Malmö Open 2017     Download as PDF

NAMNKLUBBRANKING 1/11DISTRIKTBETALTAVPRICKAD
GM Tiger Hillarp Persson Malmö AS 2531 Skånes SF JA
GM Ralf Åkesson Västerås SK 2447 Västmanlands SF
IM Axel Ornstein Eksjö SK 2343 Smålands SF JA
Malte Burwick Upsala ASS 2248 Upplands SF
CM Anders Nilsson Helsingborgs ASK 2205 Nordvästra Skånes SF
Daniel Lundqvist Malmö AS 2199 Skånes SF
Stefan Kalhorn Germany 2159 Länder
FM Mikael Näslund Kristallens SK 2152 Stockholms SF
CM Ludvig Carlsson Västerås SK 2147 Västmanlands SF
Tom Borvander SK Kamraterna 2143 Göteborgs SF
Lars Åström Limhamns SK 2132 Skånes SF
Peter Lundstedt Rödeby SK 2105 Blekinge SF
Mats Harrén Nolereds SK 2101 Göteborgs SF
Leif Svensson SK Kamraterna 2081 Göteborgs SF JA
Jörgen Karlsson Västerviks ASK 2081 Smålands SF JA
CM Max Wahlund Linköpings ASS 2075 Östergötlands SF JA
Richard Valet Germany 2031 Länder
Edvin Trost SK Rockaden, Sthlm 2017 Stockholms SF
Roland Johansson En Passant, Svedala 1985 Skånes SF
Ulf Karlsson Limhamns SK 1967 Skånes SF
Sven Johansson En Passant, Svedala 1956 Skånes SF
Magnus Cedervall Limhamns SK 1941 Skånes SF
Per-Olof Gromark Örgryte SK 1931 Göteborgs SF
Finn Broman Limhamns SK 1930 Skånes SF JA
Joakim Sparv Arboga SK 1925 Västmanlands SF JA
Firas Alsaied Ali Värnamo SS 1924 Smålands SF
Kjell-Åke Andersson Karlstad AS 1924 Värmlands SF
Sven Degerfeldt SS Manhem 1914 Göteborgs SF
Olof Sjödahl Malmö AS 1912 Skånes SF
Sten Bernhardsson Rödeby SK 1908 Blekinge SF
William Olsson Örgryte SK 1897 Göteborgs SF JA
Per Eriksson SS Kalmarunionen 1896 Smålands SF
Ronald Engström Markaryds SK 1894 Nordskånes SF
Anders Sandström SK Mumien 1888 Skånes SF
Per Eisele SK Bara Bönder 1852 Skånes SF
Ola Westerlund SK Kamraterna 1851 Göteborgs SF
CM Mikael Helin Stockholms SS 1837 Stockholms SF
Max Nimander Limhamns SK 1825 Skånes SF JA
Olov Hamilton Kristallens SK 1821 Stockholms SF JA
Ulf Norevall Upsala ASS 1818 Upplands SF JA
Gottfrid Sjödahl Malmö AS 1812 Skånes SF JA
Tore Andersson Markaryds SK 1784 Nordskånes SF
Kjell Jernselius Kungstornet 1782 Stockholms SF
Carlos Thörnberg Limhamns SK 1780 Skånes SF JA
Bengt Kvisth Limhamns SK 1757 Skånes SF
Anders Mattsson Borås-Fristad SK 1747 Västergötlands SF
Bo Jörstål Nyköpings ASK 1740 Södermanlands SF
Henrik Johansson Östersunds SS 1725 Jämtland-Härjedalens SF JA
Lennart Beijer Hultsfreds SK 1720 Smålands SF JA
Håkan Willard Malmö AS 1693 Skånes SF
Erik Dingertz Kristallens SK 1683 Stockholms SF JA
Esad Kahriman Landskrona SK 1668 Nordvästra Skånes SF
Arvin Rasti Örgryte SK 1667 Göteborgs SF JA
Kjell Stolpe Uddevalla SS 1663 Västergötlands SF
Sten Larsson Västerviks ASK 1658 Smålands SF
Bjarne Eiholt Denmark 1644 Länder
Håkan Warston SS Manhem 1639 Göteborgs SF
Sven-Ingvar Sundin Lunds ASK 1607 Skånes SF JA
Sven Olsson Skromberga ASS 1596 Nordvästra Skånes SF
Björn Fovér Kristineberg SK 1593 Skånes SF
Kajsa Nilsson Nolereds SK 1581 Göteborgs SF
Jamal Alnabhani Ronneby SK 1553 Blekinge SF
Torben William Petersen Denmark 1548 Länder
Lars Persson Skromberga ASS 1530 Nordvästra Skånes SF
Svante Norlander Lundby SS 1513 Göteborgs SF
Claus- Peter Diener Germany 0 Länder
Leif Lundqvist Upsala ASS 0 Upplands SF
Mogens Moe Denmark 0 Länder JA
Jonas Gromark Malmö AS 0 Skånes SF

Deltagare är placerade i slumpvis ordning. Inlottningsnummer och spelprogram publiceras senare.