Lilla Grand Prix 2016/17     Download as PDF

NAMNKLUBBRANKING 1/8POÄNGKV.PCelVäsScaMSFEliPåsHarKvi
1 Jacob Hagström Mälaröarnas SS 1539 30.0707060505.05.05.07.06.07.0
2 Andreas Fureby Eslövs SK 1481 30.0656060600.06.05.56.06.56.0
3 Adam Morell Lunds ASK 1426 27.0605555505.05.56.04.55.04.55.54.5
4 Per-Olov Sandgren SA Fenix Springa 1488 26.0555550505.05.05.55.55.04.55.0
5 Alexander Ström-Engdahl SS Manhem 1227 25.5605555453.54.04.04.56.05.54.05.5
6 Pia Fransson Limhamns SK 1576 24.5555545454.54.05.54.54.55.5
7 Stein Jörgensen Ystads SS 1393 24.0555545455.54.03.54.55.54.5
8 Jan Johansson Lunds ASK 1466 24.0555050454.05.55.04.55.0
9 Robert Johansson Ljungby SK 1442 24.0555050455.05.52.54.54.04.04.05.0
10 Axel Falkevall Trojanska Hästen 1254 23.5555050455.05.04.53.55.5
11 Felix Muntean SSK Hammarö 1274 23.5555050405.54.03.04.05.05.0
12 Asker Malmström Malmö AS 1508 23.0505050404.05.05.05.04.0
13 Isak Carlsson Västerås SK 1434 22.5555050405.05.55.04.03.01.5
14 William Olsson SS Manhem 1493 22.0656060353.56.06.06.5
15 Benjamin Olsson Eslövs SK 1415 22.0655550505.05.05.56.5
16 William Johansson Lunds ASK 1279 21.5554540403.54.04.03.55.54.5
17 David Petersson Lunds ASK 1526 21.5504545404.53.54.04.55.0
18 Lukas Lindborg Hultsfreds SK 1239 21.0505040353.54.03.55.05.03.5
19 Oscar Jönsson SK Sandlöparen 1442 20.5655545405.54.04.56.5
20 Johan Grahn Trojanska Hästen 1464 20.5504540405.04.04.54.03.0
21 Oliver Nilsson Trojanska Hästen 1293 20.0554040354.04.03.03.55.5
22 Ludvig Morell Lunds ASK 1224 20.0504040353.53.53.52.54.05.04.03.5
23 Elizabeth Johansson Eslövs SK 1455 19.5655045354.53.56.55.0
24 Vidar Grahn Trojanska Hästen 1174 19.0555035252.52.53.55.05.5
25 Fabian Andersson Ronneby SK 1354 19.0505045454.55.04.55.0
26 Martin Falkevall Trojanska Hästen 1392 18.5454040303.04.04.03.04.5
27 Adrian Muntean Karlstad AS 1269 17.5504540404.05.04.04.5
28 Melvin Vu Katrineholms SK 1419 16.0655045004.55.06.5
29 Ulf Nilsson Lunds ASK 1363 15.5605045005.04.56.0
30 Simon Sjö SK Sandlöparen 1437 15.5454040303.04.04.04.5
31 Sanna Hjalmarsson Linköpings ASS 1442 14.5555040005.54.05.0
32 Oscar Nabbing IES Krokslätt, G 1391 14.5505045004.55.05.0
33 Daniel Alfredsson IFK Hindås 1446 13.5554040005.54.04.0
34 Simon Sandberg SK Rockaden, Sth 1306 13.0554035003.54.05.5
35 Ewert Ivarson Nyköpings ASK 1426 13.0504040005.04.04.0
36 Arvin Rasti SS Manhem 1399 12.5656000006.06.5
37 Felix Nyberg Kristineberg SK 1442 12.5454535004.54.53.5
38 Hampus Bensryd Lunds ASK 1520 12.0705000005.07.0
39 Sebastian Ivarsson Kristallens SK 1525 12.0606000006.06.0
40 Jacob Laine Västerås SK 1363 11.5704500004.57.0
