Schackfyranmästaren 2018     Download as PDF

NAMNKLUBBDISTRIKTBETALTAVPRICKAD
1 Herman Enholm SK Rockaden, Sthlm Stockholms SF JA
2 Marius Schriever-Abeln Harplinge SS-Halmstad Hallands SF
3 Love Mentzoni Nolereds SK Göteborgs SF JA
4 Frede Lindgren-Nordin Östersunds SS Jämtland-Härjedalens SF JA
5 Ajob Adem Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
6 Ludvig Ahlsson Ekerös Schackallians Stockholms SF JA
7 Alvar Alexandersson Fjärås-Bräcka SK Hallands SF JA
8 Daron Ali Khurshid Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
9 Pontus Almqvist Linköpings ASS Östergötlands SF JA
10 Casper Alvborg Örebro SS Örebro läns SF JA
11 Albin Andersson Arboga SK Västmanlands SF JA
12 Anelia Andersson Ölands SS Smålands SF JA
13 Ebba Andersson Nolereds SK Göteborgs SF JA
14 Emilia Andersson Buaskolans SK Hallands SF JA
15 Oliver Andersson Linköpings ASS Östergötlands SF JA
16 Ossian Andreasson Wallin Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
17 Elsa Ankarberg Strängnäs SS Södermanlands SF JA
18 Theo Asplund Önnebo Parkskolans SK Hallands SF JA
19 Abdelrahman Awad Nyhemsskolans SK Smålands SF
20 Sigge Axelsson Lindöskolans SK Smålands SF JA
21 Amena Bakdash Linköpings ASS Östergötlands SF
22 Philippe Balmont Vikens Montessoriskolas SSK Nordvästra Skånes SF JA
23 Christopher Berggren Västerås SK Västmanlands SF JA
24 Ella Bertilsson Schacklyckan Smålands SF JA
25 Gustav Blom Lindöskolans SK Smålands SF JA
26 Elsa Bofeldt Örebro SS Örebro läns SF JA
27 Liam Bokesand Kungsbacka SK Hallands SF JA
28 Emil Bredberg Nolereds SK Göteborgs SF JA
29 Tristan Bunge Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
30 Nathanael Carlsson Linköpings ASS Östergötlands SF JA
31 Pontus Carmström Vaggeryds SK Smålands SF JA
32 Oscar Chavanne Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
33 Jakob Chukro Kålgårdsskolans SSK Smålands SF JA
34 Simona Dacaite Okome Skolschackklubb Hallands SF JA
35 Philip Dulaimi Linköpings ASS Östergötlands SF JA
36 Elis Duus Strängnäs SS Södermanlands SF JA
37 Elias Eriksson Hanemåla SK Smålands SF JA
38 Frank Ersmark Lewald Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
39 Tesheme Eyoub Tuppkärrsskolans SK Västmanlands SF JA
40 Ester Farkas Erge Parkskolans SK Hallands SF JA
41 Simon Filmström Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
42 Isak Fredriksson Örgård Djurängsskolans SK Smålands SF JA
43 Hugo Fristedt Täbys Schackallians Stockholms SF JA
44 Kian Griffin Västerås SK Västmanlands SF JA
45 Maximilien Hachette Linköpings ASS Östergötlands SF JA
46 Elma Halak Linköpings ASS Östergötlands SF JA
47 Arvid Hellgren Sommens SK Smålands SF JA
48 Gustav Hilmansson SS Kalmarunionen Smålands SF JA
49 Vilma Holmberg Tuppkärrsskolans SK Västmanlands SF JA
50 Niklas Håkansson Gårdby skolas SK Smålands SF JA
51 Jakob Höglund Sigtunas Schackallians Stockholms SF JA
52 Aos Ibrahim Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
53 Oskar Ingvarsson Landeryds SF Hallands SF JA
54 Boris Jansson Kålgårdsskolans SSK Smålands SF JA
55 Walter Jardefur Kungsbacka SK Hallands SF JA
56 Maja Johansson Schacklyckan Smålands SF JA
