Hasselbacken/Wasa Schackklubbs 100-årsjubileumsturnering 2017     Download as PDF

NAMNKLUBBRANKING 1/8DISTRIKTBETALTAVPRICKAD
1 GM Nils Grandelius Eksjö SK 2644 Smålands SF
2 GM Jon Ludvig Hammer SK Rockaden, Sthlm 2631 Stockholms SF
3 GM Vladimir Epishin Russia 2541 Länder
4 GM Erik Blomqvist SK Rockaden, Sthlm 2525 Stockholms SF
5 GM Axel Smith Lunds ASK 2507 Skånes SF
6 GM Jonny Hector Limhamns SK 2482 Skånes SF
7 GM Tom Wedberg Wasa SK 2461 Stockholms SF
8 GM Lars Karlsson SK Rockaden, Sthlm 2449 Stockholms SF
9 GM Pontus Carlsson Eksjö SK 2449 Smålands SF
10 GM Pia Cramling Wasa SK 2448 Stockholms SF
11 Jung Min Seo Stockholms SS 2448 Stockholms SF
12 GM Ralf Åkesson Västerås SK 2445 Västmanlands SF
13 GM Harry Schüssler Eksjö SK 2419 Smålands SF
14 IM Rauan Sagit SK Team Viking 2408 Roslagens SF
15 IM Dan Cramling SK Team Viking 2381 Roslagens SF
16 FM Erik Hedman SK Rockaden, Sthlm 2376 Stockholms SF
17 FM Anders Livner Farsta SK 2364 Stockholms SF
18 IM Axel Ornstein Eksjö SK 2339 Smålands SF
19 IM Nad Titus Petre Romania 2328 Länder
20 GM Juan Bellon Lopez Wasa SK 2319 Stockholms SF
21 Jan-Olov Lind Ervalla SS 2254 Örebro läns SF
22 FM Anders Grandell SK Team Viking 2243 Roslagens SF
23 FM Nils-Åke Malmdin Gnarps SK 2226 Hälsinglands SF
24 CM Carl Fredrik Johansson Upsala ASS 2204 Upplands SF
25 Magnus Wahlbom Rödeby SK 2194 Blekinge SF
26 CM Peter Collett Wasa SK 2186 Stockholms SF
27 Patrick Drugge Schack 08, Norrköping 2183 Östergötlands SF
28 Markus Örndahl Västerås SK 2175 Västmanlands SF
29 Lennart Evertsson Kungstornet 2166 Stockholms SF
30 Bo Adler SödraSASS 2163 Stockholms SF
31 FM Peder Berkell Wasa SK 2159 Stockholms SF
32 Bengt-Ola Isetoft Sandvikens SK 2157 Gästriklands SF
33 Kent Ängskog Horndals SK 2139 Dalarnas SF
34 Jussi Jakenberg SS 4 Springare 2127 Stockholms SF
35 Johan Sigeman Lunds ASK 2118 Skånes SF
36 WIM Viktoria Johansson Kristallens SK 2106 Stockholms SF
37 Simon Marder Pyramidens SK 2058 Stockholms SF
38 Jan Verendel Wasa SK 2053 Stockholms SF
39 Björn Särén Karlstad AS 2051 Värmlands SF
40 Nils Carlsson Stockholms SS 2047 Stockholms SF
41 Krister Jönsson Örebro SS 2038 Örebro läns SF
42 Ralph Halleröd Wasa SK 2020 Stockholms SF
43 Lennarth Eriksson Wasa SK 2006 Stockholms SF
44 Rune Evertsson Stockholms SS 1998 Stockholms SF
45 Thomas Franzén Arboga SK 1995 Västmanlands SF
46 WFM Emilia Horn Trojanska Hästen 1976 Stockholms SF
47 WIM Borislava Borisova Wasa SK 1954 Stockholms SF
48 Nicklas Johansson Stockholms SS 1934 Stockholms SF
49 Ulf Brehmer Wasa SK 1926 Stockholms SF
50 WFM Susanna Berg Laachiri Stockholms SS 1919 Stockholms SF
51 Martin Skjöldebrand Tyresö SK 1906 Stockholms SF
52 Johan Sterner Wasa SK 1894 Stockholms SF
53 Hans Rånby Wasa SK 1884 Stockholms SF
54 Svante Wedin Tyresö SK 1882 Stockholms SF
55 Pål Magnussen Säffle SK 1880 Värmlands SF
56 Niclas Hedin Wasa SK 1878 Stockholms SF
57 Jonathan Bernhard Heby SS 1860 Upplands SF
58 Johann Skulason Majornas SS 1853 Göteborgs SF
59 Hugo Wernberg Wasa SK 1826 Stockholms SF
60 Göran Lindh Stockholms SS 1825 Stockholms SF
61 Christian Hammerman Stockholms SS 1818 Stockholms SF
62 Lennart Gunnarsson SS Gambit, Norrtälje 1815 Roslagens SF
63 Karl-Gustav Sjölund Wasa SK 1788 Stockholms SF
64 Christer Johansson Stockholms SS 1759 Stockholms SF
65 Martin Therus Hässelby SK 1742 Stockholms SF
66 Cajsa Lindberg SS Kalmarunionen 1729 Smålands SF
67 Pablo Dias Stockholms SS 1722 Stockholms SF
68 Lars Pettersson Heby SS 1690 Upplands SF
69 Jan Claesson Pyramidens SK 1611 Stockholms SF
70 Göran Bergström Solna SS 1610 Stockholms SF
71 Sebastian Ivarsson Kristallens SK 1593 Stockholms SF
72 Martin Werner SK Rockaden, Sthlm 1561 Stockholms SF
73 Eric Skoglund Wasa SK 1504 Stockholms SF
74 Alexander Lindén Örebro SS 1465 Örebro läns SF
75 Axel Falkevall Trojanska Hästen 1458 Stockholms SF
76 Martin Strömgård Wasa SK 1442 Stockholms SF
77 Johannes Martin Växjö SK 1406 Smålands SF
78 Max Isaksson Trojanska Hästen 1356 Stockholms SF
79 Philip Isaksson Trojanska Hästen 1249 Stockholms SF
80 Vida Radon Seniorschack Stockholm 1196 Stockholms SF
81 Curt Wrangö Stockholms SS 1169 Stockholms SF
82 Anastasia Tolstoy Wasa SK 1168 Stockholms SF
83 Tony Aperia Stockholms SS 0 Stockholms SF
84 Hjalmar Holm Wasa SK 0 Stockholms SF
85 Zulfiya Mirabdulla SS 4 Springare 0 Stockholms SF
86 Lennart Wretljung Wasa SK 0 Stockholms SF

Deltagare är placerade i slumpvis ordning. Inlottningsnummer och spelprogram publiceras senare.