41 Bosse Wesshagen Wasa SK 1373 11.5605500005.56.0
42 Sebastian Gerdes Trojanska Hästen 1385 11.5504025002.54.05.0
43 Stina Johansson En Passant, Sved 1368 11.5453535003.53.54.5
44 Lorik Sadiku Kristineberg SK 1466 11.0704000007.04.0
45 Linus Eisele Södra Sandby SS 1323 11.0605000005.06.0
46 Viktor Wikman SK Rockaden, Sth 1272 11.0404030003.04.04.0
47 Anton Kastrati Harplinge SS-Hal 1330 11.0403535004.03.53.5
48 Majed Fakhr Eldin Helsingborgs ASK 1412 10.5555000005.05.5
49 Casper Vu Katrineholms SK 1304 10.5403530004.03.53.0
50 Alexander Törngren Örgryte SK 1275 10.5353535003.53.53.5
51 Alexander Vu SK Rockaden, Sth 1139 10.5303025203.02.53.02.0
52 Erik Dingertz Kristallens SK 1295 10.0604000004.06.0
53 Vilgot Egerhag Värnamo SS 1482 9.5554000004.05.5
54 Milán Csontos Katrineholms SK 1361 9.5504500004.55.0
55 Ingvar Dahlström Kristallens SK 1465 9.5504500005.04.5
56 Adrian Söderström Fagerviks SK 1244 9.0553500003.55.5
57 Elias Wennerlund IFK Hindås 1457 9.0454500004.54.5
58 Maja Jepson Limhamns SK 0 9.0403020002.04.03.0
59 Max Rasmusson Ystads SS 1411 8.5503500003.55.0
60 William Wesshagen Wasa SK 1465 8.5454000004.54.0
61 Victor Vatn Västerås SK 1313 8.5454000004.54.0
62 Felix Karlsson Harplinge SS-Hal 0 8.5352525002.53.52.5
63 Erik Nilsson Uppsala SSS 1556 8.0800000008.0
64 Alexander Lindén Örebro SS 1456 8.0503000005.03.0
65 Ywonne Wetterling Växjö SK 1510 8.0503000003.05.0
66 Ylva Sixt IFK Hindås 1064 8.0453500003.54.5
67 Max Isaksson Trojanska Hästen 1221 8.0453500004.53.5
68 Alexander Hall SS Gambit, Norrt 1231 8.0404000004.04.0
69 Mauritz Björck Harplinge SS-Hal 1258 8.0403010001.03.04.0
70 Markus Mena Åstorps SS 1340 7.5502500002.55.0
71 Philip Isaksson Trojanska Hästen 1062 7.5453000003.04.5
72 Johanna Nabbing SS Manhem 1264 7.5403500004.03.5
73 Oscar Lundberg Ljungby SK 1292 7.5403500003.54.0
74 Erik Lindquist SK Sandlöparen 1271 7.5403500003.54.0
75 Peter Ivarsson Kristallens SK 1232 7.5353010003.53.01.0
76 Khaled Shayya Schack 08, Norrk 1548 7.0700000007.0
77 Filip Jonsson Helsingborgs ASK 1526 7.0700000007.0
78 Jan Brage Värnamo SS 1472 7.0502000005.02.0
79 Johannes Martin Växjö SK 1514 7.0403000003.04.0
80 Birgitta Nede Hässleholms SK 1481 7.0403000003.04.0
81 Martin Vatn Västerås SK 1279 7.0403000003.04.0
82 Luca Guglielmi Lunds ASK 1367 7.0353500003.53.5
83 Gustav Bernpaintner Rödeby SK 1542 6.5650000006.5
84 Sagar Batra Linköpings ASS 1588 6.5650000006.5
85 Aria Ben Saeid Klubben 1578 6.5650000006.5
86 Benjamin Emmoth Västerås SK 1425 6.5650000006.5
87 Jonny Pennsäter Limhamns SK 1278 6.5353000003.03.5
88 Johan Sjölander Landskrona SK 1329 6.5353000003.53.0
89 Jörgen Ahr Limhamns SK 1221 6.5252020002.02.52.0
