Lilla Grand Prix 2017/18     Download as PDF

NAMNKLUBBRANKING 1/8POÄNGKV.PCelVäsHasMSFEliPåsKviHar
1 Ludvig Morell Lunds ASK 1278 31.0757060555.04.05.54.57.06.07.5
2 Elizabeth Johansson Eslövs SK 1492 29.0656560505.06.54.55.06.06.5
3 Pia Fransson Limhamns SK 1494 28.0706550505.04.55.07.04.54.04.06.5
4 Adam Morell Lunds ASK 1418 26.5555555505.04.05.55.05.55.54.54.5
5 Jakob Augustini Västerviks ASK 1541 25.5606050454.06.04.55.06.0
6 Oscar Nabbing Nolereds SK 1410 25.0605550454.55.54.03.55.06.0
7 Jan Johansson Lunds ASK 1487 23.0606060506.06.05.06.0
8 Johanna Nabbing Nolereds SK 1239 22.5505045403.04.05.04.04.55.0
9 Ywonne Wetterling Växjö SK 1483 22.5505045404.04.04.55.05.0
10 Jacob Hagström Mälaröarnas SS 1599 21.5656050405.04.06.06.5
11 Felix Muntean SSK Hammarö 1335 21.5504545404.55.04.03.54.53.0
12 William Johansson Lunds ASK 1315 20.0555050455.55.05.04.5
13 Asker Malmström Malmö AS 1408 19.5604545454.54.54.56.0
14 Sebastian Gerdes Trojanska Hästen 1341 19.5454040353.03.54.54.03.54.0
15 Stein Jörgensen Ystads SS 1516 19.0605540353.54.06.05.5
16 Ulf Nilsson Lunds ASK 1470 18.5505045404.55.05.04.0
17 Albin Östling Eskilstuna SK 1594 18.0706545004.57.06.5
18 Oscar Morell Lunds ASK 1221 17.0453530303.03.52.53.02.53.03.04.5
19 Daniils Platkovs Trojanska Hästen 1240 16.0504040304.03.04.05.0
20 Lukas Lindborg Hultsfreds SK 1321 15.5454035353.54.54.03.5
21 Markus Edberg Eslövs SK 1334 15.5453530253.02.03.52.54.5
22 Simon Sandberg SK Rockaden, Sth 1348 15.0654540004.04.56.5
23 Viktor Wikman SK Rockaden, Sth 1348 15.0505050005.05.05.0
24 Alexander Ström-Engdahl SS Manhem 1499 14.5604540004.06.04.5
25 Alex Sahlström Linköpings ASS 1359 14.5604540004.04.56.0
26 David Petersson Lunds ASK 1429 14.5505045004.55.05.0
27 Love Mentzoni Bohusalliansen S 1186 14.5404035304.03.04.03.5
28 Johan Grahn Trojanska Hästen 1350 13.0504040004.04.05.0
29 Ewert Ivarson Nyköpings ASK 1435 13.0504040005.04.04.0
30 Ethem Korkut Nyköpings ASK 1570 12.5705500005.57.0
31 Christer Carmegren Västerås SK 1353 11.5503530003.05.03.5
32 Simon Sjö SK Sandlöparen 1343 11.5454030004.54.03.0
33 Toni Nikolov Borås-Fristad SK 1280 11.5404035004.04.03.5
34 Linus Eisele SK Bara Bönder 1473 11.0605000005.06.0
35 Hamid Kharraziha Lunds ASK 1505 10.5604500004.56.0
36 Andreas Fureby Eslövs SK 1576 10.5555000005.05.5
37 Anna Lindgren Lunds ASK 1618 10.5555000005.05.5
38 Tim Westlund Nolereds SK 1468 10.0554500005.54.5
39 Johan Granholm Kålltorps SS 1479 10.0505000005.05.0
40 Andy Voong Finja SK 1215 10.0403525002.54.03.5
41 Alexander Törngren Örgryte SK 1255 10.0403030003.03.04.0
42 Göran Steffert Finja SK 1585 9.5554000004.05.5
43 Alexander Vu SK Rockaden, Sth 1035 9.5353030003.03.53.0
44 Philip Isaksson Trojanska Hästen 1249 9.0504000004.05.0
45 Hannes Nilsson En Passant, Sved 1428 9.0504000004.05.0
