Deltalift Open 2018     Download as PDF

NAMNKLUBBRANKING 1/4DISTRIKTBETALTAVPRICKAD
IM Jonathan Westerberg SK Team Viking 2511 Roslagens SF JA
GM Jonny Hector Limhamns SK 2502 Skånes SF JA
GM Hans Tikkanen Lunds ASK 2486 Skånes SF JA
GM Pia Cramling Wasa SK 2472 Stockholms SF JA
IM Rauan Sagit SK Team Viking 2426 Roslagens SF JA
GM Stellan Brynell Limhamns SK 2420 Skånes SF JA
IM Pontus Sjödahl Västerås SK 2404 Västmanlands SF JA
IM Philip Lindgren Limhamns SK 2399 Skånes SF JA
GM Ralf Åkesson Västerås SK 2390 Västmanlands SF JA
FM Martin Lokander Stockholms SS 2375 Stockholms SF JA
GM Juan Bellon Lopez Wasa SK 2352 Stockholms SF JA
FM Jung Min Seo Stockholms SS 2349 Stockholms SF
FM Milton Pantzar SK Team Viking 2295 Roslagens SF JA
Gregor Reid Harplinge SS-Halmstad 2250 Hallands SF
IM Petter Haugli Norway 2250 Länder JA
CM Anders Nilsson Helsingborgs ASK 2217 Nordvästra Skånes SF
Lars Madebrink SK Kamraterna 2215 Göteborgs SF JA
Pelle Linusson Burgsvik Alva SK 2211 Gotlands SF JA
Patrick Drugge Schack 08, Norrköping 2198 Östergötlands SF
Lennart Wahlström Varbergs SK 2192 Hallands SF
William Olsson Örgryte SK 2178 Göteborgs SF
Patrick Fransson Örgryte SK 2176 Göteborgs SF
WFM Anna Cramling SK Team Viking 2168 Roslagens SF JA
Magnus Lindhe Harplinge SS-Halmstad 2166 Hallands SF JA
Lars Blomström Örebro SS 2160 Örebro läns SF JA
Leo Crevatin SK Rockaden, Sthlm 2157 Stockholms SF
Dennis Wallin Harplinge SS-Halmstad 2136 Hallands SF
Conny Holst Limhamns SK 2123 Skånes SF
Fredrik Danielsson Vänersborgs SS 2117 Västergötlands SF JA
Johan Sigeman Lunds ASK 2112 Skånes SF JA
FM Laith Al Waeli SS Manhem 2109 Göteborgs SF
Axel Berglind SK Rockaden, Sthlm 2104 Stockholms SF JA
Francisco Gonzalez Norway 2100 Länder
Mats Harrén Nolereds SK 2098 Göteborgs SF
CM Max Wahlund Linköpings ASS 2073 Östergötlands SF
Håkan Lyngsjö En Passant, Svedala 2065 Skånes SF JA
Klaus Nielsen Denmark 2049 Länder
Gunnar Stray Norway 2042 Länder JA
Michael Mattsson Schack 64, Haparanda 2030 Norrbottens SF
Daniel Jogstad Eslövs SK 2028 Skånes SF
Adrian Bohman Karlholm Harplinge SS-Halmstad 2026 Hallands SF
Martin Göransson Värnamo SS 2025 Smålands SF
Tomas Olsson Lunds ASK 2010 Skånes SF
Hans Frisk Lunds ASK 2002 Skånes SF JA
Daniel Johnson SSK Hammarö 1984 Värmlands SF JA
Olof Magelius Harplinge SS-Halmstad 1981 Hallands SF
Jonas Nyström IFK Hindås 1965 Göteborgs SF
Lars Linusson Burgsvik Alva SK 1962 Gotlands SF JA
Ulf Karlsson Limhamns SK 1958 Skånes SF JA
Dick Petersson Eksjö SK 1954 Smålands SF JA
Leif Haraldsson SS Allians, Skänninge 1953 Östergötlands SF
Per-Olov Nordström Eksjö SK 1948 Smålands SF JA
Jens Lundell Falkenbergs SK 1942 Hallands SF
Anders Sandström SK Mumien 1931 Skånes SF
Magnus Cedervall Limhamns SK 1927 Skånes SF
