Påskturneringen 2018     Download as PDF

NAMNKLUBBRANKING 1/2DISTRIKTBETALTAVPRICKAD
GM Hans Tikkanen Lunds ASK 2499 Skånes SF
FM Deniz Arman Stockholms SS 2369 Stockholms SF
FM Erik Malmstig SK Rockaden Umeå 2309 Västerbottens SF
Søren Bogø Denmark 2250 Länder
Kasper Damm Denmark 2210 Länder
Daniel Lundqvist Malmö AS 2196 Skånes SF
Patrick Drugge Schack 08, Norrköping 2196 Östergötlands SF
Peter Thorsbro Denmark 2156 Länder
Patrick Fransson Örgryte SK 2136 Göteborgs SF
CM Max Wahlund Linköpings ASS 2099 Östergötlands SF
William Olsson Örgryte SK 2086 Göteborgs SF
Klaus Nielsen Denmark 2053 Länder
Per Isaksson Kungstornet 2032 Stockholms SF
André Forsberg En Passant, Svedala 2027 Skånes SF
WFM Emilia Horn Trojanska Hästen 2008 Stockholms SF
Sigurd Kjelsbøl Huse Norway 1993 Länder
Ulf Karlsson Limhamns SK 1977 Skånes SF
Joel Sjöstrand Trojanska Hästen 1977 Stockholms SF
CM Mikael Helin Stockholms SS 1974 Stockholms SF
Hugo Wernberg Wasa SK 1959 Stockholms SF
Reto Sørensen Denmark 1950 Länder
Anders Sandström SK Mumien 1925 Skånes SF
Sören Sahlholm Västerås SK 1913 Västmanlands SF
Bengt Haag Horndals SK 1906 Dalarnas SF
Per-Olof Gromark Örgryte SK 1903 Göteborgs SF
Peter Trsavec Horndals SK 1899 Dalarnas SF
Johan Wiklund Schack 08, Norrköping 1885 Östergötlands SF
Tomas Bragesjö Eskilstuna SK 1882 Södermanlands SF
Gustav Törngren Örgryte SK 1879 Göteborgs SF
Felix Ytterberg Kristallens SK 1875 Stockholms SF
Görgen Andersson Hallsberg SS 1864 Örebro läns SF
Mårten Garner Linköpings ASS 1827 Östergötlands SF
Christopher Jernberg Västerås SK 1825 Västmanlands SF
Sebastian Ivarsson Kristallens SK 1806 Stockholms SF
Juha Koivuniemi Oskarshamns SS 1788 Smålands SF
Ulf Norevall Upsala ASS 1778 Upplands SF JA
Alexander Ström-Engdahl SS Manhem 1758 Göteborgs SF JA
Axel Falkevall Trojanska Hästen 1740 Stockholms SF
Bo Jörstål Nyköpings ASK 1701 Södermanlands SF
Joakim Wahlström Malmö AS 1697 Skånes SF JA
Henrik Johansson Östersunds SS 1664 Jämtland-Härjedalens SF
Cajsa Lindberg SS Kalmarunionen 1656 Smålands SF
Vidar Grahn Trojanska Hästen 1645 Stockholms SF
Erik Dingertz Kristallens SK 1629 Stockholms SF
Jamal Alnabhani Ronneby SK 1572 Blekinge SF
Jostein Langstrand Schack 08, Norrköping 1500 Östergötlands SF
Istvan Orci Motala Schacksällskap 1491 Östergötlands SF
Christer Carmegren Västerås SK 1363 Västmanlands SF
Leif Lundqvist Upsala ASS 0 Upplands SF

Deltagare är placerade i slumpvis ordning. Inlottningsnummer och spelprogram publiceras senare.