90 Johnny Garvik SS Manhem 1570 6.0600000006.0
91 Göran Steffert Finja SK 1571 6.0600000006.0
92 Joar Östlund Wasa SK 1520 6.0600000006.0
93 Iskandar Sadikov SK Rockaden, Sth 1462 6.0600000006.0
94 Matvej Tabor Stockholms SS 1420 6.0600000006.0
95 Jouni Tuomainen SK Rockaden, Sth 1543 6.0600000006.0
96 Johannes Norrman Knislinge SK 1573 6.0600000006.0
97 Mayari Karunanayake Sri Lanka 1559 6.0600000006.0
98 Tobias Östlund Wasa SK 1038 6.0402000002.04.0
99 Sigge Johansson En Passant, Sved 1081 6.0303000003.03.0
100 Johan Krohn Vaggeryds SK 1210 6.0303000003.03.0
101 Björn Larssen Hultsfreds SK 1417 6.0303000003.03.0
102 Lennart Nylander SK Vi-Mo 1634 5.5550000005.5
103 Fredrik Arkefeldt Katrineholms SK 1406 5.5550000005.5
104 John Löfgren Lidköpings SS 1421 5.5550000005.5
105 Björn Pilström Mälaröarnas SS 1511 5.5550000005.5
106 Pitor Mayrany SK Rockaden, Sth 1537 5.5550000005.5
107 Gabriel Flykt Västerås SK 1536 5.5550000005.5
108 Karl Eriksson Oves SK 1490 5.5550000005.5
109 William Steffert Finja SK 0 5.5401500001.54.0
110 Magnus Johansson SS Kalmarunionen 0 5.5302500002.53.0
111 Leopold Martin Växjö SK 1424 5.5302500003.02.5
112 Anna Lindgren Lunds ASK 1605 5.0500000005.0
113 Klas Pettersson SA Fenix Springa 0 5.0500000005.0
114 Pontus Fogelberg En Passant, Sved 1350 5.0500000005.0
115 Motee Assaf Harplinge SS-Hal 1461 5.0500000005.0
116 Marcus Sylvan Linköpings ASS 1477 5.0500000005.0
117 Patrick Ambrus Malmö SS 1472 5.0500000005.0
118 Carl Martin Sikström SK Mumien 1561 5.0500000005.0
119 Mohammed Ali Jeferli SK Rockaden, Sth 1378 5.0500000005.0
120 Hugo Pilström Mälaröarnas SS 1473 5.0500000005.0
121 Gabriel Wallerstedt Kristallens SK 1621 5.0500000005.0
122 Harry Tiik Estonia 0 5.0500000005.0
123 Jüri Reinson Estonia 1432 5.0500000005.0
124 Markus Edberg Eslövs SK 0 5.0302000002.03.0
125 Emanuel Rosenthal Wasa SK 0 4.5450000004.5
126 Stefan Sjöblom SK Kamraterna 0 4.5450000004.5
127 Olof Johannesson Växjö SK 1586 4.5450000004.5
128 Edvin Mossblad Växjö SK 1431 4.5450000004.5
129 Alireza Zahedi Malmö SS 1378 4.5450000004.5
130 Hampus Eriksson Helsingborgs ASK 1359 4.5450000004.5
131 Mikael Kelada Kristineberg SK 1524 4.5450000004.5
132 Ingvar Svensson Ölands SS 1472 4.5450000004.5
133 Patrick Rask SK Bara Bönder 1434 4.5450000004.5
134 Simon Ingelman-Sundberg Gävle SA 1482 4.5450000004.5
135 Hans Roine Kungstornet 1498 4.5450000004.5
136 Örjan Hammarström Västerås ASK 1628 4.5450000004.5
137 Kardo Omar Västerås SK 1307 4.5450000004.5
138 Anton Hägermark Västerås SK 1348 4.5450000004.5
139 Alexander Hörngren Örebro SS 1540 4.5450000004.5