57 Olle Johansson Landeryds SF Hallands SF JA
58 Elvira Johnsson Örsjö SchackStjärnor Smålands SF JA
59 Melvin Jonsson Hallsberg SS Örebro läns SF JA
60 Emina Josufovic Fågelforsskolan Kings and Queens Smålands SF
61 Tristan Kadic Tuppkärrsskolans SK Västmanlands SF
62 Elsa Karlman Draget Smålands SF JA
63 Alvin Karlsson Ölands SS Smålands SF JA
64 Joel Karlsson Linköpings ASS Östergötlands SF JA
65 Stanislav Khakimov Listerbyskolans SSK Blekinge SF JA
66 Zasha Kinnunen Ericsson Parkskolans SK Hallands SF JA
67 Algot Kjeller Landeryds SF Hallands SF JA
68 Jonatan Kvarmo Linköpings ASS Östergötlands SF JA
69 Gustav Larsson "Kungen är stabil" Hallands SF JA
70 Viggo Lengstrand SS Manhem Göteborgs SF JA
71 Ida Lindberg Linköpings ASS Östergötlands SF JA
72 Ture Ljungqvist Värnamo SS Smålands SF JA
73 Alexander Lysell Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
74 Majken Mangnäs Örebro SS Örebro läns SF JA
75 Vincent Marlowe Tuppkärrsskolans SK Västmanlands SF JA
76 Otto Mentzer Kollaskolans SK Hallands SF JA
77 Arvid Morén Linköpings ASS Östergötlands SF JA
78 Wilhelm Moänge Stamgärde skolas SK Jämtland-Härjedalens SF JA
79 Filip Myrén Torsås Skolschackklubb Smålands SF JA
80 Leo Nedin Wredfors Täbys Schackallians Stockholms SF JA
81 Nicolas Nikou SS Luleå Norrbottens SF JA
82 Sofia Nilsson Eketångas SSK Hallands SF JA
83 Alvin Nord Blomenbergskas SK, Schack matt Södermanlands SF JA
84 Erik Nordanberg Östersunds SS Jämtland-Härjedalens SF JA
85 Marckus Nyberg Nyköpings ASK Södermanlands SF JA
86 Wilgot Olausson Nyhemsskolans SK Smålands SF JA
87 Albert Olofsson Fjärås-Bräcka SK Hallands SF JA
88 Alice Palmborg Nolereds SK Göteborgs SF JA
89 Marcus Persson SS Manhem Göteborgs SF JA
90 Frida Petersson Kristallens SK Stockholms SF JA
91 Oscar Petersson Malmlöf Hanemåla SK Smålands SF JA
92 Johan Pham Slottvångsskolan SSK Nordvästra Skånes SF JA
93 Victor Rahm Linköpings ASS Östergötlands SF JA
94 Daniel Rastegar Nackas Schackallians Stockholms SF JA
95 Alvin Ringholt Schack 08, Norrköping Östergötlands SF JA
96 Hampus Robertsson Landeryds SF Hallands SF JA
97 Dario Rudvald Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
98 Bastian Rydberg Paradisets SK Smålands SF JA
99 Liam Rylander Hanemåla SK Smålands SF JA
100 Walter  Sand Musanovic Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
101 Jack Sandbladh Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
102 Filip Sandgren Östersunds SS Jämtland-Härjedalens SF JA
103 Neo Sarajlija Oskarshamns SS Smålands SF JA
104 Muntaseer Sarker Linköpings ASS Östergötlands SF JA
105 Joel Silvero Linköpings ASS Östergötlands SF JA
106 Neo Singh Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
107 Oscar Sirén Värmdös Schackallians Stockholms SF JA
108 Pian Sjöåker Uppsala SSS Upplands SF JA
109 Linus Sjöö Linköpings ASS Östergötlands SF JA
110 Oskar Skogsberg Ekerös Schackallians Stockholms SF JA
111 Felix Sköld Västerås SK Västmanlands SF JA
112 Elias Sponton SS Kalmarunionen Smålands SF JA
113 Filip Stawarz Uppsala SSS Upplands SF JA
114 Alve Stjernström Uppsala SSS Upplands SF JA
