32
Epost:
Styrelseledamot:
Linda Von Fircks, VERKSTADSVÄGEN 20, 14170 SEGELTORP
Telefon:
646 64 08
Epost:

Klubbar i Stockholms SF

Balingsnäs Skol SK

Kontaktperson:
Kent Jonsson, Alunvägen 6, 14134 Huddinge
Telefon:
08-535 361 12

Beckis SK

Kontaktperson:
Tove Sandström, Vågens gata 458, 13661 Brandbergen
Telefon:
070-872 65 66

Bergaskolans SK

Kontaktperson:
Fredrik Lasses, Månstensvägen 14, 19633 Kungsängen
Telefon:
070-9300040

Bergets Schack

Kontaktperson:
Carol Afram, Alhagsvägen 14, 14559 Norsborg
Telefon:
073-774 86 87

Bibblans Schackklubb

Spellokalens telefonnr:
08-508 306 08
Kontaktperson:
Maria Lorentzon, Muskotvägen 9, 12355 FARSTA
Telefon:
08-508 306 08

Birkaskolans SK

Spellokalens telefonnr:
08-56410920
Kontaktperson:
Katrin Carlén, Auroravägen 12, 17832 EKERÖ
Telefon:
08-564 109 20

Botkyrkas Schackallians

Spellokalens telefonnr:
08-6693654
Bank/Plus-gironummer:
943516-5
Kontaktperson:
Mikael Karlsson, Piprensarvägen 13 2tr, 12357 FARSTA
Ordförande:
Joel Sjöstrand, Vårbergsplan 6, bv, 12743 Skärholmen
Telefon:
076-807 79 05
Kassör:
Jonas Sandbom, STÖVARGATAN 89, 12461 BANDHAGEN
Telefon:
073-613 19 73
Sekreterare:
Michael Bergman, Kungstensgatan 40, 4tr, 11359 Stockholm
Telefon:
073-505 13 14
Styrelseledamot:
Erik Geijer, KÄLLVÄGEN 28, 64930 SPARREHOLM
Telefon:
070 433 76 26

Breddenskolans SK

Kontaktperson:
Lotta Pettersson, Trollsländevägen 48, 19453 Upplands Väsby
Telefon:
0708835755

Bromma Enskilda Skola SK

Spellokalens telefonnr:
08-6344841
Kontaktperson:
Christofer Martin, Mossvägen 7, 16756 Bromma
Telefon:
0735171810

Brunns skolas SK

Spellokalens telefonnr:
0857048400
Kontaktperson:
Lina Wesström

Brunnsängskolans SK

Spellokalens telefonnr:
076-1711974
Bank/Plus-gironummer:
582-9130
Ordförande:
Johannes Haddad, Torvsätravägen 16, 12738 SKÄRHOLMEN
Telefon:
076-171 19 74
Kassör:
Paula Elofsson Haddad, Sätra torg 16 lgh 1203, 12738 Skärholmen
Sekreterare:
Paula Elofsson Haddad, Sätra torg 16 lgh 1203, 12738 Skärholmen
Styrelseledamot:
Abdullah Naggar, Svedjevägen 19, 15254 Södertälje
Telefon:
076-2551461
Styrelseledamot:
Yousuf Naggar, Svädjevägen 19 3tr, 15154 Södertälje
Telefon:
0760837990
Styrelseledamot:
Wissam Ato, Myntstigen 13, 15148 Södertälje
Styrelseledamot:
Simon Marder, Vårholmsbackarna 89, 12744 Skärholmen
Telefon:
740 04 01 0739-72 61 98

Chess number 1

Kontaktperson:
Johannes Haddad, Torvsätravägen 16, 12738 SKÄRHOLMEN
Telefon:
076-171 19 74

Danderyds Schackallians

Spellokalens telefonnr:
08-6693654
Bank/Plus-gironummer:
943516-5
Kontaktperson:
Rune Ljungberg, Slätbaksvägen 17, 1 tr, 12051 ÅRSTA
Telefon:
0722-49 57 65
Ordförande:
Joel Sjöstrand, Vårbergsplan 6, bv, 12743 Skärholmen
Telefon:
076-807 79 05
Kassör:
Jonas Sandbom, STÖVARGATAN 89, 12461 BANDHAGEN
Telefon:
073-613 19 73
Sekreterare:
Michael Bergman, Kungstensgatan 40, 4tr, 11359 Stockholm
Telefon:
073-505 13 14
Styrelseledamot:
Erik Geijer, KÄLLVÄGEN 28, 64930 SPARREHOLM
Telefon:
070 433 76 26

De svart-vita pjäsernas Skol SK, Källbrinksskolan

Kontaktperson:
Anneli Amrén, Rådsstigen 3 lgh 1302, 14148 Huddinge

Dragets Skol SK Björnbodaskolan

Kontaktperson:
Tommy Fermbo, Herkulesgatan 24, 11152 Stockholm
Telefon:
073-646 88 22

Duvboskolans SK

Kontaktperson:
Cecilia Thörnblom, Kyrkogatan 3, 17232 Sundbyberg
Telefon:
08-706 85 12

Ekensbergskolans SK

Kontaktperson:
Pia Hansson, Hagvägen 71, 14170 Segeltorp

Ekerös Schackallians

Spellokalens telefonnr:
08-6693654
Bank/Plus-gironummer:
943516-5
Kontaktperson:
Michael Bergman, Kungstensgatan 40, 4tr, 11359 Stockholm
Telefon:
073-505 13 14
Ordförande:
Joel Sjöstrand, Vårbergsplan 6, bv, 12743 Skärholmen
Telefon:
076-807 79 05
Kassör:
Jonas Sandbom, STÖVARGATAN 89, 12461 BANDHAGEN
Telefon:
073-613 19 73
Sekreterare:
Michael Bergman, Kungstensgatan 40, 4tr, 11359 Stockholm
Telefon:
073-505 13 14
Epost: