Hasselbacken Chess Open 2017     Download as PDF

NAMNKLUBBRANKING 1/10DISTRIKTBETALTAVPRICKAD
GM Ralf Åkesson Västerås SK 2456 Västmanlands SF
FM Jung Min Seo Stockholms SS 2435 Stockholms SF
IM Pontus Sjödahl Västerås SK 2413 Västmanlands SF
IM Rauan Sagit SK Team Viking 2413 Roslagens SF
IM Axel Ornstein Eksjö SK 2344 Smålands SF
FM Kaan Kücüksari Lunds ASK 2315 Skånes SF
FM Jan Lundin Farsta SK 2312 Stockholms SF
GM Juan Bellon Lopez Wasa SK 2311 Stockholms SF
FM Milton Pantzar SK Team Viking 2229 Roslagens SF
Gunnar Johansson Solna SS 2200 Stockholms SF
CM Peter Collett Wasa SK 2189 Stockholms SF
Lennart Evertsson Kungstornet 2184 Stockholms SF
Armin Namini Farsta SK 2180 Stockholms SF
FM Josef Ask Västerviks ASK 2166 Smålands SF
Bo Adler SödraSASS 2156 Stockholms SF
Tim Willinger Kristallens SK 2149 Stockholms SF
Axel Berglind SK Rockaden, Sthlm 2142 Stockholms SF
Jon Eriksson Finland 2137 Länder
FM Mikael Näslund Kristallens SK 2137 Stockholms SF
Lars Inglander Jönköpings SS 2101 Smålands SF
Gabriel Nguyen Linköpings ASS 2091 Östergötlands SF
Jesper Thiborg Kungstornet 2089 Stockholms SF
Hampus Sörensen SK Rockaden, Sthlm 2085 Stockholms SF
Lennart Fransson Majornas SS 2076 Göteborgs SF
Leo Crevatin SK Rockaden, Sthlm 2073 Stockholms SF
Jan Verendel Wasa SK 2071 Stockholms SF
Tommy Ilmoni Finland 2069 Länder
Johan Björkeroth Schack 08, Norrköping 2063 Östergötlands SF
FM Laith Al Waeli SS Manhem 2060 Göteborgs SF
CM Max Wahlund Linköpings ASS 2058 Östergötlands SF
Nils Carlsson Stockholms SS 2047 Stockholms SF JA
Gabriel Svorono SK Rockaden, Sthlm 2047 Stockholms SF
Edvin Trost SK Rockaden, Sthlm 2039 Stockholms SF
Juan-Pablo Fernandez Upsala ASS 2036 Upplands SF
Bengt Sjödin Stockholms SS 2029 Stockholms SF
Peter Bytar Schack 78, Uppsala 2016 Upplands SF
Jacob Jönsson SK Sandlöparen 2011 Skånes SF
Frederik Bastøe-Natvik Norway 1997 Länder
Rune Evertsson Stockholms SS 1991 Stockholms SF
Peter Carlsten Stockholms SS 1985 Stockholms SF JA
Patrik Wikström Sandvikens SK 1979 Gästriklands SF
Jan Viberg SK Örnen 1945 Ångermanlands SF
Anna Cramling SK Team Viking 1943 Roslagens SF
Joakim Sparv Arboga SK 1943 Västmanlands SF
WFM Susanna Berg Laachiri Stockholms SS 1919 Stockholms SF
Felix Ytterberg Kristallens SK 1905 Stockholms SF
Kjell-Åke Andersson Karlstad AS 1904 Värmlands SF
Olof Sjödahl Malmö AS 1898 Skånes SF
Stephan Briem Iceland 1895 Länder
Svante Wedin Tyresö SK 1891 Stockholms SF
Tomas Bragesjö Eskilstuna SK 1885 Södermanlands SF
Hans Rånby Wasa SK 1881 Stockholms SF
Hans Eriksson SK Rockaden, Sthlm 1877 Stockholms SF
Dick Viklund Stockholms SS 1876 Stockholms SF JA
