CellaVision Chess Cup 2017     Download as PDF

NAMNKLUBBRANKING 1/4DISTRIKTBETALTAVPRICKAD
GM Alexei Shirov Latvia 2693 Länder JA
GM Sergey Volkov Russia 2631 Länder JA
GM Ivan Saric Croatia 2609 Länder JA
GM Evgenij Miroshnichenko Ukraine 2606 Länder JA
GM Oleg Korneev Spain 2594 Länder JA
GM Kaido Külaots Lunds ASK 2588 Skånes SF JA
GM Evgeny E Vorobiov Russia 2584 Länder JA
GM Vladimir Epishin Russia 2574 Länder JA
GM Sabino Brunello Italy 2563 Länder JA
GM Hedinn Steingrimsson Iceland 2562 Länder JA
GM Marcin Dziuba Poland 2556 Länder JA
GM Alon Greenfeld Israel 2550 Länder JA
GM Boris Chatalbashev Bulgaria 2546 Länder JA
GM Davorin Kuljasevic Croatia 2542 Länder JA
GM Vladimir Burmakin Russia 2518 Länder JA
GM Twan Burg Netherlands 2511 Länder JA
GM Axel Smith Lunds ASK 2505 Skånes SF JA
GM Tiger Hillarp Persson Malmö AS 2503 Skånes SF JA
GM Hans Tikkanen Lunds ASK 2502 Skånes SF JA
GM Jonny Hector Limhamns SK 2498 Skånes SF JA
GM Zbigniew Pakleza Poland 2489 Länder JA
GM Vitaly Teterev Belarus 2487 Länder JA
GM Efstratios Grivas Greece 2482 Länder JA
GM Andrej Deviatkin Russia 2481 Länder JA
GM Daniel Semcesen Lunds ASK 2476 Skånes SF JA
GM Pia Cramling Wasa SK 2452 Stockholms SF JA
GM Alfonso Romero Holmes Spain 2449 Länder JA
GM Lars Karlsson SK Rockaden, Sthlm 2446 Stockholms SF JA
GM Vladimir Okhotnik France 2420 Länder JA
GM Jens Kristiansen Denmark 2403 Länder JA
FM Deniz Arman Kristallens SK 2386 Stockholms SF
GM Carsten Höi Åstorps SS 2372 Nordvästra Skånes SF JA
IM Iva Videnova Bulgaria 2370 Länder JA
GM Juan Manuel Bellón López Spain 2342 Länder JA
FM Srinath Rao SV India 2312 Länder
WGM Nargiz Umudova Azerbaijan 2228 Länder JA
Daniel Ronneland Skara SS 2213 Västergötlands SF
CM Carl Fredrik Johansson Upsala ASS 2178 Upplands SF
Max Wahlund Linköpings ASS 2162 Östergötlands SF
FM Harshal Shahi India 2130 Länder
Per Skjoldager Lunds ASK 2126 Skånes SF JA
Patrik Nilsson Hask Helsingborgs ASK 2112 Nordvästra Skånes SF
Birger Wenzel Wasa SK 2086 Stockholms SF
Anders Persson Harplinge SS-Halmstad 2078 Hallands SF JA
Leo Crevatin SK Rockaden, Sthlm 2074 Stockholms SF
Joachim Bergré Alingsås SS 2073 Västergötlands SF
Mikael Svensson Landskrona SK 2057 Nordvästra Skånes SF
Patrik Nilsson Limhamns SK 2033 Skånes SF
Lennart Friberg Skara SS 2030 Västergötlands SF
Stefan Håkansson Helsingborgs ASK 1983 Nordvästra Skånes SF
Love Ivraeus Örebro SS 1982 Örebro läns SF
Rickard Dahlström Skara SS 1969 Västergötlands SF
Anders Sandström SK Mumien 1952 Skånes SF
Anna Cramling SK Team Viking 1939 Roslagens SF JA
Ulf Persson Lunds ASK 1937 Skånes SF
Sven Degerfeldt SS Manhem 1934 Göteborgs SF
Johannes Sandvall SK Mumien 1868 Skånes SF
Jan Andersson Ervalla SS 1843 Örebro läns SF
Victor Ufnarovski Lunds ASK 1807 Skånes SF JA
Alexander Nord Lunds ASK 1748 Skånes SF
Ulf Norevall Upsala ASS 1730 Upplands SF
Björn-Åke Andersson Ronneby SK 1726 Blekinge SF
Bengt Kvisth Limhamns SK 1721 Skånes SF
Joakim Wahlström Malmö AS 1691 Skånes SF JA
Magnus Olsson Linköpings ASS 1668 Östergötlands SF
Lars Persson Skromberga ASS 1601 Nordvästra Skånes SF
Christer Landgren Ystads SS 1550 Skånes SF
Erik Dingertz Kristallens SK 1541 Stockholms SF
Stig-Lennart Godin Ystads SS 1488 Skånes SF JA
Fabian Andersson Ronneby SK 1352 Blekinge SF
Dan Ljungstam Schack 08, Norrköping 1094 Östergötlands SF

Deltagare är placerade i slumpvis ordning. Inlottningsnummer och spelprogram publiceras senare.