Alla anmälda SM 2018

NAMNKLUBBRANKING 1/6DISTRIKTGRUPPBETALTAVPRICKAD
1 Axel Smith Lunds ASK 2491 Skånes SF Sverigemästarklassen JA
2 Nils Grandelius Malmö AS 2652 Skånes SF Sverigemästarklassen JA
3 Jonny Hector Limhamns SK 2502 Skånes SF Sverigemästarklassen JA
4 Oskar Von Bahr Kungstornet 2410 Stockholms SF Sverigemästarklassen JA
5 Erik Blomqvist SK Rockaden, Sthlm 2494 Stockholms SF Sverigemästarklassen JA
6 Jonathan Westerberg SK Team Viking 2511 Roslagens SF Sverigemästarklassen JA
7 Tiger Hillarp Persson Malmö AS 2540 Skånes SF Sverigemästarklassen JA
8 Hans Tikkanen Lunds ASK 2486 Skånes SF Sverigemästarklassen JA
9 Pia Cramling Wasa SK 2472 Stockholms SF Sverigemästarklassen JA
10 Jung Min Seo Stockholms SS 2349 Stockholms SF Sverigemästarklassen JA
11 Milton Pantzar SK Team Viking 2295 Roslagens SF Junior-SM JA
12 Leo Crevatin SK Rockaden, Sthlm 2157 Stockholms SF Junior-SM
13 Brandy Paltzer Täby SK 1692 Stockholms SF Junior-SM
14 Anna Cramling SK Team Viking 2168 Roslagens SF Junior-SM
15 Isak Storme SS Manhem 2323 Göteborgs SF Junior-SM
16 Theo Storme SS Manhem 0 Göteborgs SF Junior-SM
17 Joel Fredlund Örebro SS 0 Örebro läns SF Minior-SM JA
18 Arvin Rasti Örgryte SK 1920 Göteborgs SF Minior-SM JA
19 Elias Wennerlund IFK Hindås 1516 Göteborgs SF Minior-SM JA
20 Lew Gabrielsson Sandvikens SK 1524 Gästriklands SF Minior-SM JA
21 Axel Falkevall Trojanska Hästen 1755 Stockholms SF Minior-SM JA
22 David Rasti SS Manhem 0 Göteborgs SF Minior-SM JA
23 Felix Muntean SSK Hammarö 1338 Värmlands SF Minior-SM JA
24 Erik Anfält Kristallens SK 0 Stockholms SF Minior-SM JA
25 Alexander Ström-Engdahl SS Manhem 1720 Göteborgs SF Minior-SM JA
26 Ludvig Morell Lunds ASK 1517 Skånes SF Minior-SM JA
27 Vidar Grahn Trojanska Hästen 1642 Stockholms SF Minior-SM
28 Marcus Lindholm SS Manhem 1183 Göteborgs SF Minior-SM
29 William Olsson Örgryte SK 2178 Göteborgs SF Minior-SM JA
30 Linnea Johansson-Öhman Järfälla SS 1365 Stockholms SF Minior-SM
31 Sebastian Ivarsson Kristallens SK 1794 Stockholms SF Minior-SM
32 Hugo Wernberg Wasa SK 1898 Stockholms SF Minior-SM JA
33 Gustav Lindholm SS Manhem 1803 Göteborgs SF Minior-SM
34 Trino Paltzer Täby SK 1064 Stockholms SF Kadett-SM
35 Gustav Törngren Örgryte SK 1906 Göteborgs SF Kadett-SM
36 Daniel Johansson-Öhman Järfälla SS 1626 Stockholms SF Kadett-SM
37 Hampus Bensryd Lunds ASK 1918 Skånes SF Kadett-SM
38 Aria Ben Saeid SS Manhem 1693 Göteborgs SF Kadett-SM
39 Victor Muntean SSK Hammarö 1846 Värmlands SF Kadett-SM JA
40 Joel Storme SS Manhem 1170 Göteborgs SF Kadett-SM
41 Oscar Morell Lunds ASK Skånes SF Knatte-SM JA
42 Anton Johansson-Öhman Järfälla SS Stockholms SF Knatte-SM
43 Theo Storme SS Manhem Göteborgs SF Knatte-SM
44 Tuva Grahn Trojanska Hästen Stockholms SF Knatte-SM
45 Filip Rasti SS Manhem Göteborgs SF Knatte-SM JA
46 Luke Lyngsjö En Passant, Svedala Skånes SF Knatte-SM JA
47 Anders Moborn SS Allians, Skänninge 2045 Östergötlands SF Veteran-SM 50+ JA
48 Lennart Gunnarsson SS Gambit, Norrtälje 1796 Roslagens SF Veteran-SM 50+
49 Anders Aldin Hässleholms SK 1659 Nordskånes SF Veteran-SM 50+
50 Patrik Nilsson Limhamns SK 1936 Skånes SF Veteran-SM 50+