46 Stina Johansson En Passant, Sved 1379 9.0454500004.54.5
47 Herman Enholm SK Rockaden, Sth 1331 8.5503500003.55.0
48 Anastasia Tolstoy Wasa SK 1168 8.5454000004.04.5
49 Martin Falkevall Trojanska Hästen 1311 8.5454000004.04.5
50 Adrian Söderström Fagerviks SK 1565 8.0800000008.0
51 Oscar Lundberg Ljungby SK 1225 8.0503000005.03.0
52 Viggo Lillskog IFK Hindås 1340 8.0453500003.54.5
53 Marcus Voong Finja SK 1015 8.0303020002.03.03.0
54 Alexander Hall SS Gambit, Norrt 1407 7.5750000007.5
55 Robin Agelin Snabba Löparen 0 7.5502500002.55.0
56 Kristian Andersson En Passant, Sved 1281 7.5453000003.04.5
57 Oliver Nilsson Trojanska Hästen 1423 7.5403500004.03.5
58 Lukas Mirsch Helsingborgs ASK 1465 7.5403500003.54.0
59 Robert Johansson Ljungby SK 1369 7.5403500004.03.5
60 Mauritz Björck Harplinge SS-Hal 1221 7.5403500004.03.5
61 Marcus Lindholm SS Manhem 1117 7.5403500003.54.0
62 Sigge Johansson En Passant, Sved 1065 7.5403500004.03.5
63 Adrian Muntean SSK Hammarö 1343 7.5403500003.54.0
64 Sara Lindborg Hultsfreds SK 0 7.5303015001.53.03.0
65 Mohammed Ali Jeferli SK Rockaden, Sth 1541 7.0700000007.0
66 Björn Werstén Linköpings ASS 1607 7.0700000007.0
67 Klara Olofsson Nolereds SK 1221 7.0403000004.03.0
68 William Steffert Finja SK 1224 7.0302020002.02.03.0
69 Sakarias Jussila Helsingborgs ASK 1570 6.5650000006.5
70 Johan Sjölander Landskrona SK 1250 6.5353000003.03.5
71 Jako Mandekov Snabba Löparen 0 6.5302510002.53.01.0
72 Lorik Sadiku Kristineberg SK 1536 6.0600000006.0
73 Kim Smedberg Mälaröarnas SS 1276 6.0600000006.0
74 Patrick Ambrus Malmö SS 1476 6.0600000006.0
75 Adam de Man Lapidoth Lunds ASK 1381 6.0600000006.0
76 Edvin Mossblad Växjö SK 1431 6.0600000006.0
77 William Hellström SS Manhem 0 6.0600000006.0
78 Emil Henriques Örgryte SK 1059 6.0402000002.04.0
79 Love Carlander-Strandäng Nolereds SK 1339 6.0352500002.53.5
80 Emil Jabiyev Lunds ASK 0 6.0303000003.03.0
81 Alrik Andersson En Passant, Sved 0 6.0303000003.03.0
82 Majed Fakhr Eldin Helsingborgs ASK 1447 5.5550000005.5
83 Gabriel Flykt Västerås SK 1560 5.5550000005.5
84 Jüri Reinson Estonia 1404 5.5550000005.5
85 Mikael Kelada Kristineberg SK 1445 5.5550000005.5
86 Danny Nguyen Borås-Fristad SK 0 5.5550000005.5
87 Patrick Rask SK Bara Bönder 1494 5.5550000005.5
88 Johannes Martin Växjö SK 1406 5.5550000005.5
89 Fredrik Arkefeldt Katrineholms SK 1459 5.5550000005.5
90 William Tengstrand-Nugent Finja SK 0 5.5302500003.02.5
91 Sabina Sefkovic Finja SK 0 5.5302500002.53.0
92 Johan Krohn Vaggeryds SK 1261 5.5302500002.53.0
93 Vidar Grahn Trojanska Hästen 1391 5.0500000005.0
94 Julia Östensson Uppsala SSS 1356 5.0500000005.0
95 Birgitta Nede Hässleholms SK 1410 5.0500000005.0
96 Staffan Eriksson Nacka SIK 1500 5.0500000005.0
