Weekend SM 2011     Download as PDF

NAMNKLUBBLASKELO 1/7SP+=-POÄNG
1 Joakim Mörling Limhamns SK 1765L 1649E 5 000 0.0
2 Henrik Johansson Östersunds SS 1313L 5 000 0.0
3 Christer Carmegren Västerås SK 1133L 5 000 0.0
4 Sture Lindberg Kristallens SK 1794L 1856E 5 000 0.0
5 Rickard Myrberg Schack 78, Uppsala 1782L 1855E 5 000 0.0
6 Christer Johansson Tyresö SK 1829L 1829E 5 000 0.0
11 Zoran Gajic Västerås SK 1556L 5 000 0.0
14 Jonny Jansson Upsala ASS 1834L 1892E 5 000 0.0
23 Jörgen Ahr Malmö AS 1170L 5 000 0.0
28 Jeries Bannoura Eskilstuna SK 1778L 5 000 0.0
29 Erik Mohlin Upsala ASS 2138L 2111E 5 000 0.0
31 Claes Fransson SS Manhem 1089L 5 000 0.0
32 Jörgen Olsson Falu SK 1781L 5 000 0.0
35 Jan Andersson Helsingborgs SS 1699L 5 000 0.0
38 Tobias Fredén Falu SK 1929L 2037E 5 000 0.0
40 Curt Nordin Nyköpings ASK 1455L 5 000 0.0
43 Nikita Smirnov SK Rockaden, Sthlm 1700L 1799E 5 000 0.0
45 Mikael Eriksson SK Rockaden, Sthlm 1509L 5 000 0.0
46 Johan Arrenius SK Rockaden, Sthlm 1374L 5 000 0.0
47 Niklas Ljunglöf SK Rockaden, Sthlm 1347L 5 000 0.0
49 Aria Zolfaghari SK Rockaden, Sthlm 1139L 5 000 0.0
52 Martin Hede SK Rockaden, Sthlm 1223L 5 000 0.0
53 Gustav Halvarsson SK Rockaden, Sthlm 1209L 5 000 0.0
54 Edvin Björklund SK Rockaden, Sthlm 1080L 5 000 0.0
55 Oscar Tansbo SK Rockaden, Sthlm 1020L 5 000 0.0
59 Per Lingensjö Östersunds SS 1503L 5 000 0.0
63 Maria Berg Sollentuna SK 1681L 5 000 0.0
64 Bengt Bengtsson Kungsörs SK 1240L 5 000 0.0
65 Mats Amnell Gävle SA 1824L 5 000 0.0
66 Linus Gårdman Stora Vika SK 1103L 5 000 0.0
67 Tony Hanoman SK Rockaden, Sthlm 2056L 5 000 0.0
68 Bo Berg Hammarö SK 1967L 1987E 5 000 0.0
69 Magnus Rosenholm Örebro SS 1430L 5 000 0.0
70 FM Lars-Göran Eklund Skara SS 2380L 2296E 5 000 0.0
72 Lennarth Eriksson Hässelby SK 2016L 2039E 5 000 0.0
76 Birger Wenzel Wasa SK 2099L 2019E 5 000 0.0
77 Baldur Teodor Petersson Täby SK 1250L 5 000 0.0
78 Anders Östlund Tyresö SK 2122L 2096E 5 000 0.0
79 Martin Östlund Tyresö SK 1845L 1838E 5 000 0.0
82 Tord Björnvall Kumla SS 1884L 1677E 5 000 0.0
90 Johan Nordebrink Västerås SK 2137L 2091E 5 000 0.0
117 Hans Olav Ottershagen Södertälje SS 1670L 5 000 0.0
127 Kaberi Mitra Uppsala SSS 1417L 5 000 0.0
130 Anders Pettersson SS Manhem 2024L 2099E 5 000 0.0
138 Joar Ölund SK Rockaden, Sthlm 2105L 2090E 5 000 0.0
139 Ulf Wallgren Solna SS 2060L 2112E 5 000 0.0
150 FM Niclas Hjelm Farsta SK 2367L 2318E 5 000 0.0
1000 Kent Vänman Linköpings ASS 2070L 2142E 5 000 0.0
1000 Andreas Persson Kristallens SK 2134L 2127E 5 000 0.0