115 Liam Svenmarck Linköpings ASS Östergötlands SF JA
116 Loa Svensson Linköpings ASS Östergötlands SF JA
117 Oliver Svärd Sörman Bromma Enskilda Skola SK Stockholms SF JA
118 Kristoffer Söderström Stenungsunds SK Göteborgs SF JA
119 Nour Tannira Nyhemsskolans SK Smålands SF
120 Victor Tenggren Västerås SK Västmanlands SF JA
121 Alexander Thegerström Ölands SS Smålands SF JA
122 Mark Thomsson Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
123 Arvid Tiberg Sollentuna SK Stockholms SF JA
124 Emrik Törnqvist SS Manhem Göteborgs SF JA
125 Engjell Vinca Hanemåla SK Smålands SF JA
126 Hugo Winbo Västerås SK Västmanlands SF JA
127 Melvin Wirén Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
128 Morgan Wäppling SS Luleå Norrbottens SF JA
129 Samuel Yesil RCC Smålands SF JA
130 Alexander Ängblom Västerås SK Västmanlands SF JA
131 Alice Åkerstedt Vallentunas Schackallians Stockholms SF JA
132 Mattias Ålund Gårdby skolas SK Smålands SF JA
133 Genevieve Österholm Sollentunas Schackallians Stockholms SF JA
134 Charlie Östlund Ramberg Nackas Schackallians Stockholms SF JA
135 Alva Nilsson Slottvångsskolan SSK Nordvästra Skånes SF JA
136 Robin Sedelius Värmdös Schackallians Stockholms SF JA
137 Simon Englund Sollentunas Schackallians Stockholms SF JA
138 Arvid Fridman Wasa SK Stockholms SF JA
139 Harry Molin Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
140 Morgan Hedberg Torsås Skolschackklubb Smålands SF JA
141 Emil Berggren Ekerös Schackallians Stockholms SF JA
142 Albin Bjurström Nackas Schackallians Stockholms SF JA
143 Mirabell Simonsson Nackas Schackallians Stockholms SF JA
144 Viktor Nilsson Gärd Västerås SK Västmanlands SF JA
145 Leonard Mocsary Sollentunas Schackallians Stockholms SF JA
146 Noah Ullenvik Sollentunas Schackallians Stockholms SF JA
147 Gustav Bergsten Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
148 Nouredden Fawaz Stockholms Schackallians Stockholms SF JA
149 Ludvig Ekman Södertäljes Schackallians Stockholms SF JA
150 Jesper Otis Rickfors Värmdös Schackallians Stockholms SF JA
151 Maja Fluder Fågelforsskolan Kings and Queens Smålands SF JA
152 Wille Sjöstrand Jonsson Bonde söker fru Smålands SF JA
153 Max Wolf Uppsala SSS Upplands SF JA
154 Matteus Wilander Strandberg Uppsala SSS Upplands SF JA
155 Christoffer Oppenheimer Uppsala SSS Upplands SF JA
156 Anton Stenborg Fjärås-Bräcka SK Hallands SF JA
157 Isak Ryberg SS Manhem Göteborgs SF JA
158 David Ilkko SS Manhem Göteborgs SF JA
159 Sören Nilsson Linder SS Manhem Göteborgs SF JA
160 Viggo Hjelm Ölands SS Smålands SF
161 Ludvig Bergholtz Linköpings ASS Östergötlands SF JA
162 Melvin Lundkvist SS Luleå Norrbottens SF JA
163 Wiggo Rask Listerbyskolans SSK Blekinge SF JA
164 Arvid Kastberg Listerbyskolans SSK Blekinge SF JA
165 Lilly Wisén Listerbyskolans SSK Blekinge SF JA
166 Lilly Loggner Listerbyskolans SSK Blekinge SF JA
167 Oliver Skärnell Vaggeryds SK Smålands SF JA
168 Willo Adre Anderot Västerviks ASK Smålands SF JA
169 Nicklas Eliasson SS Luleå Norrbottens SF JA

Deltagare är placerade i slumpvis ordning. Inlottningsnummer och spelprogram publiceras senare.