140 Alva Sörensen SK Rockaden, Sth 1285 4.5450000004.5
141 Timothy Skog Harplinge SS-Hal 0 4.5301500001.53.0
142 Andreas Granath SS Manhem 1561 4.0400000004.0
143 Hugo Lindgren Kålltorps SS 1428 4.0400000004.0
144 Tomas Sundell Länsmansgårdens 0 4.0400000004.0
145 Herman Hallgard Värnamo SS 0 4.0400000004.0
146 Elias Glas Eslövs SK 0 4.0400000004.0
147 Elias Lundquist Ronneby SK 0 4.0400000004.0
148 Tuve Gustavsson Mälaröarnas SS 1294 4.0400000004.0
149 Danjel Nyberg Sollentuna SK 1418 4.0400000004.0
150 Max Lilja Schack i skolan, 1318 4.0400000004.0
151 Johan Granholm Kålltorps SS 1534 4.0400000004.0
152 Hugo Jakobsson Kristineberg SK 1309 4.0400000004.0
153 Stefan Karlsson Skromberga ASS 1439 4.0400000004.0
154 Jakob Gimstedt Linköpings ASS 1458 4.0400000004.0
155 Christian Zeman Malmö AS 1372 4.0400000004.0
156 Kim Smedberg Mälaröarnas SS 1363 4.0400000004.0
157 Cecilia Råvik Vaggeryds SK 1512 4.0400000004.0
158 Stig-Lennart Godin Ystads SS 1495 4.0400000004.0
159 Björn Fovér Kristineberg SK 1584 4.0400000004.0
160 Lucas Yuwei Wang IFK Hindås 0 4.0301000001.03.0
161 Karl Lindquist SK Sandlöparen 0 4.0301000001.03.0
162 Julia Petersson Lunds ASK 0 4.0202000000.02.02.0
163 Waldemar Paffrath Stenungsunds SK 0 3.5350000003.5
164 Shawn Wang Kålltorps SS 0 3.5350000003.5
165 Marcus Lindholm SS Manhem 1193 3.5350000003.5
166 Herman Enholm SK Rockaden, Sth 1309 3.5350000003.5
167 Fareed Ahmed Schack 08, Norrk 0 3.5350000003.5
168 Lukas Mirsch Helsingborgs ASK 0 3.5350000003.5
169 Mattias Hult Limhamns SK 1310 3.5350000003.5
170 Sahil Batra Linköpings ASS 0 3.5350000003.5
171 György Mezei Malmö SS 0 3.5350000003.5
172 Noah Gebre Hiwot Malmö AS 0 3.5350000003.5
173 Alexander Nyberg Kristineberg SK 0 3.5350000003.5
174 Daniel Enfors Wasa SK 1393 3.5350000003.5
175 Tess Lindén Örebro SS 1169 3.5350000003.5
176 Olof Söderquist SK Sandlöparen 0 3.5350000003.5
177 Elsa Wass Västerås SK 1357 3.5350000003.5
178 Olle Karlsson Sala SK 1381 3.5350000003.5
179 Akash Mitra Uppsala SSS 1544 3.5350000003.5
180 Ragnar Jäppinen Uppsala SSS 1198 3.5350000003.5
181 Bengt Persson Lunds ASK 1439 3.5350000003.5
182 Andy Voong Finja SK 0 3.5201500001.52.0
183 Joel Storme SS Manhem 0 3.0300000003.0
184 Claes Brauer SS Manhem 1422 3.0300000003.0
185 Oscar Nordin SS Manhem 1402 3.0300000003.0
186 Nils Ledin SK Kamraterna 1548 3.0300000003.0
187 Jakob Augustini Västerviks ASK 0 3.0300000003.0
188 Emil Wu Kristineberg SK 0 3.0300000003.0
189 Marius Schriever-Abeln Harplinge SS-Hal 0 3.0300000003.0
190 Philip Kvarnhäll Harplinge SS-Hal 0 3.0300000003.0
191 Hugo Nyberg Trojanska Hästen 0 3.0300000003.0
192 Daniils Platkovs Trojanska Hästen 1240 3.0300000003.0
