Uppsala Möte     Download as PDF

NAMNKLUBBRANKING 1/11DISTRIKTBETALTAVPRICKAD
1 IM Jonathan Westerberg SK Team Viking 2493 Roslagens SF JA
2 GM Thomas Ernst Farsta SK 2371 Stockholms SF JA
3 FM Johan Norberg Västerås SK 2303 Västmanlands SF JA
4 Henrik Malm Lindberg Upsala ASS 2226 Upplands SF JA
5 Joakim Nyander Schack 08, Norrköping 2163 Östergötlands SF JA
6 Kim Nygren Burgsvik Alva SK 2152 Gotlands SF JA
7 Stefan Hörbing Örebro SS 2100 Örebro läns SF JA
8 Hampus Sörensen SK Rockaden, Sthlm 2100 Stockholms SF JA
9 Emanuel Sundin Gnarps SK 2054 Hälsinglands SF JA
10 Peter Bytar Schack 78, Uppsala 2023 Upplands SF JA
11 Leo Crevatin SK Rockaden, Sthlm 2007 Stockholms SF JA
12 Kurt Ekelund Upsala ASS 1990 Upplands SF JA
13 Yashar Adellian Schack 08, Norrköping 1960 Östergötlands SF JA
14 Vitus Buchert Uppsala SSS 1955 Upplands SF JA
15 Erland Jäppinen Uppsala SSS 1946 Upplands SF
16 Gunnar Marklund Schack 78, Uppsala 1929 Upplands SF JA
17 Seved Nylund Upsala ASS 1924 Upplands SF JA
18 Jonathan Bernhard Heby SS 1892 Upplands SF JA
19 Anders Åström Bodens SK 1879 Norrbottens SF JA
20 Bo Nyberg Upsala ASS 1866 Upplands SF JA JA
21 Nils Erik Berglund Upsala ASS 1858 Upplands SF JA
22 Björn Lundberg Borlänge SK 1833 Dalarnas SF JA
23 Gustav Carlsson Heby SS 1828 Upplands SF JA
24 Kenneth Ekman Upsala ASS 1825 Upplands SF JA
25 Ulf Norevall Upsala ASS 1818 Upplands SF JA
26 Akash Mitra Uppsala SSS 1814 Upplands SF JA
27 Torbjörn Bäcklin Upsala ASS 1799 Upplands SF JA
28 Anders Vallgren Upsala ASS 1753 Upplands SF JA
29 Jonatan Pinheiro Diamant Uppsala SSS 1743 Upplands SF JA
30 Lars Pettersson Heby SS 1731 Upplands SF
31 Rickard Myrberg Schack 78, Uppsala 1727 Upplands SF JA
32 Melvin Vu Snabba Löparen 1712 Södermanlands SF JA
33 Björn Löfström Katrineholms SK 1709 Södermanlands SF JA
34 Arne Lindström Borlänge SK 1698 Dalarnas SF JA
35 Christopher Jernberg Västerås SK 1656 Västmanlands SF
36 Ashoke Mitra Upsala ASS 1650 Upplands SF JA
37 Håkan Lönsjö SS Delectus 1640 Stockholms SF
38 Per Nyberg Upsala ASS 1637 Upplands SF JA
39 Istvan Orci Motala Schacksällskap 1531 Östergötlands SF JA
40 Vidar Grahn Trojanska Hästen 1494 Stockholms SF JA
41 Helena Hellmér Solna SS 1480 Stockholms SF JA
42 Patrik Harlin Smarta Bodens Schackskola 0 Norrbottens SF JA

Deltagare är placerade i slumpvis ordning. Inlottningsnummer och spelprogram publiceras senare.