Lilla Cellavision Chess Cup 2017     Download as PDF

NAMNKLUBBRANKING 1/8SP+=-POÄNGKV.P
1 Adrian Söderström Fagerviks SK 1565E 8 800 8.034.50
2 Sakarias Jussila Helsingborgs ASK 1570E 8 611 6.538.00
3 Jan Johansson Lunds ASK 1487E 8 521 6.032.00
4 Lorik Sadiku Kristineberg SK 1536E 8 602 6.030.00
5 William Johansson Lunds ASK 1315E 8 431 5.533.00
6 Caspian Fowler Wales 1239E 8 431 5.531.50
7 Majed Fakhr Eldin Helsingborgs ASK 1447E 8 512 5.531.00
8 Pia Fransson Limhamns SK 1494E 8 503 5.039.00
9 Andreas Fureby Eslövs SK 1576E 8 422 5.035.50
10 Ludvig Morell Lunds ASK 1278E 8 422 5.035.00
11 Elizabeth Johansson Eslövs SK 1492E 8 422 5.032.50
12 Adam Morell Lunds ASK 1418E 8 341 5.032.00
13 Vidar Grahn Trojanska Hästen 1391E 8 503 5.026.00
14 Hamid Kharraziha Lunds ASK 1505E 8 413 4.539.00
15 David Petersson Lunds ASK 1429E 8 413 4.538.00
16 Cai Jussila Helsingborgs ASK 1580E 8 413 4.534.50
17 Simon Sjö SK Sandlöparen 1343E 8 413 4.533.00
18 Oscar Nabbing Nolereds SK 1410E 8 332 4.531.00
19 Asker Malmström Malmö AS 1408E 8 413 4.530.00
20 Fabian Andersson Ronneby SK 1402E 8 413 4.528.00
21 Johan Grahn Trojanska Hästen 1350E 8 323 4.036.00
22 Per Rasmussen Denmark 1544E 8 404 4.034.00
23 Oliver Nilsson Trojanska Hästen 1423E 8 404 4.033.50
24 Simon Håkansson Lunds ASK 1379E 8 323 4.032.00
25 Ywonne Wetterling Växjö SK 1483E 8 323 4.032.00
26 Alexander Ström-Engdahl SS Manhem 1499E 8 323 4.026.50
27 Ragnar Jäppinen Uppsala SSS 1185E 8 404 4.026.00
28 Jakob Augustini Västerviks ASK 0 8 323 4.025.50
29 Göran Steffert Finja SK 1585E 8 323 4.025.00
30 Stein Jörgensen Ystads SS 1516E 8 233 3.537.00
31 Lukas Lindborg Hultsfreds SK 1321E 8 233 3.527.00
32 Lukas Mirsch Helsingborgs ASK 0 8 314 3.526.50
33 Bengt Persson Lunds ASK 1431E 8 314 3.525.50
34 Johanna Nabbing Nolereds SK 1239E 8 305 3.031.50
35 Max Rasmusson Ystads SS 1387E 8 305 3.031.00
36 Johan Sjölander Landskrona SK 1250E 8 224 3.028.00
37 Emil Jabiyev Lunds ASK 1418S 8 305 3.027.50
38 Sebastian Gerdes Trojanska Hästen 1341E 8 305 3.026.50
39 Kristian Andersson En Passant, Svedala 1281E 8 305 3.026.00
40 William Tengstrand-Nugent Finja SK 1068S 8 305 3.025.50
41 Oscar Morell Lunds ASK 0 8 224 3.022.00
42 Alrik Andersson En Passant, Svedala 0 8 305 3.020.00
43 Andy Voong Finja SK 1172S 8 215 2.525.00
44 Marcus Voong Finja SK 1015E 8 206 2.028.50
45 Aleksander Shleev Lunds ASK 0 8 206 2.021.50
46 William Steffert Finja SK 1148S 8 206 2.018.50
47 Maja Jepson Limhamns SK 1204S 8 116 1.524.00
48 Erik Sandelin Nolereds SK 1166E 8 017 0.523.00
 
detaljerad tabell
 

Rond 1Rond 2Rond 3Rond 4Rond 5Rond 6Rond 7Rond 8


BordVITELOSVARTELORESULTAT
1Adrian Söderström1565E-Andreas Fureby1576E1 - 0
2Sakarias Jussila1570E-William Johansson1315E½ - ½
3Lorik Sadiku1536E-Pia Fransson1494E1 - 0
4Jan Johansson1487E-David Petersson1429E1 - 0
5Majed Fakhr Eldin1447E-Fabian Andersson1402E1 - 0
6Adam Morell1418E-Ludvig Morell1278E½ - ½
7Caspian Fowler1239E-Per Rasmussen1544E1 - 0
8Simon Sjö1343E-Hamid Kharraziha1505E½ - ½
9Johan Grahn1350E-Elizabeth Johansson1492E0 - 1
10Oscar Nabbing1410E-Asker Malmström1408E½ - ½
11Stein Jörgensen1516E-Vidar Grahn1391E0 - 1
12Lukas Mirsch-Cai Jussila1580E0 - 1
13Jakob Augustini-Ywonne Wetterling1483E½ - ½
14Sebastian Gerdes1341E-Göran Steffert1585E0 - 1
15Johanna Nabbing1239E-Alexander Ström-Engdahl1499E0 - 1
16Lukas Lindborg1321E-Bengt Persson1431E½ - ½
17Max Rasmusson1387E-Oliver Nilsson1423E0 - 1
18Emil Jabiyev1418S-Simon Håkansson1379E0 - 1
19Andy Voong1172S-Ragnar Jäppinen1185E0 - 1
20Johan Sjölander1250E-Oscar Morell½ - ½
21Marcus Voong1015E-Kristian Andersson1281E0 - 1
22William Steffert1148S-Alrik Andersson0 - 1
23Maja Jepson1204S-William Tengstrand-Nugent1068S0 - 1
24Aleksander Shleev-Erik Sandelin1166E1 - 0