193 Håkan Lundh SS Allians, Skän 1566 3.0300000003.0
194 Jung Hyun Seo SS 4 Springare 1249 3.0300000003.0
195 Adam Bjälesjö Hultsfreds SK 1375 3.0300000003.0
196 Robin Svensk Limhamns SK 0 3.0300000003.0
197 Marcus Voong Finja SK 1015 3.0300000003.0
198 Emil Jabiyev Lunds ASK 0 3.0300000000.03.0
199 Kristian Andersson En Passant, Sved 1265 3.0300000003.0
200 Sandhya Thantla Solna SS 1253 3.0300000003.0
201 Allan Gaudras Kristallens SK 1386 3.0300000003.0
202 Oscar Sandén Wiezell Trojanska Hästen 0 3.0300000003.0
203 Victoria Strömberg Gävle SA 1171 3.0300000003.0
204 Daniel Chan Västerås SK 0 3.0300000003.0
205 Christer Carmegren Västerås SK 1297 3.0300000003.0
206 David Chan Västerås SK 0 3.0300000003.0
207 Fredrik Juhlin Landskrona SK 1273 3.0300000003.0
208 Susanne Ellerstrand Engelholms SK 1436 3.0300000003.0
209 Erik Sandelin Nolereds SK 1166 3.0201000002.01.0
210 Ella Nilsson Trojanska Hästen 0 3.0201000002.01.0
211 Johan Rydstedt Malmö AS 0 3.0201000001.02.0
212 Mattias Olsson Ljungby SK 0 3.0101010001.01.01.0
213 Love Mentzoni Stenungsunds SK 0 2.5250000002.5
214 Leo Wu Kristineberg SK 0 2.5250000002.5
215 Lars-Gunnar Karlsson Vaggeryds SK 1420 2.5250000002.5
216 Anders Lundberg Ljungby SK 0 2.5250000002.5
217 Alex Sahlström Linköpings ASS 0 2.5250000002.5
218 Lars Eric Boregren Limhamns SK 0 2.5250000002.5
219 Jun Jun Wei Linköpings ASS 0 2.5250000002.5
220 Alrik Andersson En Passant, Sved 0 2.5250000002.5
221 Amadeus Dåderman Trojanska Hästen 0 2.5250000002.5
222 Oscar Håkonsen Larsson Västerås SK 1068 2.5250000002.5
223 Bear Fahradin Västerås SK 1114 2.5250000002.5
224 Qambar Hezare Västerås SK 0 2.5250000002.5
225 Zakarias Råvik Vaggeryds SK 1404 2.5250000002.5
226 Emil Henriques Örgryte SK 0 2.0200000002.0
227 William Tengstrand-Nugent Finja SK 0 2.0200000002.0
228 Stig Pettersson Oskarshamns SS 0 2.0200000002.0
229 Andreas Nordman Östersunds SS 1088 2.0200000002.0
230 Simon Persson Holm Wasa SK 0 2.0200000002.0
231 Rickard Fredholm Västerås SK 0 2.0200000002.0
232 Irmelin Celsing Västerås SK 0 2.0200000002.0
233 Tomas Richtnér SK Passanten 0 2.0200000002.0
234 Rocky Wernerman Stora Vika SK 1085 2.0200000002.0
235 Vide Löfgren Schack 08, Norrk 0 1.5150000001.5
236 Lars Crone Nielsen Limhamns SK 0 1.5150000001.5
237 Max Karlsson Harplinge SS-Hal 0 1.0100000001.0
238 Sigvard Åkesson Malmö AS 0 1.0100000001.0
239 Lilly Holm Majlund Stora Vika SK 0 1.0100000001.0
240 Peter Kvist Länsmansgårdens 0 0.000.0
241 Oliwer Paffrath Stenungsunds SK 0 0.000.0

Deltagare är placerade i slumpvis ordning. Inlottningsnummer och spelprogram publiceras senare.