1000 Efraim Laksman Rödeby SK 2248L 2178E 5 000 0.0
1000 Krister Olsson SK Rockaden, Sthlm 2309L 2285E 5 000 0.0
1000 Kjell Brodin Hedemora SS 1544L 5 000 0.0
1000 Teddie Ljunggren Hedemora SS 1398L 5 000 0.0
1000 Niclas Samuelsson Hedemora SS 1318L 5 000 0.0
1000 Lars Nilsson Falu SK 1405L 5 000 0.0
1000 Michael Sjödin Västerås SK 1153L 5 000 0.0
1000 Daniel Isetoft Sandvikens SK 2163L 5 000 0.0
1000 Benton Wolgers SK Gaffeln 1615L 5 000 0.0
1000 Anders Hansen Harplinge SS-Halmstad 1739L 1721E 5 000 0.0
1000 Alfred Jonsson Gnarps SK 1502L 5 000 0.0
1000 Emil Jonsson Gnarps SK 2138L 2068E 5 000 0.0
1000 Emanuel Sundin Gnarps SK 1203L 5 000 0.0
1000 Per-Olov Larsson Östersunds SS 1983L 5 000 0.0
1000 Kristoffer Nilsson Växjö SK 1817L 1860E 5 000 0.0
1000 Mats Liljenberg SS Luleå 1737L 5 000 0.0
1000 Michael Rygaard SS Gambit, Norrtälje 2248L 2239E 5 000 0.0
1000 Björn Tagesson SS Gambit, Norrtälje 2038L 2059E 5 000 0.0
1000 Linus Johansson Limhamns SK 2297L 2159E 5 000 0.0
1000 Lars Åström Limhamns SK 1991L 1871E 5 000 0.0
1000 Gert Lyngsjö SK Bara Bönder 1753L 1833E 5 000 0.0
1000 Martin Skjöldebrand Tyresö SK 1908L 1957E 5 000 0.0
1000 Simon Östlund Tyresö SK 1703L 1973E 5 000 0.0
1000 Stephan Kring Järfälla SS 2261L 5 000 0.0
1000 Helge Wademark Järfälla SS 2088L 2079E 5 000 0.0
1000 Tobias Adolfson Kristallens SK 1946L 1975E 5 000 0.0
1000 WFM Susanna Berg Laachiri Kristallens SK 1953L 2018E 5 000 0.0
1000 Per-Åke Ek Kristallens SK 1702L 1763E 5 000 0.0
1000 Martin Hesselborn Kristallens SK 1618L 5 000 0.0
1000 WFM Emilia Horn Kristallens SK 2151L 2066E 5 000 0.0
1000 Joel Sjöstrand Trojanska Hästen 1796L 1879E 5 000 0.0
1000 Salim Golkhar Stockholms SS 1508L 1637E 5 000 0.0
1000 Thomas Axelsson SK Rockaden, Sthlm 1745L 1697E 5 000 0.0
1000 Christopher Lissäng Farsta SK 2305L 2256E 5 000 0.0
1000 Viktor Carlson SK Rockaden, Sthlm 1598L 5 000 0.0
1000 Cajsa Lindberg Solna SS 1613L 1771E 5 000 0.0
1000 Håkan Lönsjö SS Delectus 1545L 1810E 5 000 0.0
1000 Leif Cederlöf SK 33, Enköping 1447L 5 000 0.0
1000 Anders Jansson Schack 78, Uppsala 1968L 5 000 0.0
1000 David Nygren SK Rockaden Umeå 2235L 2194E 5 000 0.0
1000 Simon Eriksson SK Rockaden Umeå 1872L 2076E 5 000 0.0
1000 Ulf Lindström Arboga SK 1683L 5 000 0.0
1000 Joakim Sparv Arboga SK 1761L 5 000 0.0
1000 Martin Orell Västerås SK 1763L 5 000 0.0
1000 Åke Nurmi Västerås SK 1797L 1704E 5 000 0.0
1000 Rickard Fernström Västerås SK 1641L 5 000 0.0
1000 Kim Nygren Örebro SS 2349L 2233E 5 000 0.0