Bo Nyberg Upsala ASS 1875 Upplands SF JA
Philip Sandberg SK Rockaden, Sthlm 1871 Stockholms SF
Jacob Ljunggren Ervalla SS 1870 Örebro läns SF
Jon Kåre Myrene Norway 1864 Länder
Anders Kvarby Majornas SS 1861 Göteborgs SF JA
CM Mikael Helin Stockholms SS 1844 Stockholms SF
Bachtijar Iminov SS 4 Springare 1841 Stockholms SF
Johan Wiklund Schack 08, Norrköping 1833 Östergötlands SF JA
Victor Muntean SSK Hammarö 1827 Värmlands SF
Mårten Garner Linköpings ASS 1826 Östergötlands SF
Kjell Persson Tyresö SK 1824 Stockholms SF
Hugo Wernberg Wasa SK 1821 Stockholms SF
William Olsson Örgryte SK 1819 Göteborgs SF
Gunnar Kärrlander Fagerviks SK 1819 Medelpads SF
Jonas Wålinder Sundsvalls SS 1807 Medelpads SF
Farqad Ammoor Eskilstuna SK 1805 Södermanlands SF
Björn Knöppel Wasa SK 1794 Stockholms SF JA
Sture Lindberg Kristallens SK 1772 Stockholms SF
Ronny Heijdenberg Fagerviks SK 1767 Medelpads SF
Kjell Jernselius Kungstornet 1763 Stockholms SF
Christer Johansson Stockholms SS 1759 Stockholms SF JA
Geir Brobakken Norway 1743 Länder
Rickard Myrberg Schack 78, Uppsala 1743 Upplands SF
Bo Jörstål Nyköpings ASK 1740 Södermanlands SF JA
Arvin Rasti Örgryte SK 1737 Göteborgs SF
Henrik Johansson Östersunds SS 1725 Jämtland-Härjedalens SF
Jan Krüger Majornas SS 1723 Göteborgs SF
Anders Kallin SK Pjäsen 1721 Stockholms SF
Kenneth Fahlberg Sundsvalls SS 1716 Medelpads SF
Lars-Erik Hasselgren SK Rockaden Umeå 1698 Västerbottens SF
Daniel Ivarsson SK Rockaden, Sthlm 1681 Stockholms SF
Oscar Jönsson SK Sandlöparen 1660 Skånes SF
Göran Bergström Solna SS 1610 Stockholms SF
Mats Ahlstrand Linköpings ASS 1609 Östergötlands SF
Jacob Hagström Mälaröarnas SS 1599 Stockholms SF
Erik Dingertz Kristallens SK 1594 Stockholms SF
Albin Östling Eskilstuna SK 1594 Södermanlands SF
Christopher Jernberg Västerås SK 1590 Västmanlands SF
Mohammed Ali Jeferli SK Rockaden, Sthlm 1530 Stockholms SF
Helena Hellmér Solna SS 1497 Stockholms SF
Nadeem Amoor Stockholms SS 1491 Stockholms SF
Axel Falkevall Trojanska Hästen 1482 Stockholms SF
Bo Bredenhof Västerås SK 1477 Västmanlands SF
Vidar Grahn Trojanska Hästen 1474 Stockholms SF
Susanne Ellerstrand Engelholms SK 1436 Nordvästra Skånes SF
Benedikt Briem Iceland 1435 Länder
Ewert Ivarson Nyköpings ASK 1432 Södermanlands SF
Vida Radon Seniorschack Stockholm 1196 Stockholms SF
Anastasia Tolstoy Wasa SK 1168 Stockholms SF
Solomia Truskavetska Wasa SK 1064 Stockholms SF
Stian Stengrundet Norway 0 Länder
Oscar Wollmann Täby SK 0 Stockholms SF
Mikael Åberg Fagerviks SK 0 Medelpads SF
Radu Cernea Kungstornet 0 Stockholms SF

Deltagare är placerade i slumpvis ordning. Inlottningsnummer och spelprogram publiceras senare.