Deltalift Open 2017     Download as PDF

NAMNKLUBBRANKING 1/4DISTRIKTBETALTAVPRICKAD
1 GM Maxim Turov Russia 2600 Länder
2 GM Tiger Hillarp Persson Malmö AS 2503 Skånes SF JA
3 GM Hans Tikkanen Lunds ASK 2502 Skånes SF JA
4 GM Jonny Hector Limhamns SK 2498 Skånes SF JA
5 GM Ralf Åkesson Västerås SK 2452 Västmanlands SF JA
6 IM Christian Jepson Limhamns SK 2429 Skånes SF
7 GM Stellan Brynell Limhamns SK 2422 Skånes SF JA
8 IM Pontus Sjödahl Västerås SK 2413 Västmanlands SF JA
9 FM Johan Ingbrant Schack 08, Norrköping 2359 Östergötlands SF JA
10 FM Milton Pantzar SK Team Viking 2324 Roslagens SF JA
11 IM Petter Haugli Norway 2257 Länder JA
12 Joakim Nyander Schack 08, Norrköping 2222 Östergötlands SF JA
13 Isak Storme SS Manhem 2199 Göteborgs SF JA
14 CM Anders Nilsson Helsingborgs ASK 2186 Nordvästra Skånes SF
15 Patrick Drugge Schack 08, Norrköping 2183 Östergötlands SF
16 Magnus Lindhe Harplinge SS-Halmstad 2179 Hallands SF JA
17 Paul Andersson Ronneby SK 2173 Blekinge SF
18 Dennis Wallin Harplinge SS-Halmstad 2154 Hallands SF
19 Johan Sigeman Lunds ASK 2138 Skånes SF
20 Torbjörn Ivarsson Lunds ASK 2133 Skånes SF JA
21 Axel Berglind SK Rockaden, Sthlm 2131 Stockholms SF
22 Patrik Nilsson Hask Helsingborgs ASK 2112 Nordvästra Skånes SF
23 Jörgen Karlsson Västerviks ASK 2084 Smålands SF JA
24 Håkan Winfridsson SK Laxen 2081 Blekinge SF
25 Anders Persson Harplinge SS-Halmstad 2078 Hallands SF
26 Kjell Petersson Lunds ASK 2068 Skånes SF
27 Björn Särén Karlstad AS 2067 Värmlands SF JA
28 Arne Meurman Lunds ASK 2048 Skånes SF
29 Gunnar Stray Norway 2047 Länder JA
30 WFM Emilia Horn Trojanska Hästen 2047 Stockholms SF
31 Patrik Nilsson Limhamns SK 2033 Skånes SF
32 Martin Göransson Värnamo SS 2027 Smålands SF JA
33 Tomas Olsson Lunds ASK 2008 Skånes SF
34 Roy Nilsson United States of America 2007 Länder JA
35 Ulf Karlsson Limhamns SK 1983 Skånes SF
36 Stefan Håkansson Helsingborgs ASK 1983 Nordvästra Skånes SF
37 Hans Frisk Lunds ASK 1978 Skånes SF JA
38 Gustav Törngren Örgryte SK 1954 Göteborgs SF
39 Anders Sandström SK Mumien 1952 Skånes SF
40 Johnny Johansson Harplinge SS-Halmstad 1924 Hallands SF
41 Olof Sjödahl Malmö AS 1920 Skånes SF
42 Kjell-Åke Andersson Karlstad AS 1910 Värmlands SF
43 Sten Sjödahl Oves SK 1909 Skånes SF
44 Joel Sjöstrand Trojanska Hästen 1904 Stockholms SF
45 Bertil Westergren SK Kamraterna 1890 Göteborgs SF JA
46 Jan-Olof Tillman Karlstad AS 1885 Värmlands SF
47 Lars Hägglund SA Mark 1884 Västergötlands SF
48 Johan Wiklund Schack 08, Norrköping 1882 Östergötlands SF JA
49 Jan-Ove Sundqvist Tibro SK 1864 Västergötlands SF
50 Daniel Paulsson Harplinge SS-Halmstad 1858 Hallands SF
51 Per Eisele SK Bara Bönder 1858 Skånes SF
52 Daniel Wallenås Alingsås SS 1855 Västergötlands SF
53 Jan Andersson Ervalla SS 1843 Örebro läns SF
54 Ingvar Gundersen Wasa SK 1825 Stockholms SF
55 Edvin Trost SK Rockaden, Sthlm 1819 Stockholms SF
56 Mats Harnesk Harplinge SS-Halmstad 1818 Hallands SF
57 Mats-Erik Pistol Oves SK 1816 Skånes SF
58 Hans Klement Harplinge SS-Halmstad 1806 Hallands SF JA
59 Max Nimander Limhamns SK 1799 Skånes SF JA
60 Per-Olof Jönbrink SK Kamraterna 1773 Göteborgs SF JA
61 Felix Ytterberg Kristallens SK 1739 Stockholms SF
62 Cajsa Lindberg SS Kalmarunionen 1733 Smålands SF JA
63 Ulf Norevall Upsala ASS 1730 Upplands SF JA
64 Tim Nielsen Lunds ASK 1726 Skånes SF JA
65 Björn-Åke Andersson Ronneby SK 1726 Blekinge SF
66 Christian Andersson Alingsås SS 1723 Västergötlands SF
67 Bengt Kvisth Limhamns SK 1721 Skånes SF
68 Anders Svensson SS Manhem 1716 Göteborgs SF
69 Hugo Wernberg Wasa SK 1709 Stockholms SF JA
70 Anders Aldin Limhamns SK 1669 Skånes SF JA
71 Kenneth Wallin Helsingborgs SS 1663 Nordvästra Skånes SF
72 William Olsson Örgryte SK 1661 Göteborgs SF
73 Frank Willy Lindlöv Larsen Norway 1661 Länder
74 Anders Hansen Harplinge SS-Halmstad 1658 Hallands SF
75 Roger Karlsson Harplinge SS-Halmstad 1656 Hallands SF
76 Martin Bjureblad Götaverkens SK 1642 Göteborgs SF JA
77 Sten Larsson Västerviks ASK 1637 Smålands SF
78 Håkan Warston SS Manhem 1623 Göteborgs SF
79 Hampus Bensryd Lunds ASK 1619 Skånes SF JA
80 Sebastian Ivarsson Kristallens SK 1618 Stockholms SF JA
81 Lars Persson Skromberga ASS 1601 Nordvästra Skånes SF JA
82 Arvin Rasti SS Manhem 1576 Göteborgs SF
83 Christer Landgren Ystads SS 1550 Skånes SF JA
84 Erik Dingertz Kristallens SK 1541 Stockholms SF JA
85 Bertil Öjerskog Klippans SK 1524 Nordvästra Skånes SF
86 Jamal Alnabhani Ronneby SK 1521 Blekinge SF
87 Motee Assaf Harplinge SS-Halmstad 1505 Hallands SF
88 Stig-Lennart Godin Ystads SS 1488 Skånes SF JA
89 Bo Bredenhof Västerås SK 0 Västmanlands SF

Deltagare är placerade i slumpvis ordning. Inlottningsnummer och spelprogram publiceras senare.