51 Kjell-Åke Andersson Karlstad AS 1921 Värmlands SF Veteran-SM 50+
52 Håkan Winfridsson SK Laxen 2027 Blekinge SF Veteran-SM 50+
53 Kjell Erik Pettersson SS Gambit, Norrtälje 1775 Roslagens SF Veteran-SM 50+
54 Bengt Kvisth Limhamns SK 1782 Skånes SF Veteran-SM 50+
55 Nils-Erik Berglund Upsala ASS 1844 Upplands SF Veteran-SM 65+ JA
56 Bengt Haag Horndals SK 1901 Dalarnas SF Veteran-SM 65+
57 Sören Sahlholm Västerås SK 1913 Västmanlands SF Veteran-SM 65+
58 Sven Degerfeldt SS Manhem 1881 Göteborgs SF Veteran-SM 65+
59 Sören Svensson SS Manhem 1964 Göteborgs SF Veteran-SM 65+
60 Per-Olov Nordström Eksjö SK 1948 Smålands SF Veteran-SM 65+ JA
61 Josip Vrabec Oskarshamns SS 1917 Smålands SF Veteran-SM 65+
62 Lennart Beijer Hultsfreds SK 1717 Smålands SF Veteran-SM 65+
63 Per-Olof Gromark Örgryte SK 1901 Göteborgs SF Veteran-SM 65+
64 Anders Kvarby Majornas SS 1833 Göteborgs SF Veteran-SM 65+ JA
65 Ulf Norevall Upsala ASS 1774B Upplands SF Blixt-SM JA
66 Johan Nebrin Kristallens SK 1743B Stockholms SF Blixt-SM JA
67 Patrik Nilsson Limhamns SK 2012B Skånes SF Blixt-SM
68 Lars Persson Skromberga ASS 1572B Nordvästra Skånes SF Blixt-SM
69 Alexander Ström-Engdahl SS Manhem 1519B Göteborgs SF Blixt-SM JA
70 Hugo Wernberg Wasa SK 1733B Stockholms SF Blixt-SM JA
71 Max Rasmusson Ystads SS 1487B Skånes SF Blixt-SM
72 Ofelia Eriksson Linköpings ASS 1788B Östergötlands SF Blixt-SM
73 Bengt Kvisth Limhamns SK 1732B Skånes SF Blixt-SM
74 David Ståhlberg Ystads SS 2056B Skånes SF Blixt-SM
75 Love Ivraeus Örebro SS 2017B Örebro läns SF Blixt-SM
76 Patrick Drugge Schack 08, Norrköping 2129B Östergötlands SF Blixt-SM
77 Josip Vrabec Oskarshamns SS 1897B Smålands SF Blixt-SM
78 Jan Peter Palmblad Kungstornet 2053B Stockholms SF Blixt-SM
79 Brandy Paltzer Täby SK 1623B Stockholms SF Blixt-SM
80 Kim Nygren Burgsvik Alva SK 2206B Gotlands SF Blixt-SM
81 Kjell-Åke Andersson Karlstad AS 1968B Värmlands SF Blixt-SM
82 Andreas Landgren Västerås SK 2278 Västmanlands SF Mästarklassen-Elit JA
83 Patrick Drugge Schack 08, Norrköping 2198 Östergötlands SF Mästarklassen-Elit JA
84 Michael Wiedenkeller SK Rockaden, Sthlm 2465 Stockholms SF Mästarklassen-Elit
85 Johan Furhoff SödraSASS 2324 Stockholms SF Mästarklassen-Elit
86 Kim Nygren Burgsvik Alva SK 2157 Gotlands SF Mästarklassen-Elit
87 Jan Lundin Farsta SK 2277 Stockholms SF Mästarklassen-Elit
88 Jan-Olov Lind Ervalla SS 2234 Örebro läns SF Mästarklassen-Elit
89 Erik Malmstig SK Rockaden Umeå 2339 Västerbottens SF Mästarklassen-Elit
90 Anders Wengholm Alingsås SS 2158 Västergötlands SF Mästarklassen JA
91 Jan Peter Palmblad Kungstornet 2154 Stockholms SF Mästarklassen JA
92 Axel Tiger-Norqvist Horndals SK 2144 Dalarnas SF Mästarklassen JA
93 David Bit-Narva SK Rockaden, Sthlm 1972 Stockholms SF Mästarklassen
94 Jimmy Mårdell SK Rockaden Umeå 2144 Västerbottens SF Klass I JA
95 Peter Halvarsson Linköpings ASS 1865 Östergötlands SF Klass I JA
96 Håkan Lyngsjö En Passant, Svedala 2065 Skånes SF Klass I JA
97 Joel Eriksson Kålltorps SS 2002 Göteborgs SF Klass II JA
98 Curt Marcusson Götaverkens SK 1733 Göteborgs SF Klass II JA
99 Peter Bertelsen SS Manhem 1883 Göteborgs SF Klass II JA
100 Fredrik Jacobsen SK Rockaden, Sthlm 1786 Stockholms SF Klass II JA