97 Björn Fovér Kristineberg SK 1549 5.0500000005.0
98 Daniel Peñalver Limhamns SK 1495 5.0500000005.0
99 Marcus Sylvan Linköpings ASS 1558 5.0500000005.0
100 Linus Nowén Alingsås SS 0 5.0500000005.0
101 Elias Lundquist Ronneby SK 0 5.0500000005.0
102 Tryggvi Ottarsson IFK Hindås 1583 5.0500000005.0
103 Nikolajs Platkovs Trojanska Hästen 0 5.0302000002.03.0
104 Cai Jussila Helsingborgs ASK 1580 4.5450000004.5
105 Fabian Andersson Ronneby SK 1402 4.5450000004.5
106 Harry Tiik Estonia 1463 4.5450000004.5
107 Alexander Lindén Örebro SS 1465 4.5450000004.5
108 Akram Bashour Västerås SK 1374 4.5450000004.5
109 Jouni Tuomainen Nacka SIK 1537 4.5450000004.5
110 Per-Olov Sandgren SA Fenix Springa 1443 4.5450000004.5
111 Noah Gebre Hiwot Malmö AS 0 4.5450000004.5
112 Ingvar Svensson Ölands SS 1466 4.5450000004.5
113 Jan Melin SK Bara Bönder 1288 4.5450000004.5
114 Lorenz Theuer Schack 08, Norrk 1498 4.5450000004.5
115 Albert Nygren SK Rockaden, Sth 1494 4.5450000004.5
116 Nils Ledin SK Kamraterna 1393 4.5450000004.5
117 Daniel Alfredsson IFK Hindås 1379 4.5450000004.5
118 John Hjernestam SS Manhem 1355 4.5450000004.5
119 Joel Storme SS Manhem 1131 4.5450000004.5
120 Mio Fischer SS 4 Springare 0 4.5450000004.5
121 Theodor Zejak Falkenbergs SK 0 4.5450000004.5
122 Maja Jepson Limhamns SK 1245 4.5301500001.53.0
123 Alexander Power Wasa SK 0 4.5252000002.02.5
124 Simon Håkansson Lunds ASK 1379 4.0400000004.0
125 Ragnar Jäppinen Uppsala SSS 1185 4.0400000004.0
126 Tobias Östlund Wasa SK 1208 4.0400000004.0
127 Felix Nyberg Kristineberg SK 1373 4.0400000004.0
128 Tom Andersson Lunds ASK 0 4.0400000004.0
129 Jon Loman SK Bara Bönder 1431 4.0400000004.0
130 Markus Mena Åstorps SS 1354 4.0400000004.0
131 Christian Culling Kristineberg SK 0 4.0400000004.0
132 Anders Johansson Ingelstad-Uråsa 0 4.0400000004.0
133 Zakarias Råvik Vaggeryds SK 1385 4.0400000004.0
134 Casper Vu Linköpings ASS 1304 4.0400000004.0
135 Roshan Ghaderi SS Manhem 1476 4.0400000004.0
136 Sandro Lacko SS Manhem 0 4.0400000004.0
137 Harry Wiik SK Kamraterna 0 4.0400000004.0
138 Max Isaksson Trojanska Hästen 1356 4.0400000004.0
139 Benjamin Olsson Eslövs SK 1529 3.5350000003.5
140 Tess Lindén Örebro SS 1161 3.5350000003.5
141 Björn Pilström Mälaröarnas SS 1501 3.5350000003.5
142 Fredrik Lundgren Tyresö SK 1445 3.5350000003.5
143 Bengt Persson Lunds ASK 1431 3.5350000003.5
144 Simon Ingelman-Sundberg Gävle SA 1488 3.5350000003.5
145 Sharif Radwan USK Rörsjön 0 3.5350000003.5
146 Anders Lundberg Ljungby SK 1112 3.5350000003.5
147 Leopold Martin Växjö SK 1400 3.5350000003.5
148 Dag Almkvist Skärblacka SK 1354 3.5350000003.5
149 Magnus Wassén Kålltorps SS 1543 3.5350000003.5
150 Kevin Haagensen Strömberg SS Manhem 1144 3.5350000003.5
151 Claes Brauer SS Manhem 1386 3.5350000003.5
152 Vigor Lindblad Eksjö SK 0 3.5350000003.5
