Karlstad Open 2017     Download as PDF

NAMNKLUBBRANKING 1/12DISTRIKTBETALTAVPRICKAD
1 CM Joachim Solberg Norway 2299 Länder
2 IM Petter Haugli Norway 2263 Länder
3 Mats Lindgren SK Rockaden Umeå 2217 Västerbottens SF
4 Henrik Malm Lindberg Upsala ASS 2212 Upplands SF
5 Kent Ängskog Horndals SK 2184 Dalarnas SF
6 Patrik Wiklund Sandvikens SK 2138 Gästriklands SF
7 FM Øivind Johansen Norway 2106 Länder
8 CM Svein Rishovd Norway 2102 Länder
9 CM Max Wahlund Linköpings ASS 2089 Östergötlands SF
10 Lennart Fransson Majornas SS 2076 Göteborgs SF
11 Gunnar Stray Norway 2042 Länder
12 Anders Kleimark SA Mark 2021 Västergötlands SF
13 Shemsi Rukovci Norway 2002 Länder
14 Lars Andersson SS Allians, Skänninge 2001 Östergötlands SF
15 Mikael Möller Säffle SK 1983 Värmlands SF
16 Leif Haraldsson SS Allians, Skänninge 1976 Östergötlands SF
17 Rasmus Longva Haugland Norway 1956 Länder
18 Gunnar Andersson Säffle SK 1937 Värmlands SF
19 Kjell-Åke Andersson Karlstad AS 1929 Värmlands SF
20 Pål Magnussen Säffle SK 1927 Värmlands SF
21 Jörgen Alfvén Jönköpings SS 1924 Smålands SF
22 Viljo Koski Lidköpings SS 1895 Västergötlands SF
23 Christoffer Stenman Schack 08, Norrköping 1887 Östergötlands SF
24 Victor Muntean SSK Hammarö 1882 Värmlands SF
25 Jan-Olof Tillman Karlstad AS 1865 Värmlands SF
26 Fredrik Qwarfort Linköpings ASS 1857 Östergötlands SF
27 Görgen Andersson Hallsberg SS 1841 Örebro läns SF
28 Johan Wiklund Schack 08, Norrköping 1836 Östergötlands SF JA
29 Driton Jashari Norway 1792 Länder
30 Kjell Jernselius Kungstornet 1779 Stockholms SF
31 Olav Erikstad Norway 1766 Länder
32 Rolf Barkman Hjo SK 1759 Västergötlands SF
33 Jan Krüger Majornas SS 1724 Göteborgs SF
34 Erik Grindbakken Norway 1707 Länder
35 Henrik Eklund Ervalla SS 1693 Örebro läns SF
36 Tomislav Marosevic Norway 1604 Länder
37 Harald Mottang Norway 1576 Länder
38 Jan Eriksson Ervalla SS 1567 Örebro läns SF JA
39 Istvan Orci Motala Schacksällskap 1511 Östergötlands SF
40 Svante Norlander Lundby SS 1510 Göteborgs SF
41 Felix Muntean SSK Hammarö 1354 Värmlands SF
42 Adrian Muntean SSK Hammarö 1336 Värmlands SF
43 Anders Erikstad Norway 1223 Länder
44 Pier Magnusson Falkenbergs SK 0 Hallands SF
45 Per H. Wibe Norway 0 Länder
46 Sofi Wiklund Örebro SS 0 Örebro läns SF JA
47 Branislav Zejak Falkenbergs SK 0 Hallands SF
48 Jens Lundell Falkenbergs SK 0 Hallands SF

Deltagare är placerade i slumpvis ordning. Inlottningsnummer och spelprogram publiceras senare.