101 Pål Magnussen Säffle SK 1927 Värmlands SF Klass II JA
102 Christian Andersson Alingsås SS 1728 Västergötlands SF Klass II
103 Johan Nebrin Kristallens SK 1785 Stockholms SF Klass II JA
104 Ofelia Eriksson Linköpings ASS 1715 Östergötlands SF Klass II
105 Niclas Hedin Wasa SK 1867 Stockholms SF Klass II
106 Jimmy Mehlstrand Sandvikens SK 2027 Gästriklands SF Klass II JA
107 Justus Rudolph Lunds ASK 1858 Skånes SF Klass II
108 Görgen Andersson Hallsberg SS 1876 Örebro läns SF Klass II
109 Bengt Svensson Ronneby SK 1771 Blekinge SF Klass II
110 Peter Sjögren Vaggeryds SK 1775 Smålands SF Klass II JA
111 Joar Berglund Karlstad AS 1830 Värmlands SF Klass II
112 Jonas Arvidsson Upsala ASS 1907 Upplands SF Klass II JA
113 Per Eisele SK Bara Bönder 1859 Skånes SF Klass II
114 Bengt Eriksson SK Rockaden, Sthlm 1692 Stockholms SF Klass III JA
115 Jan Hörngren Örebro SS 1720 Örebro läns SF Klass III JA
116 Mikael Cehola Eksjö SK 1553 Smålands SF Klass III JA
117 Dick Olsson Horndals SK 1597 Dalarnas SF Klass III JA
118 Henrik Johansson Östersunds SS 1663 Jämtland-Härjedalens SF Klass III
119 Simon Eisele SK Bara Bönder 1438 Skånes SF Klass III
120 Ulf Nilsson Lunds ASK 1446 Skånes SF Klass III
121 Kenneth Ekman Upsala ASS 1789 Upplands SF Klass III
122 Magnus Olsson Linköpings ASS 1677 Östergötlands SF Klass III JA
123 Michael Gurebo SS Manhem 1570 Göteborgs SF Klass III JA
124 Håkan Warston SS Manhem 1647 Göteborgs SF Klass III
125 Per-Olof Jönbrink SK Kamraterna 1745 Göteborgs SF Klass III JA
126 Torbjörn Lindberg Vaggeryds SK 1668 Smålands SF Klass III
127 Lennart Beijer Hultsfreds SK 1717 Smålands SF Klass III
128 Robert Clark Ervalla SS 1694 Örebro läns SF Klass III
129 Linus Eisele SK Bara Bönder 1526 Skånes SF Klass III
130 Erling Fredriksson Sandby/Gårdby SK 0 Smålands SF Klass IV JA
131 Roger Karlsson Harplinge SS-Halmstad 1711 Hallands SF Klass IV JA
132 Kenneth Gabrielsson Sandvikens SK 1587 Gästriklands SF Klass IV JA
133 Claes Brauer SS Manhem 1448 Göteborgs SF Klass IV
134 Robert Andersson SK Proletären 1593 Göteborgs SF Klass IV
135 Göran Palmqvist SK Passanten 1597 Stockholms SF Klass IV JA
136 Adam Morell Lunds ASK 1514 Skånes SF Klass IV JA
137 Micael Hellberg Nyköpings ASK 1510 Södermanlands SF Klass IV
138 Martin Falkevall Trojanska Hästen 1329 Stockholms SF Klass IV JA
139 Johan Grahn Trojanska Hästen 1443 Stockholms SF Klass IV
140 Björn Ankarling SK Rockaden, Sthlm 1659 Stockholms SF Klass IV JA
141 Robert Vallée Karlskoga SK 0 Örebro läns SF Klass IV
142 Claes Brauer SS Manhem 1448 Göteborgs SF Weekend 1 JA
143 Erling Fredriksson Sandby/Gårdby SK 0 Smålands SF Weekend 1 JA
144 Ulf Norevall Upsala ASS 1757 Upplands SF Weekend 1 JA
145 Mark Peters Stenungsunds SK 1361 Göteborgs SF Weekend 1 JA
146 Filip Johansen Stenungsunds SK 1228 Göteborgs SF Weekend 1 JA
147 Jakob Johansen Stenungsunds SK 1264 Göteborgs SF Weekend 1 JA
148 Björn Löfström Katrineholms SK 1733 Södermanlands SF Weekend 1 JA
149 Stig-Lennart Godin Ystads SS 1555 Skånes SF Weekend 1 JA
150 Felix Nordström Wasa SK 2025 Stockholms SF Weekend 1 JA
151 Pål Magnussen Säffle SK 1927 Värmlands SF Weekend 1 JA