153 Marius Schriever-Abeln Harplinge SS-Hal 0 3.5350000003.5
154 Erik Sandelin Nolereds SK 1166 3.5300500000.53.0
155 Max Rasmusson Ystads SS 1387 3.0300000003.0
156 Anton Hägermark Västerås SK 1308 3.0300000003.0
157 Erik Blomqvist Snabba Löparen 0 3.0300000003.0
158 Ha My Le Västerås SK 1220 3.0300000003.0
159 Oscar Sandén Wiezell Trojanska Hästen 0 3.0300000003.0
160 Elias  Bäcklund SK Rockaden, Sth 1229 3.0300000003.0
161 Ylva Sixt IFK Hindås 1127 3.0300000003.0
162 Susanne Nguyen Borås-Fristad SK 0 3.0300000003.0
163 Karl Åström Limhamns SK 1333 3.0300000003.0
164 Sigvard Åkesson Malmö AS 0 3.0300000003.0
165 Simon Andersson Lunds ASK 0 3.0300000003.0
166 Lucas Yuwei Wang IFK Hindås 0 3.0300000003.0
167 Pesach Laksman En Passant, Sved 1510 3.0300000003.0
168 Jonny Pennsäter Limhamns SK 1272 3.0300000003.0
169 Felix Mattsson Trojanska Hästen 0 3.0300000003.0
170 Vide Löfgren Schack 08, Norrk 1525 3.0300000003.0
171 Lukas Willstedt SK Rockaden, Sth 0 3.0300000003.0
172 Per Nyberg Upsala ASS 1622 3.0300000003.0
173 Simon Härnvi IFK Hindås 1472 3.0300000003.0
174 Joakim Vahlberg SS Manhem 1604 3.0300000003.0
175 Paula Svensson Wasa SK 0 3.0300000003.0
176 Timothy Skog Harplinge SS-Hal 1065 3.0300000003.0
177 Filip Dingertz Kristallens SK 0 3.0201000001.02.0
178 Karl Lindquist SK Sandlöparen 0 2.5250000002.5
179 Ludvig Granath SS Manhem 1204 2.5250000002.5
180 Filip Rasti SS Manhem 0 2.5250000002.5
181 Øystein Mentzoni Stenungsunds SK 0 2.5250000002.5
182 Leon Runfors Ronneby SK 0 2.5250000002.5
183 Håkan Lundh SS Allians, Skän 1563 2.5250000002.5
184 Thomas Zhan Västerås SK 0 2.5250000002.5
185 Gustaf Forsberg SK Rockaden Umeå 0 2.5250000002.5
186 Aleksander Shleev Lunds ASK 0 2.0200000002.0
187 Erik Anfält Kristallens SK 0 2.0200000002.0
188 Elliot Troell Mälaröarnas SS 0 2.0200000002.0
189 György Mezei Malmö SS 1157 2.0200000002.0
190 Jörgen Ahr Limhamns SK 1154 2.0200000002.0
191 Robin Svensk Limhamns SK 0 2.0200000002.0
192 Luke Lyngsjö En Passant, Sved 0 2.0200000002.0
193 Hugo Hjalmarsson Ronneby SK 0 2.0200000002.0
194 Love Löfgren Schack 08, Norrk 0 2.0200000002.0
195 Gustav Johansson Eslövs SK 0 2.0200000002.0
196 Theo Storme SS Manhem 0 2.0200000002.0
197 Nuhad Hattab SS Manhem 1422 2.0200000002.0
198 Frida Johansson Ljungby SK 0 2.0200000002.0
199 Max Karlsson Harplinge SS-Hal 0 2.0200000002.0
200 Adrian Lacko SS Manhem 0 1.5150000001.5
201 Alice Ruud Wasa SK 0 1.5150000001.5
202 Jofina Björk Springaren i Kri 0 1.0100000001.0
203 Viktor Nilsson Ljungby SK 0 1.0100000001.0
204 Emil Simmons Örgryte SK 0 1.0100000001.0
205 Juliette Mattsson Trojanska Hästen 0 0.000.0
206 David Rasti SS Manhem 0 0.000.0

Deltagare är placerade i slumpvis ordning. Inlottningsnummer och spelprogram publiceras senare.