1000 Sebastian Engstrand Västerås SK 1194L 5 000 0.0
1000 Filip Sjödin Västerås SK 1525L 5 000 0.0
1000 Karvan Awat Västerås SK 1657L 5 000 0.0
1000 Ingemar Schütz SS Allians, Skänninge 2232L 2167E 5 000 0.0
1000 Anders Dahlstedt Schack 08, Norrköping 1811L 1837E 5 000 0.0
1000 Christoffer Stenman Schack 08, Norrköping 1814L 1846E 5 000 0.0
1000 Max Xie Sollentuna SK 1590L 5 000 0.0
1000 Peter Sandorf Sollentuna SK 1560L 5 000 0.0
1000 Henrik Lundberg Sollentuna SK 1623L 5 000 0.0
1000 Inge Bhatt Sollentuna SK 1732L 5 000 0.0
1000 Kivan Kaivanipour Farsta SK 2005L 1925E 5 000 0.0
1000 Anders Svensson SS Manhem 1605L 5 000 0.0
1000 Jesper Hamark SK Kamraterna 2410L 2346E 5 000 0.0
1000 Rolf Peterson SK Proletären 1642L 5 000 0.0
1000 Christopher Krantz Eksjö SK 2362L 2223E 5 000 0.0
1000 Tom Rydström Växjö SK 1985L 1905E 5 000 0.0
1000 Börje Persson Borås-Fristad SK 1826L 1961E 5 000 0.0
1000 Bengt Wihlborn Växjö SK 1894L 1878E 5 000 0.0
1000 Patrick Fransson Växjö SK 2173L 2101E 5 000 0.0
1000 Ingvar Stark Uddebo SK 1705L 5 000 0.0
1000 Andy Andersson Nyköpings ASK 1865L 5 000 0.0
1000 Ewert Ivarson Nyköpings ASK 1453L 5 000 0.0
1000 Patrick Drugge Örebro SS 2280L 2204E 5 000 0.0
1000 Krister Jönsson Örebro SS 2151L 2083E 5 000 0.0
1000 David Lundberg Lunds ASK 2105L 2111E 5 000 0.0
1000 Rasmus Book Västerås SK 1202L 5 000 0.0
1000 FM Erik Malmstig SK Rockaden Umeå 2330L 2264E 5 000 0.0
1000 Magnus Eriksson Horndals SK 2068L 2122E 5 000 0.0
1000 Peter Lundstedt Växjö SK 2145L 5 000 0.0
1000 Thorbjörn Andersson Harplinge SS-Halmstad 1966L 2037E 5 000 0.0
1000 Haroon Azizi Solna SS 2202L 2158E 5 000 0.0
1000 Christian Sandberg Västerås SK 1442L 5 000 0.0
1000 John Svensson Västerås SK 1474L 5 000 0.0
1000 Markus Freed SS Manhem 1562L 5 000 0.0
1000 Leif Ljunggren Hedemora SS 1231L 5 000 0.0
1000 FM Jürgen Brustkern Västerås SK 2239L 2281E 5 000 0.0
1000 Alfons Emmoth Västerås SK 1139L 5 000 0.0
1000 Vida Radon Storstockholms SA 1346L 5 000 0.0
1000 Patrik Liedbeck Limhamns SK 1602L 5 000 0.0
1000 Andreas Carlsson Västerås SK 1950L 5 000 0.0
1000 Björn Johansson Borås-Fristad SK 1300L 5 000 0.0
1000 Daniel Ghatta Västerås SK 1059L 5 000 0.0
1000 Boo Kim SS Delectus 1531L 5 000 0.0
1000 Fredrik Eriksson Västerås SK 1191L 5 000 0.0
1000 Areon Lundkvist Hedemora SS 1123L 5 000 0.0
1000 Johann Schwertel Västerås SK 0L 2021E 5 000 0.0
1000 Fredrik Wester Västerås SK 1886L 5 000 0.0

Deltagare är placerade i slumpvis ordning. Inlottningsnummer och spelprogram publiceras senare.