152 Björn Ankarling SK Rockaden, Sthlm 1659 Stockholms SF Weekend 1 JA
153 Sten Bernhardsson Rödeby SK 1954 Blekinge SF Weekend 1 JA
154 Curt Wrangö Västerås SK 1105 Västmanlands SF Weekend 1 JA
155 Björn Werstén Linköpings ASS 1615 Östergötlands SF Weekend 1 JA
156 Thomas Storskog Kungstornet 1778 Stockholms SF Weekend 1
157 Christopher Jernberg Västerås SK 1839 Västmanlands SF Weekend 1 JA
158 Stein Jörgensen Ystads SS 1501 Skånes SF Weekend 1
159 Görgen Andersson Hallsberg SS 1876 Örebro läns SF Weekend 1
160 Tom Nordgren Motala Schacksällskap 1908 Östergötlands SF Weekend 1
161 Emil Wallström Motala Schacksällskap 1790 Östergötlands SF Weekend 1
162 Anders Hillbur SK Rockaden, Sthlm 1624 Stockholms SF Weekend 1 JA
163 Simon Håkansson IFK Hindås 1691 Göteborgs SF Weekend 2 JA
164 Max Wahlund Linköpings ASS 2073 Östergötlands SF Weekend 2 JA
165 Christer Landgren Ystads SS 1613 Skånes SF Weekend 2 JA
166 Stig-Lennart Godin Ystads SS 1555 Skånes SF Weekend 2 JA
167 Christer Johansson Stockholms SS 1757 Stockholms SF Weekend 2 JA
168 Tomas Bragesjö Eskilstuna SK 1852 Södermanlands SF Weekend 2 JA
169 David Ståhlberg Ystads SS 2084 Skånes SF Weekend 2
170 Max Rasmusson Ystads SS 1527 Skånes SF Weekend 2
171 Oscar Morell Lunds ASK Skånes SF Knatte-Weekend JA
172 Sixten Wallin Helsingborgs SS Nordvästra Skånes SF Knatte-Weekend
173 Lars Persson Skromberga ASS 1550 Nordvästra Skånes SF Veteran Allmän
174 Bo Jörstål Nyköpings ASK 1701 Södermanlands SF Veteran Allmän
175 Ulf Norevall Upsala ASS 1757 Upplands SF Veteran Allmän JA
176 Leif Svensson SK Kamraterna 2051 Göteborgs SF Veteran Allmän JA
177 Lennart B. Johansson Wasa SK 1875 Stockholms SF Veteran Allmän JA
178 Björn Bäckström SS Kalmarunionen 0 Smålands SF Veteran Allmän JA
179 Claes Brauer SS Manhem 1448 Göteborgs SF Veteran Allmän JA
180 Roy Karlsson Heby SS 1750 Upplands SF Veteran Allmän JA
181 Gösta Blohm Motala Schacksällskap 1699 Östergötlands SF Veteran Allmän
182 Kjell Persson Tyresö SK 1737 Stockholms SF Veteran Allmän JA
183 Tommy Fritz Motala Schacksällskap 1584 Östergötlands SF Veteran Allmän
184 Gunnar Sundman SK Örnen 1782 Ångermanlands SF Veteran Allmän JA
185 Jan-Olof Tillman Karlstad AS 1827 Värmlands SF Veteran Allmän
186 Tarras Flodmark Seniorschack Stockholm 1900 Stockholms SF Veteran Allmän
187 Bo Nyberg Upsala ASS 1795 Upplands SF Veteran Allmän JA
188 Matz Svenneling Karlstad AS 1523 Värmlands SF Veteran Allmän
189 Istvan Orci Motala Schacksällskap 1486 Östergötlands SF Veteran Allmän JA
190 Ebba Andersson Nolereds SK Göteborgs SF Schackfyranmästaren
191 Alice Palmborg Nolereds SK Göteborgs SF Schackfyranmästaren JA
192 Alexander Ängblom Västerås SK Västmanlands SF Schackfyranmästaren
193 Hugo Winbo Västerås SK Västmanlands SF Schackfyranmästaren JA
194 Victor Tenggren Västerås SK Västmanlands SF Schackfyranmästaren
195 Christopher Berggren Västerås SK Västmanlands SF Schackfyranmästaren
196 Elma Halak Linköpings ASS Östergötlands SF Schackfyranmästaren
197 Liam Svenmarck Linköpings ASS Östergötlands SF Schackfyranmästaren
198 Brandy Paltzer Täby SK 1692 Stockholms SF Junior Allmän
199 Linus Nowén Alingsås SS 0 Västergötlands SF Junior Allmän JA