Kjell-Åke Andersson Karlstad AS 1921 Värmlands SF
Arvin Rasti Örgryte SK 1920 Göteborgs SF JA
Hampus Bensryd Lunds ASK 1918 Skånes SF
Joakim Lönn Harplinge SS-Halmstad 1913 Hallands SF JA
Johnny Johansson Harplinge SS-Halmstad 1913 Hallands SF JA
Gustav Törngren Örgryte SK 1906 Göteborgs SF
Dag Andersen Norway 1902 Länder
Per-Olof Gromark Örgryte SK 1901 Göteborgs SF
Firas Alsaied Ali Värnamo SS 1898 Smålands SF
Hugo Wernberg Wasa SK 1898 Stockholms SF JA
Bertil Westergren SK Kamraterna 1891 Göteborgs SF JA
Peter Stein Holst Denmark 1888 Länder
Ronald Engström Markaryds SK 1881 Nordskånes SF
Roger Karlsson Eksjö SK 1879 Smålands SF
Sten Sjödahl Oves SK 1877 Skånes SF JA
Jacob Jönsson SK Sandlöparen 1871 Skånes SF
Joakim Sparv Arboga SK 1867 Västmanlands SF
Felix Ytterberg Kristallens SK 1864 Stockholms SF JA
Per Eisele SK Bara Bönder 1859 Skånes SF
Hans Klement Harplinge SS-Halmstad 1857 Hallands SF JA
Christopher Jernberg Västerås SK 1839 Västmanlands SF
Jan-Olof Tillman Karlstad AS 1827 Värmlands SF JA
Jan-Ove Sundqvist Tibro SK 1818 Västergötlands SF
Omar Issa Falkenbergs SK 1812 Hallands SF
Erik Martinsson Varbergs SK 1799 Hallands SF JA
Sebastian Ivarsson Kristallens SK 1794 Stockholms SF JA
Jan Andersson Ervalla SS 1793 Örebro läns SF JA
Tore Andersson Markaryds SK 1785 Nordskånes SF
Tim Nielsen Lunds ASK 1778 Skånes SF
Pier Magnusson Falkenbergs SK 1775 Hallands SF
Ulf Norevall Upsala ASS 1757 Upplands SF JA
Oscar Jönsson SK Sandlöparen 1755 Skånes SF
Axel Falkevall Trojanska Hästen 1755 Stockholms SF JA
Per-Olof Jönbrink SK Kamraterna 1745 Göteborgs SF JA
Christer Andersson Falkenbergs SK 1742 Hallands SF JA
Christian Andersson Alingsås SS 1728 Västergötlands SF JA
Anders Svensson SS Manhem 1724 Göteborgs SF JA
Alexander Ström-Engdahl SS Manhem 1720 Göteborgs SF
Erik Lundström Helsingborgs SS 1696 Nordvästra Skånes SF
Branislav Zejak Falkenbergs SK 1695 Hallands SF
Torgny Olsson En Passant, Svedala 1677 Skånes SF
Erik Andersson En Passant, Svedala 1674 Skånes SF JA
Albin Östling Eskilstuna SK 1659 Södermanlands SF
Olof Sandström Limhamns SK 1649 Skånes SF
Håkan Warston SS Manhem 1647 Göteborgs SF
Bogdan Djuric Harplinge SS-Halmstad 1629 Hallands SF
Christer Landgren Ystads SS 1613 Skånes SF
Gert Gustavsson Falkenbergs SK 1599 Hallands SF JA
Martin Bjureblad Götaverkens SK 1585 Göteborgs SF JA
Anders Hansen Harplinge SS-Halmstad 1583 Hallands SF JA
Erik Dingertz Kristallens SK 1571 Stockholms SF JA
Motee Assaf Harplinge SS-Halmstad 1564 Hallands SF JA
Stig-Lennart Godin Ystads SS 1555 Skånes SF JA
Lars Persson Skromberga ASS 1550 Nordvästra Skånes SF JA
Susanne Ellerstrand Engelholms SK 1518 Nordvästra Skånes SF

Deltagare är placerade i slumpvis ordning. Inlottningsnummer och spelprogram publiceras senare.